U protekla dva vikenda

Mladi plivači Šibenika na tri mitinga došli do ukupno 11 medalja

Ostali sportovi   |   Autor: G.M.   |   09.11.2023 u 13:43

PK Šibenik
PK Šibenik je, sa svojim mlađim kategorijama, bio veoma aktivan u posljednja dva vikenda, kada su nastupili na plivačkim natjecanjima Jadran Grand Prix, Dunav kup i Zlatni dupin.

JADRAN GRAND PRIX, 28. i 29.10.2023.

Nakon otvaranja natjecateljske sezone na mitingu "Vidra" u Zagrebu, mlađi juniori i juniori PK Šibenik nastupili su Jadran Grand Prixu, koji se tradicionalno održava krajem listopada i predstavlja jedno od 4 najvažnija natjecanja u sezoni za starije natjecatelje.

Ovogodišnji Jadran Grand Prix okupio je 21 klub iz Hrvatske i 5 iz BiH, odnosno 238 plivačica i plivača, koji su uveličali jubilarno 10. izdanje natjecanja.

Program se sastojao od 3 dijela, sa 17 pojedinačnih disciplina. Od plivača PK ŠIbenik natjecali su se Josip Bepo Srzić, Šimun Srzić, Matej Vukičević, Mauro Galić, Josip Silov i Niko Silov, svi u konkurenciji mlađih juniora.

Najuspješniji od njih bio je Josip Bepo Srzić, s 4 osvojene medalje. Josip Bepo je bio zlatni kod mlađih juniora u disciplini 50 prsno, gdje je i u konkurenciji juniora osvojio broncu. U disciplini 50 slobodno osvojio je srebro, a u disciplini 200 leptir broncu. I njegov brat Šimun bio je uspješan na ovom natjecanju. U disciplini 200 leptir Šimun je bio nešto brži od Josipa Bepa te došao do srebrne medalje. Matej Vukičević je najbolju utrku imao u disciplini 50 leđno, gdje je osvojio 5. mjesto, a Mauro Galić jednu poziciju slabije. Braća Silov su najbolju utrku imali u disciplini 400 mješovito, iako su se natjecali s dvije godine starijim plivačima: Josip je došao 4. mjesta, a Niko do 7. mjesta.

DUNAV KUP, 4.11.2023.

Plivački klub Vukovar ove je godine organizirao Dunav Kup, natjecanje koje se održava po 5. put i polako već prelazi u tradiciju. Natjecanje je organizirano u jednom dijelu, za dobne skupine kadeta, mlađih kadeta i početnika.

Plivački klub Šibenik po prvi je put nastupio na Dunav kupu. Plivali su Tea Tatar, Tonka Huljev, Šimun Dučić, Jakov Volić, Matko Bogdan, Vito Ljepava i Petar Blažević. Oni su se natjecali u konkurenciji 253 plivača iz 9 klubova.

Najuspješniji od naših plivača i jedan od najuspješnijih natjecatelja na cijelom natjecanju bio je Vito Ljepava, koji je u konkurenciji plivača 2011. godišta osvojio zlata u svim isplivanim disciplinama, točnije 4 zlata u disciplinama 50 leđno, 50 leptir, 50 slobodno i 100 mješovito.

Ostali naši plivači nisu se penjali na pobjednička postolja, ali bilježimo dobre utrke blizu medalja. Tonka Huljev je osvojila 4. mjesto u disciplini 200 mješovito, Petar Blažević je bio 5. na 50 prsno, Šimun Srzić 6. u disciplini 100 leđno, dok je Matko Bogdan bio 7. na 100 prsno.

Sljedeće natjecanje naši kadeti i mlađi kadeti imat će u Zadru na "Svetom Krševanu".

ZLATNI DUPIN, 4.11.2023.

Dok su naši kadeti nastupili u Vukovaru, u Splitu su mlađi kadeti i početnici nastupili na jubilarnom 30. plivačkom natjecanju "Zlatni Dupin", u organizaciji Plivačkog kluba POŠK. Nastupilo je 330 plivača i plivačica iz 15 klubova iz Hrvatske te Bosne i Hercegovine. Plivači su se natjecali u tri kategorije: A dečki 2012. g. / cure 2012. g. - 100 m, B dečki 2013. g. / cure 2013. g. - 50 m, C dečki 2014. g. i mlađi / cure 2014. g. i mlađe - 25 m.

Za Plivački klub Šibenik nastupili su Ante Paladin, Božo Dodig, Luka Petrović, Borna Horvatović, Vito Ofner, David Slavica, Matej Vukičević, Petar Načev, Teo Macura, Petra Pešić, Uršula Dunkić, Rafaela Bašić i Sara Gović.

Najuspješniji među njima bio je Ante Paladin koji je osvojio dvije medalje; Ante bio zlatni u disciplini 100 prsno, dok je u disciplini 100 mješovito bio srebrni. Plasmane među prvih 5 još su ostvarili Teo Macura (25 leptir, 4. mjesto) i Božo Dodig (100 leđno, 5. mjesto).