Održano i 1. kolo ST lige

Plivači PK Šibenik nastupili na Međunarodnom mitingu Mladost: Vratili se s tri medalje

Ostali sportovi   |   Autor: F.Z.   |   15.11.2023 u 08:57

Plivači Plivačkog kluba Šibenik proteklog su vikenda nastupili na Međunarodnom mitingu Mladost te u Splitu gdje je startalo 1. kolo otvorene splitske lige za mlađe kadete i početnike.

1. KOLO OTVORENE ST LIGE ZA MLAĐE KADETE I POČETNIKE

U Splitu je održano 1. kolo St lige za početnike i mlađe kadete. Kako je prošli vikend održan tradicionalni Zlatni dupin na kojem su nastupili naši natjecatelji u ovim dobnim skupinama ovaj vikend na natjecanje su plivači 2. godine plivačke škole PK Šibenik kojim je ovo bio prvi nastup na natjecanju.

Od četiri discipline na programu naši članovi su nastupili na dvije. Oni najmlađi, plivačice i plivači godišta 2016. i mlađi nastupili su u disciplini 25m noge s daskom. Kod plivačica plivale su Tereza Labaš i Laura Ljepava, dok su kod plivača plivali Jakov Tabula i Lovre Grguričin. Uspješnije su bile naše plivačice koje su obje došle do medalje. Tereza je bila najbrža i osvojila zlato dok je Laura osvojila brončanu medalju.

Sljedeća disciplina programa bila je 25m leđno u kojoj su nastupili naši preostali članovi. U konkurenciji plivačica nastupile su Leona Pešić, Freja Petrović i Luna Levarda. Luna je od naših plivačica bila najbrža i zauzela ukupno 9. mjesto od 22. plivačice.

Plivači su bili nešto brojniji, a nastupili su Duje Papak i Ivano Slamić u konkurenciji plivača 2014. godišta te Nikša Mimica, Vice Mikulandra, Davud Tatar, Ante Žaja, Mihovil Čogelja, Bruno Gulin i Šimun Ujaković kod plivača 2015. godišta. Najuspješniji bio je Nikša Mimica s osvojenim 5. mjestom.

MEĐUNARODNI MITING MLADOST

U subotu i nedjelju održan je Međunarodni miting Mladost. Radi se o jednom od najmasovnijih natjecanja u malim bazenima na ovom području. Također, bila ovo zadnja prilika za isplivavanje normi za nastup na Europskom prvenstvu koje se održava u prosincu pa ne čudi prijava 511 natjecatelja iz 54 kluba. Uz plivače iz Hrvatske sudjelovali su još natjecatelji iz Italije, Slovenije, BiH i Srbije.

Natjecanje je podijeljeno u 4 dijela kroz dva dana. Ujutro su plivane kvalifikacije dok su se popodne plivala A, B i C finala. Od plivača Plivačkog kluba Šibenik nastupili su su Josip Bepo Srzić i Šimun Srzić. Obojica su nastupili u 4 pojedinačne discipline u jutarnjim kvalifikacijama. Josip Bepo je izborio nastup u finalima u sve 4 isplivane discipline dok je Šimun to uspio učiniti u dvije isplivane discipline. Međutim, obojica su uspjeli doći do medalja na ovom natjecanju u mlađe juniorskoj konkurenciji. Josip Bepo je 3 osobna rekorda došao do dva osvojena srebra. Prvog dana natjecanja Bepo je osvojio drugo mjesto u disciplini 100 mješovito, dok je drugog dana natjecanja isto uspio u disciplini 100 prsno. Šimun Srzić je najbolji nastup imao u disciplini 400 slobodno te je pridodao još jedno srebro na konto medalja s ovogodišnjeg MM Mladost.