Sudjelovalo 200 natjecatelja

Perjanica kluba: Šibenska stolnotenisačica Loreta Mandić druga na turniru u Zadru

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   12.09.2022 u 16:10

STK Šibenik
U sportskom centru Višnjik u Zadru (10. i 11.09 2022) održan je tradicionalni memorijalni turnir Barba Tomo Amižić uz sudjelovanje preko dvije stotine natjecatelja širom Lijepe naše. Šibenski stolnotenisači ostvarili su zapažene rezultate.

Loreta Mandić ovaj put je bila perjanica kluba. Svojom prekrasnom igrom osvojila je drugo mjesto na turniru u kategoriji ml. kadetkinje pobijedivši u ½ finala klupsku kolegicu Anđelu Živković.

U samom finalnom dvoboju ponestalo je koncentracije poslije dva dobivena seta izgubila 3:2.

Klinceze Vilma Despot i Katja Mandić su osvojile treća mjesta. Nije bilo mogućnosti za više, ali pomalo stižu konkurenciju.

Prva igračica STK Šibenika Franka Miškić u ovom jakom turniru polučila je izvanrednu igru koja ovaj put nije donijela trofeje, ali je ostvarila pregršt bodova za Ranking listu HSTS. Franka je osvojila u kategoriji  ml. Juniorke izgubila u ¼ od  prvakinje Hrvatske. U kategoriji  Kadetkinje u ¼ finala izgubila je poslije vodstva 2:0. od protivnice iz ŽSTK Pula.

Loreta Mandić  u istoj kategoriji je plasmanom u 1/8 finala ostvarila veliki rezultat. Luka Borak isto je pružio odličnu igru i tako poslije prolaza grupnog natjecanja  došao je u 1/8 finala i izgubio od lidera na ranking listi. Šime Klarić je u kategoriji ml. Kadeti izgubio u 1/8 od boljeg protivnika.