MNLKŠ: Prvenstvo pobjedama otvorili Banzogo, Pijaca i Kovači Šibenskog Mosta - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 17.02.2018, 10:52h   •

Odigrano prvo kolo

MNLKŠ: Prvenstvo pobjedama otvorili Banzogo, Pijaca i Kovači Šibenskog Mosta

MNLKŠ MNLKŠ: Prvenstvo pobjedama otvorili Banzogo, Pijaca i Kovači Šibenskog Mosta
OBJAVA 17.02.2018, 10:52h

Startala je u Zagrebu osma sezona Malonogometne lige Kluba Šibenčana u Zagrebu. U prvom kolu slavili su Banzogo, Pijaca i Kovači Šibenskog Mosta.

Banzogo - Đardin 7:4 (Krešimir Poljičak 26, 28, 30, Lovro Štrbinić 3, 30', Milan Vukadinović 11, 30` - Ante Živković 22, 28, 29, Karlo Skorić 19')

Osmu sezonu otvorile su ekipe Banzoga i Đardina. Nakon opreznog otvaranja utakmice, Banzogo u trećoj minuti dobiva prvi korner nakon pokušaja Vukadinovića iz daljine. Dragojević izvodi povratnu loptu, Vukadinović puca lijevom nogom u suprotni kut i tamo se našao Štrbinić koji posprema loptu u gol. Nakon toga nije bilo previše uzbuđenja, Đardin je pokušavao uspostaviti kontrolu bez nekih izraženih šansi i s pokušajima koje je Renje lagano zaustavljao. Banzogo je čekao kontre i pokušavao udarcima iz daljine. U 11. minuti Banzogo iz slobodnog udarca s nekih 10 metara preko Vukadinovića povećava vodstvo. Do poluvremena više nije bilo izraženih šansi na obje strane.

U drugom poluvremenu Đardin očekivano preuzima kontrolu i kreće u hvatanje rezultata, a Banzogo se orijentira na obranu i čeka priliku iz kontri. U 19. minuti Đardin smanjuje rezultat nakon što Renje brani dalekometni pokušaj, igrači Banzoga neodlučno izlaze na odbijenu loptu, te na nju natrčava Skorić i posprema je u gol. Đardin nakon postignutog gola preuzima još više rizika i to im se isplatilo u 22. minuti kada Živković iskorištava šansu i poravnava rezultat. Govor tijela obje ekipe ukazivao je na to da bi se mogao dogoditi potpuni preokret što je već mnogo puta viđena situacija u malom nogometu nakon dostizanja dva gola zaostatka. Mreže su mirovale do 26. minute i onda se u posljednjih 5 minuta ušlo u nevjerojatnu završnicu u kojoj smo vidjeli 7 golova.

Banzogo se nakon nekoliko minuta uspješnog branjenja konsolidirao, te uspio ponovno povesti. Renje je rukom preko cijelog terena pokušao uposliti Štrbinića koji je imao igrača na leđima. Vratar Đardina je istrčao s gola i uspio prvi doći do lopte te ju malo skrenuti, a na ničiju loptu natrčava Poljičak i pogađa za 3:2. Đardin tada vadi golmana i pokušava stići rezultat s golmanom-igračem te tako igra do kraja utakmice. Na 3:3 poravnava Živković u 28. minuti nakon što je spretno prošao dvojicu čuvara. U istoj minuti Dragojević odlično prolazi po boku, šalje oštru loptu u sredinu, a na drugoj stativi Poljičak neometano vraća Banzogo u vodstvo 4:3. Đardin nakon primljenog gola zove time-out i odmah u sljedećem napadu dolazi do izjednačenja nakon što je Živković svojim trećim golom okrunio lijepu timsku akciju. Banzogo je opet pokazao karakter i upornost i na isteku 29. minute ponovno dolazi u vodstvo. Štrbinić je presjekao jednu loptu na svojoj polovici i poveo kontru. Proslijedio je do Vukadinovića koji pogađa Poljička na drugoj stativi i on svojim hat-trickom dovodi Banzogo u, pokazalo se, nedostižnu prednost.

Đardin je krenuo na sve ili ništa, a Banzogo to koristi i s dva pogotka u posljednjoj minuti privodi utakmicu kraju. Prvo je Renje kirurški precizno preko cijelog terena  rukom pogodio Vukadinovića koji nije imao težak posao nakon što je vratar-igrač Đardina krivo procijenio let lopte i ostao kratak u istrčavanju na nju. U zadnjim sekundama Štrbinić presijeca jednu loptu na centru i poentira na prazan gol. Banzogo je ovom pobjedom otvorio sezonu na najbolji mogući način, dok se i po ovoj utakmici može zaključiti kako će Đardin teško nadomjestiti odlazak nekadašnjeg MVP-a i istinskog znalca, Lovre Ercega.

Caffe Bar Enigma - Psihijatrija 2:2 (Marin Barić 19, Jure Copić 20` - autogol 25, Davor Jurišić 29`)

U drugoj utakmici dana očekivali smo odličnu utakmicu, između mlade ekipe Caffe Bara Enigma, prepunu bivših i sadašnjih velikonogometaša s jedne strane, te iskusnu ekipu Psihijatrije, koju je ove godine pojačao odlični mladi vratar, Anthony Knežević.  U prvom poluvremenu mladići iz Enigme su potpuno dominirali, a Psihijatre je na životu držao, danas fenomenalni Knežević. U prvom poluvremenu za Enigmu su šanse propustili Rak, Copić i Vikario, dok nismo zabilježili niti jednu ozbiljniju prigodu Psihijatara u prvom poluvremenu. U drugo poluvrijeme bolje ulaze Psihijatri, a udarac Jurišića brani Antonio Knežević, vratar Enigme. U 19. minuti Barić Enigmu dovodi u vodstvo, kada svladava Kneževića s otprilike osam metara s desne strane, nakon odlične timske akcije.

Nepunu minutu potom vodstvo Enigme povisuje Copić prekrasnim pogotkom, kada s otprilike 12 metara, poluvolejom desnicom topovski pogađa u same rašlje Kneževićeva gola. Nakon drugog pogotka Enigme, iskusni Psihijatri pozivaju time-out, te konsolidiraju svoje redove. Isto se pokazalo kao pun pogodak, jer odmah nakon time-outa prijete preko Džape, ali Knežević pokazuje zašto slovi za jednog od najboljih vratara u županiji. U 25. minuti Psihijatrija smanjuje zaostatak, kada Jurišić s desne strane odigrava loptu u sredinu, ona pogađa igrača Enigme, koji mijenja smjer lopte, a ona vara Kneževića, te ulazi u gol. Nakon postignutog pogotka prijeti Enigma preko Barića i Vikarija, ali njihove udarce brani Knežević. Posljednje tri minute Psihijatrija uvodi vratara-igrača, te steže obruč oko Kneževićeva gola.

Rizik se isplatio minutu prije isteka vremena, kada odlični Jurišić vara svoga čuvara, te precizno sa sedam metara neobranjivo pogađa u donji desni kut Kneževićeva gola. Do kraja utakmice obje ekipe su igrale strpljivo, bez puno rizika. Dojma smo kako mlada ekipa Enigme ima za čime žaliti, ali iskusni lisci iz Psihijatrije su još jednom pokazali kako će ove godine biti tvrd orah, štoviše, od njih ove godine očekujemo velike stvari.

Zlarin - Pijaca 1:4 (Dinko Bilić 19` - Niko Labor 27, 30`, Jakov Štrkalj 7, Vlado Živković 30`)

U trećoj utakmici prvog kola imali smo priliku gledati reprizu prošlogodišnjeg četvrt-finala između Zlarina i Pijace. Obje strane oprezno su ušle u susret, te smo prvi udarac vidjeli tek u petoj minuti. Udarac je uputio Huljev, s nekih devet metara, ali Periša pokazuje zašto je prošle godine izabran za najboljeg vratara lige. Samo dvije minute kasnije odgovorila je Pijaca pogotkom. Kristijan Tomaš krade loptu na centru, dodaje je Jakovu Štrkalju, koji bježi svojim čuvarima po lijevom boku te odmjerenim udarcem u vratarev bliži kut donosi prednost Pijaci. Par minuta kasnije Zlarin je zamalo izjednačio kada je Rajković pucao s nekih 8 metara, ali je lopta pogodila spojnicu. Zlarin je nastavio s presingom, ali se Pijaca uspješno obranila do kraja poluvremena.

U drugom poluvremenu Zlarin je nastavio vršiti presing na koji je Pijaca odgovorila čvrstom obranom. U 19. minuti Zlarin je izjednačio. Dosuđeno je igranje rukom Škugoru unutar vratarovog prostora, a Dinko Bilić je siguran s bijele točke i donosi poravnanje rezultata Zlarinu. Par minuta kasnije imao je Zlarin priliku iz slobodnog udarca, ali još jedan Rajkovićev udarac odlazi pored gola. Zlarin je brzom igrom i dugim loptama pokušao doći i do drugog pogotka, ali sve njihove pokušaje bi presjekli igrači Pijace ili bi na loptu pravovremeno istrčao Periša. Upravo iz jedne presječene lopte pao je drugi pogodak Pijace. Loptu na protivničkoj polovici krade Jajac, vara svog čuvara i izlazi sam pred vratara Zlarina, te umjesto udarca nesebično daje povratnu loptu Laboru, koji vraća Pijacu u vodstvo. Zlarin zatim uvodi vratara-igrača, te samo minutu poslije dolazi u vrlo izglednu šansu, ali udarac Huljeva refleksno brani Periša.

Minutu potom Vukov se nalazi u odličnoj šansi, ali Periša izlazi i ovaj put kao pobjednik. Minutu prije kraja, u šestercu Zlarina Vlado Živković prima loptu, vješto prelazi svog čuvara te precizno plasira loptu u gol za 3:1. Zlarin već sljedeći napad ima priliku odgovoriti u situaciji 1 na 1, ali Periša zaustavlja pokušaj Bilića. Par sekundi prije kraja utakmice Pijaca je zabila još jedan pogodak. Ponovno je strijelac bio Labor, koji je nakon ukradene lopte sam istrčao kontru i zabio za konačnih 4:1. Ovom pobjedom su se Čogini izabranici na najbolji mogući način Zlarinjanima odužili za prošlogodišnji poraz u četvrt finalu.

TLM - Kovači Šibenskog Mosta 2:3 (Matej Petković 3, Mate Vukšić 14` - Stipe Bušac 29, 31, Antonio Bumbak 18')

U posljednjoj utakmici kola očekivao nas je, po mnogima, derbi ovosezonskog izdanja lige. Branitelju lige na megdan je došla ekipa koja je nastala fuzijom dvije standardno dobre ekipe, a uz sve to pojačana MNLKŠ-ovskim Ronaldinhom iz Tribunja, Marinom Premužićem. U utakmicu obje ekipe ulaze ispipavajući protivnikove snage. U 3. minuti Metalci dolaze u vodstvo, kada Burazer Brčiću oduzima loptu, povlači kontranapad, te asistira Petkoviću, koji s otprilike 5 metara šalje loptu u prazan gol. Nakon primljenog pogotka se bude i Kovači, te prijete preko Škugora, koji izlazi sam pred Punceta. Vratar Metalaca izlazi kao pobjednik. Nakon Škugora, prijete Kovači preko Bušca, koji odigrava odličnu akciju sa Slavicom, a njegov udarac brani odlični Puncet.

Ubrzo odgovaraju i Metalci, kada Varenina odličnom dugom loptom upošljava Vlašića, koji je izašao sam pred vratara Barića, ali Vlašić na kraju niti ne upućuje udarac. U 14. minuti Metalci povisuju svoje vodstvo, kada nakon uigranog kornera s lijeve strane Vukšić neobranjivo para Barićevu mrežu s otprilike 9 metara. U drugom poluvremenu prvo prijete Metalci, ali udarac Burazera s 10 metara Barić odbija u korner. U 18. minuti Kovači smanjuju zaostatak, kada Bušac u šestercu oduzima loptu Petkoviću, ona se odbija prema lijevom korneru, a ovaj petom pronalazi Bumbaka, koji rolom Petkovića šalje po krafne, a Punceta po Pipi, te postiže pogodak na prazan gol. Nakon Bumbakova pogotka Kovači preuzimaju blagu inicijativu.

Prvo prijete preko Bušca, čiji udarac s 8 metara brani Puncet, a nakon toga prijeti i Slavica, a Puncet još dokazuje kako su se isplatili mukotrpni treninzi sa poznatim futsal vratarom D.G. ( podaci poznati redakciji ). Potom prijete i Metalci preko Petkovića, čiji slobodni udarac s otprilike deset metara brani Barić. Nakon toga Metalci imaju izgledni kontranapad, ali Burazer ovaj put sebično reagira prema Petkoviću, a njegov udarac blokira Bušac, te otklanja opasnost. Potom se ponovno bude Kovači, te prijete preko Škugora, čiji udarac iz daljine odlazi pored vratnice. Odmah potom Kovači prijete iz kornera, a novi udarac Bušca brani Puncet. Dvije minute prije kraja Kovači izvode out niti metar od kornera, ponovno na isti način kao i prethodni korner. Škugor oštro i snažno loptu šalje u sredinu, ona se odbija od jednog igrača iz gužve, vara Punceta, a na crti se nalazi tzv. bilički Inzaghi, Bušac, koji nije imao težak zadatak, te poravnava rezultat.

Odmah nakon postignutog pogotka Kovači prijete preko Bumbaka, čiji udarac s lijeve strane brani Puncet. Kad se učinilo da će obje ekipe otići kući štonosekaže pjevajući, 4 sekunde prije kraja Bumbak iskusno iznuđuje 5. akumulirani prekršaj, što po našim pravilima znači i akumulirani prekršaj. Udarac s 10 metara Bušac sigurno posprema u gol i svojoj ekipi donosi tri vrijedna boda. Nakon utakmice TLM-ov tzv. Mino Raiola, D.G. ( i ovi podaci poznati redakciji ) izjavio je kako kasa nije potpuno prazna, te da je na pomolu jedan veliki transfer. Za kraj nam ostaje zapitati se, spavaš li mirno Ricardo Filipe da Silva Braga??