Sve zanimljiviji turnir

Malonogometni turnir Hrvatski vitez 'Božidar Bašić Radašinovci 2023.': Završena osmina finala

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   07.09.2023 u 20:37

Marko Ledenko Mane
Završena je tek osmina finala na malonogometnom turniru 'Božidar Bašić Radašinovci 2023.', a turnir postaje sve zanimljiviji i neizvjesniji.

Pravu golijadu i rekordnu pobjedu ostvarila je ekipa Friška riba Kukurin koja je OPG-u Orlović do vrha napunila mrežu 'uvalivši' im 12 komada.

Najbolju utakmicu turnira odigrali su Budak i Banjevci, svi nazočni gledatelji s pravom su rekli da je to bilo „finale prije final„. Zaista je prava šteta što su se ove dvije vrhunske ekipe sastale u osmini finala. S prvim sučevim zviždukom obje ekipe krenule su silovito, žestoko i otvoreno bez ikakve kalkulacije. U takvoj otvorenoj igri Banjevci su bolje posložili svoje taktičke zamisli i već u petoj minuti Marko Kožul doveo je Banjevce u rano vodstvo 1:0.

Budak žestoko uzvraća i stvara dvije izgledne prilike, ali vratar Banjevaca Katuša  na visini je  zadatka. Banjevci su preko Tonija Katalinića u osmoj minuti „tuširali„ Budak i povećali vodstvo na 2:0. Budak je preko Šime Brajkovića brzo smanjio na 2:1 i s tim se rezultatom otišlo na odmor. U drugom poluvremenu Budak je od prve minute ubacio u „petu brzinu„ sjajno otvorio utakmicu, stvarao šanse i Banjevci su bili u velikom problemu. Budak je iz slobodnog udarca eurogolom Marija Orlovića poravnao na 2:2. Do kraja utakmice obje ekipe imale su prigodne prilike, ali vratari su bili na visini zadatka. U ruletu šesteraca Budak je prošao u četvrtfinale.

Odlična juniorska ekipa Gauna trkački i tehnički  nadigrala je iskusnu  ekipu Pakoštana pobijedivši ih s rezultatom 4:2. Obje ekipe bile su ravnopravne do 25. minute utakmice i tada je rezultat glasio 2:2. Do kraja utakmice Gauni su bili fizički spremniji, Pakoštanci nisu mogli pratiti takav žestoki ritam mladih Gauna koji su na kraju uknjižili zasluženu pobjedu 4:2.

Vaćani i Prvo kolo također su odigrali zanimljivu i neizvjesnu utakmicu do zadnje minute. Prvo kolo povelo je 1:0  i bolje stajalo na terenu, ali u drugom poluvremenu Vaćani su posložili svoje redove, preokrenuli rezultat i pobijedili 2:1.

Igralište Štandarac. Gledatelja: 150.  Suci: Ivan Zdrilić i Damir  Lerga

FRIŠKA  RIBA  KUKURIN -  OPG  ORLOVIĆ         12 : 0
FRIŠKA  RIBA  KUKURIN – Bračanov,  Meić-Sidić, Kendeš,  Šimat (1), Petrović (1),
Maretić,  Šihabi, Jakovljević ( 3),  Špadina (2,)Vodanov (4) ,Klarić (1). Voditelj ekipe : Ivan  Matov – Kukurin
OPG ORLOVIĆ - Domagoj .Orlović,  A.Orlović,  Dominik  Orlović, D.Petković, T.Petković,  Morić,  Bačić. Voditelj Ekipe : Mateo Brčić

BUDAK  -  BANJEVCI         6 : 5    (2 : 2)
BUDAK- Bačič,  Kranjac,  Rubelj,  Kuman, M.Orlović ( 1),  T.Orlović,  Brajković (1). Voditelj ekipe : Mateo  Orlović
BANJEVCI - Kožul (1),  Katuša -Lašo,  Lazarevski , Kapitanović (1),  Katalinić, Burčul, Vukorepa,  Brković (4), Baković. Voditelj ekipe : Marko Savić

VAĆANI – PRVO  KOLO   2 : 1
VAĆANI  - Šime Kartelo ( 1), Vučenović,  Beneta,  L.Maričić, A.Maričić, Marko Kartelo,  Plazina (1),  Markota , A.Šimunac, Ledenko. Voditelj ekipe : Šime Kartelo
PRVO  KOLO – Čirjak,  Brkljača,  Kuman,  Guzić, Ljutić,  Adžić-Kapitanović (1), Jurjević. Voditelj ekipe : Andrija  Kuman

GAUNI  BIOGRAD - PAKOŠTANE   4 : 2
GAUNI BIOGRAD - M .  Mitrović ( 1) ,  Knez, Banović,  Erlić ,  Morožin (1), Ćurković (1), V.  Mitrović (1), Pribilović,  Šarić, Vidaković. Voditelj ekipe : Ivan Vidaković
PAKOŠTANE – Maksan,  Drlić,  Vulin,  Barešić (1), Koceić,  Desnica, Kurtov (1). Voditelj ekipe: Mate  Šarin

Tekst i foto: Marko-Mane Ledenko