'Mišo Kovač' slavi u ljepotici kola, Tribunj do pobjede na krilima Šimuna Popova - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 16.02.2017, 16:22h   •

Malonogometna liga Kluba Šibenčana u Zagrebu

Š. I. 'Mišo Kovač' slavi u ljepotici kola, Tribunj do pobjede na krilima Šimuna Popova
OBJAVA 16.02.2017, 16:22h

Odigrane su utakmice prvog kola Malonogometne lige Kluba Šibenčana u Zagrebu. A već te utakmice pokazale su da će uzbuđenja itekako biti i ove sezone.

Đardin - Banzogo 3:1 (Matija Marković, Lovre Erceg, Karlo Skorić - Ante Rak)

Čast otvaranje sedme sezone pripala je ekipi Đardina, drugoplasiranoj ekipi prošlogodišnjeg izdanja  i ekipi Banzoga, novoj ekipi u ligi. Đardin bolje ulazi u utakmicu, te u 4. minuti dolazi u vodstvo preko Markovića, koji puca s 10-ak metara, lopta dodiruje obrambenog igrača Banzoga, te odlazi u gol pored nemoćnog Renje. Nakon vodstva Đardina prividnu inicijativu preuzima Banzogo, ali udarci Vukadinovića i Štrbinića iz daljine odlaze pored okvira vratara Donđivića. U desetoj minuti Đardin povisuje svoje vodstvo nakon odlične akcije Ercega i Markovića, koju Erceg završava udarcem s 9 metara, a Renje ostaje i ovaj puta nemoćan. Do kraja poluvremena se igralo tvrdo, a možemo još izdvojiti udarac Trošića s deset metara, koji brani Renje.

Đardin bolje otvara i drugo poluvrijeme, te nakon dvije Renjine obrane Skoriću i Špadini, Skorić u 18. minuti povisuje vodstvo Đardina nakon još jedne lijepe akcije s Ercegom, u kojoj Skorić sa 7 metara savladava Renju. Nakon trećeg pogotka Đardina bude se igrači Banzoga. Prvo dva puta prijete preko Poljička i Shihabija, ali njihove udarce brani tzv. Rene Higuita naše lige, Ivan Donđivić. Ipak u 22. minuti nakon odličnog solo prodora Raka, koji oduzima loptu na svojoj polovici, vara svog čuvara, te s deset metara neobranjivo pogađa uz desnu vratnicu ovog puta ipak nemoćnog Donđivića. Do kraja utakmice Banzogo lovi prednost, ali prvo Shihabi i Vukadinović ne pogađaju gol s otprilike 8 metara, a u posljednjoj minuti utakmice Štrbinić promašuje stopostotnu prigodu, dok u posljednjih deset sekundi susreta Rak topovski građa prečku Donđivićeva gola.

Pijaca - Šibenski Most 3:1 (Niko Labor, Marin Živković, Jakov Štrkalj - Tonći Pešić)

Repriza prošlogodišnjeg polufinala dogodila se odmah u prvom kolu. Mostaši kao da su željni osvete i ovaj put prerano izgorjeli. Utakmica se tvrdo otvara s nekoliko pokušaja iz daljine s obje strane. U šestoj minuti Labor Pijacu dovodi u vodstvo prekrasnim pogotkom iz poluvoleja s 8 metara ş desne strane, u kojem lopta od suprotne stative ulazi u gol. Mostaši se bude nakon postignutog pogotka, te prijete preko Bušca, ali lopta odlazi za malo pored vratnice. U 8. minuti Pešić špicom s ruba šesterca poravnava rezultat. Nakon primljenog pogotka Labor ne koristi stopostotnu priliku, nakon što oduzima loptu Iviću, ne koristi priliku 1 na 1. U 11. minuti nakon udarca Labora, lopta se odbija do Živkovića, koji sa pet metara loptu posprema u Barićevu mrežu.

U drugo poluvrijeme Mostaši ulaze bolje, te prijete preko Bušca dva puta i jednom preko Škugora i Ivića, ali vratar Periša je siguran u sva četiri navrata U 27. minuti Zorić i Štrkalj odigravaju odličnu akciju, koju Štrkalj završava lijepim pogotkom desnicom s devet metara s desne strane. Do kraja Mostaši prijete preko Bušca i Slavice, ali udarac Bušca brani Periša, dok udarac Slavice odlazi pored vrata.

Mišo Kovač - Zlarin 7:4 (Franko Mandić x3, Antonio Bumbak x2, Ante Pralija, Luka Papa - Darijo Beban, Andrija Vlahov, Dinko Bilić, Toni Rajković)

Ljepoticu kola odigrale su ekipe Miše Kovača i Zlarina. U prvoj minuti Zlarinjani pogađaju stativu, a već u drugoj minuti Beban s metra od gola, na  asistenciju Huljeva dovodi Zlarinjane u vodstvo. Mandić već u sljedećoj minuti poravnava rezultat, kada sa druge stative loptu zabija u prazan gol, na asistenciju Pralije. U četvrtoj minuti Bumbak dovodi Kovače u vodstvo nakon odličnog solo prodora. U sedmoj minuti isti igrač povisuje prednost Kovača lijepim pogotkom s osam metara.

U istoj minuti Vukov nakon sjajnog solo prodora smanjuje zaostatak Zlarinjana. U 13. minuti nakon odličnog prodora Bumbaka Brčić ne realizira izglednu prigodu, a iz kontre nakon prodora Vukova, pogodak na prazan gol postiže Rajković. Minutu potom Bumbak vara čuvara, te pogađa prečku. U posljednjim sekundama prvog poluvremena Bumbak niže dvojicu, te dodaje Praliji, koji nije imao težak posao, te na prazan gol postiže pogodak, kojim Kovače dovodi u vodstvo.

U drugom poluvremenu Kovači prijete preko Pape i Brčića, ali rezultat se ne mijenja. U 22. minuti Bilić poravnava rezultat, kada se lopta nakon odbijanca odbija njemu na 3 metra od gola, a on ju glavom posprema u prazan gol. Već sljedeću minutu Papa vraća prednost Kovača, kada na asistenciju Pralije postiže pogodak sa šest metara, sa sredine. U 27. minuti Pralija pogađa vratnicu Zlarinova gola. U 29. minuti Mandić postiže dva pogotka, te potvrđuje pobjedu Kovača. Prvi od ta dva pogotka postiže nakon outa, kada ostaje nečuvan na drugoj stativi, dok drugi od ta dva postiže s devet metara, s desne strane, pogodivši neobranjivo suprotne rašlje vratara Zlarina.

Mihovil - Psihijatrija 4:1 (Karlo Pauk x2, Roko Perković, Joško Šimat - Ante Džapo)

U utakmicu su obje ekipe ušle dosta oprezno, ispitivajući  protivnikove snage. U prvom poluvremenu možemo izdvojiti s jedne strane udarce Džape, Jurišića i Čoge, koji ne nalaze put do Mihovilova gola, dok sa druge strane Perković i Pauk ne koriste dvije prilike, u kojima su se obojica našli 1 na 1 sa Bračićem, koji oba puta izlazi kao pobjednik.

U prvoj minuti drugog poluvremena Psihijatrija prijeti preko Čoge, ali udarac odlazi preko gola. U 17. minuti Pauk postiže lijepi pogodak s 9 metara s desne strane, gdje pogađa suprotnu vratnicu, te lopta ulazi u gol. Potom se bude i igrači Psihijatrije, ali udarci Čoge, Jurišića i Karabega odlaze van okvira vrata vratara Pražena. U 26. minuti Bračić brani izglednu prigodu Mihovila, u kojoj se Šimat našao oči u oči s njime, ali Bračić odlazi kao pobjednik. U istoj minuti i Kulušić promašuje još jednu izglednu priliku Mihovila.

U 28. minuti Džapo poravnava rezultat, kada kroz blok pogađa s 9 metara, a Pražen ovaj put ostaje nemoćan. U 29. minuti Pauk dovodi u vodstvo momčad Mihovila, kada prelijepim pogotkom s deset metara sa sredine, snažno pogađa rašlje Bračićeva gola. u posljednjoj minuti Psihijatrija uvodi golmana igrača, što koristi ekipa Mihovila, prvo preko Perkovića, koji sa svoje polovice pogađa prazan gol Psihijatrije, a potom i Šimat koji postiže pogodak na prazan gol nakon asistencije Pauka.

Tribunj - Kurba Vela 5:2 (Šimun Popov x4, Brane Krtalić - Franko Olujić x2)

U posljednjoj utakmici prvog kola susrela se prva i posljednjeplasirana ekipa prošlogodišnjeg regularnog dijela lige. Prva prigodu propuštaju igrači Kurbe Vele, kada Mudronja prijeti, ali Grubelić zaustavlja udarac. Dosta se tvrdo, bez šansi igralo, sve do desete minute, kada iz kornera Krtalić pronalazi nečuvanog Popova, koji Tribunj dovodi u vodstvo. I dalje se nastavlja dosta tvrda utakmica, a u 14. minuti Murterini poravnavaju rezultat na isti način kao što su i primili gol. Korner izvodi Skračić, a pogodak postiže Olujić. U posljednjoj minuti Popov još jednom Tribunjce dovodi u vodstvo, na asistenciju Botice pogađa prelijepo s 10 metara, a lopta se od prečke odbija u gol.

U drugom poluvremenu se igra isto kao i u prvom, obje ekipe čekaju grešku protivnika, a u 19. minuti Popov postiže još jedan prelijepi pogodak, kada s desne strane sa 10-ak metara, loptu neobranjivo pogađa iz voleja u suprotnje rašlje Kurbe Vele. Minutu nakon pogotka Vlašić pogađa prečku, a minut nakon toga, Popov postiže svoj četvrti pogodak na utakmici, u kojem sa šest metara ljevicom vara vratara Mudronju. Nakon pogotka Popova, utakmica se vraća u mirnije vode, te se igra  na sredini terena. Tako se igra sve do 28. minute, kada Krtalić povisuje vodstvo Tribunjaca, gdje rola vratara Mudronju, te na prazan gol postiže pogodak. U istoj minuti Olujić iz kontre rutinirano svladava Grubelića, te ublažuje poraz Kurbe Vele. U posljednjoj minuti vidjeli smo još stativu, u ovoj utakmici fenomenalnog Šimuna Popova.