Članovi Plivačkog kluba Šibenik

Marija Kardum, Toni Slavica i Josip Bepo Srzić regionalni prvaci Hrvatske

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   02.12.2021 u 06:35

PK Šibenik
U Zadru je održano Regionalno prvenstvo Hrvatske za Regiju 1 (Dalmacija) u malim bazenima. Ukupno je nastupilo 140 plivačica i plivača u kategoriji mlađih juniora, juniora i seniora, a među njima i članovi Plivačkog kluba Šibenik koji su ostvarili odlične rezultate.

Plivalo se u tri dijela programa, sve discipline plivane su kao finalne. Kao i na prijašnjim Regionalnim prvenstvima nije izostalo dobrih rezultata i osvojenih medalja. Nove naslove regionalnih prvaka Hrvatske osvojili su Marija Kardum, Toni Slavica i Josip Bepo Srzić.

Krenimo redom, jedina plivačica PK Šibenik na prvenstvu, Marija Kardum, osvojila je prva mjesta kod seniorki u disciplinama 200 leptir, 100 leptir i 100 leđno. U disciplini 50 leđno Marija je bila viceprvakinja dok je u disciplini 200 mješovito zauzela 3. mjesto.

Najbolji plivač PK Šibenik, Toni Slavica, nakon ozljede koljena zbog koje je izbivao s bazena tri tjedna i nije nastupio na mitingu Mladost, polako ulazi u puni trenažni proces što je vidljivo i u rezultatima na ovom natjecanju. Toni je na ovom prvenstvu došao do dva naslova prvaka Regije 1 i to u disciplinama 200 mješovito i 100 leptir. Uz to je dodao još dva druga mjesta u disciplinama 400 slobodno i 100 mješovito.

Treći naslov odnio je Josip Bepo Srzić koji je u disciplini 200 prsno bio najbrži u sve tri kategorije dok je u disciplini 200 leptir bio 2. također u sve tri kategorije.

Matej Vukičević je također nastupio u kategoriji mlađih juniora. Svoj najbolji nastup imao je u disciplini 50 leđno gdje je bio 4.

- Od naših predstavnika nastupio je još i Šimun Srzić s najboljim nastupom na 5. mjestu. Bilo je ovo posljednje natjecanje prije Prvenstva Hrvatske u malim bazenima koje će se održati u Rijeci od 16. do 19. prosinca s novim programom. Vjerujemo kako će i ove završne pripreme naši plivači odraditi na najbolji mogući način i isplivati svoje najbolje rezultate na Prvenstvu Hrvatske – poručuju iz PK Šibenik.