Drugo kolo otvorene splitske lige

Plivači Mora' sjajni na Poljudu: Nizali se osobni rekordi i nove medalje

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   06.02.2022 u 20:06

PK More
Ove subote najmlađi natjecatelji plivačkog kluba „More“ nastupili su na II. kolu Otvorene splitske lige za mlađe kadete i početnike, na Poljudu. Redom su se nizali osobni rekordi i osvajanje medalja, ali najvažnije od svega bilo je navijanja i sportskog druženja.

Plivački klub „More“ predstavljali su: Barišić Jure, Badurina Mislav, Džepina Mate, Klarić Vice, Stegić Petar, Šarić Marin, Miletić Mihael, Dunkić Uršula, Roman Marta, Županović Borna, Lokas Ela, Bračanov Mihael, Cvitan Vice, Žurić Mate i Bjedov Luka.

Nekima je ovo bilo tek prvo natjecanje, među njima je bio i Mihael Bračanov koji je u disciplini 25m noge slobodno s daskom osvojio zlatnu medalju.

Među osvajačima medalja najuspješniji je bio Mate Džepina koji je svoje izvrsne rezultate obogatio s dvije zlatne medalje. Mate je medalje „pokupio“ u disciplinama 50m leđno i 100m mješovito.

Petar Stegić također je, s odličnim utrkama i rezultatima, osvojio zlatnu medalju u disciplini 25m slobodno i srebrnu medalju u disciplini 100m mješovito.

Mislav Badurina, još jedan u nizu brzih dupina, uzeo je 4. mjesto u disciplini 25m slobodno gdje je medalja pobjegla za samo 6 stotinki, ali je zato u disciplini 50m leđno osvojio srebrnu medalju.

- Prezadovoljni smo i sportskim ponašanjem i nastupima naših „Dupina“ i „Šparića“ i ponosni jedva čekamo slijedeće sportske izazove – poručuju iz PK More.