Sudjelovalo 16 ekipa

Restoran Argola West Ham Ražine pobjednik turnira 'Grabovci 2022.'

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   21.08.2022 u 18:26

Marko Ledenko Mane
U organizaciji MNK Grabovci i BK sv. Ivan Grabovci u subotu je završen tradicionalni 10. jubilarni malonogometni turnir 'Grabovci 2022.' Na turniru je sudjelovalo 16 ekipa iz Šibensko-kninske i Zadarske županije.

Finalnu večer u utakmici za treće mjesto otvorili su stari rivali Lišane i Čista Velika. Po svojoj kvaliteti i neizvjesnosti do zadnjeg sučevog zvižduka ova utakmica za treće mjesto zasjenila je finalnu utakmicu. U prilog ide i činjenica da su pobjednika utakmice odlučili  šesterci.

Čista  Velika  od prve minute utakmice krenula je žestoko, otvoreno i napadački, plodovi takve igre brzo su došli jer je Čista Velika promašila tri čista „ zicera „. Lišane su brzo kaznile promašaje Čiste Velike  i preko brzonogog topnika Kristijana Plazine iz jednog brzog kontranapada dolaze u vodstvo 1:0. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

S prvim minutama drugog poluvremena, Čista Velika kreće u žestoki presing u želji  da što prije dođu do poravnanja rezultata. Tijekom nastavka drugog dijela utakmice  Čista Velika bila je bolja ekipa i brzo je preokrenula rezultat na 2:1 u svoju korist. Lišane se ne predaju, pružaju snažan otpor i Šime Nimac u zadnjoj minuti utakmice poravnava rezultat na 2:2. U ruletu šesteraca Lišane su bile uspješnije, spretnije i zasluženo u malonogometnoj „drami„ osvojile su treće mjesto.

U velikom finalu gledatelji su očekivali neizvjesnu i kvalitetnu utakmicu do zadnjeg sučevog zvižduka, ali su ostali uskraćeni u svojim očekivanjima. Snažna i moćna ekipa Restoran Argola West Ham Ražine, koja je ovog ljeta osvojila mnogobrojne turnire diljem Zadarske i Šibensko-kninske županije dala je do znanja svom protivniku Banzogu „tko je gazda u dvorištu„.

„Englezi„ su expresso već  u trećoj minuti utakmice imali vodstvo 2:0  i šokirali svoje protivnike. Nakon ranog vodstva Banzogo nije imao snage da se oporavi i poravna rezultat. U daljnjem tijeku utakmice gledatelji su vidjeli da utakmica i rezultat ide prema jednog  smjeru kvalitetnijeg protivnika Restoran Argola West Ham Ražine. Na kraju prvog poluvremena rezultat na semaforu pokazao  je visokih 5: 0 u korist Restorana Argola West Ham Ražine. U  nastavku utakmice Restoran Argola West Ham Ražine su igrali opušteno, Banzogo je pred kraj utakmice postigao dva gola i ublažio visoki poraz.

Igralište u Grabovcima. Suci: Antonio Čvrljak  i Luka Šego. Gledatelja: 2OO

Utakmica za 3. mjesto:
LIŠANE  -  ČISTA VELIKA      ( 2:2)       5 : 4

LIŠANE: Galić, T.Radaš, K.Plazina  1, I.Plazina, K.Nimac, K.Nimac-Crni, Š.Nimac  1,  J.Čirjak, S.Čirjak, Dujmić, L.Nimac, Šušak. Voditelj ekipe : Ivan Nimac

ČISTA VELIKA: Mikulandra, Zekonjić, Kuman  1, Brajković, Perković  1, F.Biluš, Tabula, Bačić, Pešić, Beneta, J.Pešić, V.Biluš , Dubravica. Voditelj ekipe : Zvonimir Storić

Finale:
RESTORAN  ARGOLA  WEST HAM RAŽINE  -  BANZOGO    5 : 2

RESTORAN   ARGOLA  WEST HAM  RAŽINE: Mišković, Žumberac, Lekić  1, Risonjić, Nadoveza  1, Stančić, Ponoš, Copić, Knežević  2, Džalto, Protega  1. Voditelj ekipe : Marijo Žumberac

BANZOGO: Vinković, Vrbat, Torić, Jakovljević  1, Kendeš  1, Krnić, Erceg, Đuran,  Konjevoda, Vrcić, Šihabi, Morić. Voditelj ekipe : Darijo Šimac

Najbolji pojedinci

Najbolji vratar turnira: Jure  Vinković - Banzogo

Najbolji strijelac s  4 postignuta gola : Petar Knežević  -  Restoran Argola West Ham Ražine

Najbolji igrač turnira: Ivan Kendeš  -  Banzogo