U Splitu

Regionalno prvenstvo Hrvatske: Kod 'Mora' najuspješniji Lokas, Stegić, Karađole i Plisetskyi

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   05.07.2022 u 14:00

PK More
Proteklog vikenda u Splitu, na Poljudu, se održavalo Regionalno prvenstvo Hrvatske u plivanju za kategorije od mlađih kadeta do seniora. Plivački klub „More“ predstavljali su: Nikolina Ninić, Adrian Lokas, Goran Stegić, Tonko Karađole, Denys Plisetskyi, Nando Radovčić, Marita Iva Bračić, Noa Županac, Franko Čvrljak i Toni Radak.

- Naši plivači su u četiri dijela natjecanja nanizali veliki broj nastupa, odličnih rezultata i velik broj zasluženih odličja. Velike čestitke svima jer su uvjeti na bazenu bili izuzetno teški – poručuju iz PK More.

Najviše medalja osvojili su naši kadeti: Adrian Lokas, Goran Stegić, Tonko Karađole i Denys Plisetskyi.

Adrian Lokas je osvojio dvije zlatne medalje u disciplinama 50m slobodno i leđno, tri srebrne medalje u disciplinama 200m mješovito, 100m slobodno i 50m prsno te dvije brončane medalje u disciplinama 100 i 200m prsno.

Goran Stegić osvojio je tri zlatne medalje u disciplinama 100 i 200m leđno te 400m mješovito uz napomenu da je u disciplini 200m leđno osvojio srebro u općoj i juniorskoj kategoriji te zlato u mlađe juniorskoj kategoriji dok je na 400m mješovito osvojio i srebro u mlađe juniorskoj kategoriji. Goran je osvojio i dvije srebrne medalje u disciplinama 200m delfin i 800m slobodno te brončanu medalju u disciplini 200m slobodno.

Tonko Karađole osvojio je zlatnu medalju u disciplini 50m delfin, srebrnu medalju u disciplini 50m leđno te dvije brončane medalje u disciplinama 100m leđno i 50m slobodno.

Denys Plisetskyi osvojio je brončanu medalju u disciplini 800m slobodno.

Kadetska četvorka - Adrian Lokas, Goran Stegić, Tonko Karađole i Denys Plisetskyi - je nastupom u štafeti 4x100m slobodno osvojila zlatnu medalju u kategoriji kadeta te brončane medalje u kategoriji juniora i mlađih juniora.

Najstariji predstavnik kluba, Toni Radak, osvojio je dvije srebrne medalje u disciplinama 1500m slobodno i 50m delfin te brončanu medalju u disciplini 100m slobodno.

Franko Čvrljak osvojio je tri brončane medalje u disciplinama 100 i 200m leđno.

Noa Županac je nastupom u disciplini 1500m slobodno osvojio komplet medalja – zlatnu u mlađe juniorskoj kategoriji, srebro u juniorskoj i broncu u općoj kategoriji.

- Prezadovoljni smo uspjesima naših plivača i nastavljamo dalje jer nas do kraja sezone čeka i nastup na Prvenstvu Hrvatske – naglašavaju u 'Moru'.