Prvenstvo Hrvatske

Plivački klub Šibenik okončao sezonu u malim bazenima: Mauro Galić osvojio broncu

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   15.02.2022 u 13:25

Nakon odrađena tri Grand Prixa i Regionalnog prvenstva Hrvatske kadeti Plivačkog kluba Šibenik su završili sezonu u malim bazenima s Prvenstvom Hrvatske koje se održalo u Zagrebu 12. i 13. veljače. Na bazenima Mladost plivalo je 156 plivačica i plivača iz 33 hrvatskih klubova koji su ostvarili kvalifikacijske norme.

Šibenski plivači nisu podbacili ni na najvažnijem natjecanju za kadete. Najzapaženije rezultate ostvario je Mauro Galić koji je došao do brončane medalje u disciplini 100 leptir s rezultatom 1:02.45. U dvostruko dužoj dionici, 200 leptir, Mauro je bio peti s novim osobnim rekordom kojeg je popravio za više od 9 sekundi. Još jedan veliki pomak osobnog rezultata donio je Mauru još jedno peto mjesto, ovog puta u disciplini 400 mješovito.

Osim Maura pravo nastupa ostvarili su još Josip i Niko Silov. Nakon slabijeg prvog dana natjecanja obojica su nastupila u disciplini 400 mješovito te zabilježili vrlo dobre plasmane kao ulazna godišta. Josip je s rezultatom 5:24.14 zauzeo 10. mjesto dok je Niko isplivao rezultat 5:25.90 i zauzeo 12. mjesto. Isplivanim limitima i rezultatima obojica su pokazala da se dogodine na Prvenstvu Hrvatske može ozbiljnije računati na njih.

Uz Maura, Josipa i Niku nastupio je još i Daniel Bušac koji je nastupio u štafetama. Najbolji plasman imala je naša štafeta u disciplini 4 x 100 mješovito s osvojenim 7. mjestom.

Tako je uspješno završena zimska sezona u malim bazenima. Kadetima slijedi kraća natjecateljska pauza koju će iskoristiti za što bolju pripremu za nastupe na Kadetskim Grand Prix natjecanjima i mitinzima.