'Hrvatski vitez Božidar Bašić'

Malonogometni memorijalni turnir u Radašinovcima: Poznati svi polufinalisti

Ostali sportovi   |   Autor: Š.I.   |   14.09.2022 u 13:39

Marko Ledenko Mane
Sinoć su završene četvrtfinalne utakmice na malonogometnom memorijalnom turniru 'Hrvatski vitez Božidar Bašić' u Radašinovcima. Gledatelji su uživali u odličnim utakmicama.

U ravnopravnoj utakmici  između Podgrađa i Udruge studenata BIK pobjednika su na kraju odlučili šesterci. Podgrađe je već u petoj minuti utakmice imalo veliku prednost i vodstvo 2:0. U nastavku prvog  poluvremena Udruga studenata BIK,  nije se dala zbuniti zbog ranog vodstva Podgrađa. Studenti su sjajno odgovorili kvalitetnom igrom  preko Nakića i Ročka poravnali rezultat na 2:2. S tim se rezultatom otišlo na odmor, te su u drugom poluvremenu obje ekipe imale puno izglednih prilika, ali su mreže ostale netaknute. U ruletu šesteraca Udruga studenata BIK bila je uspješnija i pobijedila s ukupnim rezultatom 5:3.

Prvo kolo je tijekom cijele utakmice u svim elementima nadigralo Dolu Stankovce i zasluženo su ih visoko porazili 4:0. Bila je to večer maestralnog Zvonimira Katuše,  koji je briljirao u svojim majstorijama i postigao sva četiri gola za svoju ekipu Prvo kolo.

Novi malonogometni drugoligaši Pakoštane pokazale su svoju veliku snagu i kvalitetu protiv  dobre ekipe Friške ribe Kukurin. Trostruki strijelac Joso Kalac u duetu s Matom Šarinom razbili su obranu Kukurina i upisali visoku pobjedu za Pakoštane 5:2.

Gledatelji su očekivali veliki derbi i neizvjesnu utakmicu između prošlogodišnjeg pobjednika turnira Budaka i Draga. Budak je u 16. minuti imao veliko vodstvo 4:1 i Dragama je to bio veliki teret u daljnjem tijeku utakmce. Ubojiti tandem Kuman i Rubelj bili su nerješiva zagonetka za obranu Draga postigavši zajedno četiri pogotka za Budak. Polufinale se igra u srijedu.

Parovi polufinala: Prvo kolo - Budak i Pakoštane - Udruga studenata BIK
Mjesno igralište. Gledatelja: 300. Suci: Ivan Zdrilić  i Damir Lerga

UDRUGA  STUDENATA  BIK  - PODGRAĐE     (2 : 2)     5 : 3
UDRUGA  STUDENATA  BIK  -  Bačić  , Vukančić, Kolić, Petrović, Ročak, Viduka, Katuša, Raspović  , Nimac, Rosić-Kisa. Voditelj ekipe : Josip Katuša
PODGRAĐE - N.Žilić  , Jozinović, Ćurković, S.Čerina  , M.Čerina, H.Žilić , Marković, Vrsaljko. Voditelj ekipe : Goran Uskok

PRVO   KOLO  - DOLA   SANKOVCI   4 : 0
PRVO  KOLO  -  Zrilić, Čirjak-Miš, Anić, Đevekeljaj  , Hasanović, Katuša  4, Mršić-Pegy, Kuman  , Duvnjak, Stojčević ,Batur,Ivandić. Voditelj ekipe : Ivan  Budan
DOLA  STANKOVCI -Vunić-Čuki, I.Dubravica, F.Morić, L.Vunić, J.Dubravica, L.Sarađen, P.Morič, Bačić, Brčić, Pelaić, A.Vunić, P.Morić. Voditelj ekipe : Josip Prekpaljaj

BUDAK - DRAGE   6 : 2
BUDAK - Bačić  1, Knežević, M.Perica, I.Perica, Zekonjić, Biluš, Kuman  2, Čirjak   1, T.Orlović, M.Orlović, Rubelj   2,  Colić-Škuca. Voditelj ekipe : Mateo   Orlović
DRAGE - Stojanov  1, Šarić, T.Vulin, T.Barešić, Čačić, Perković  1, A.Barešić  , Šare  , F.Vulin, R.Stojanov   , Peričić-Trki. Voditelj ekipe : Mile Vulin

PAKOŠTANE  -  FRIŠKA  RIBA   KUKURIN      5 : 2
PAKOŠTANE - Maksan, Rosan, Šarin  1, Birkić, Vučkov  , Barešić-Bićo  , Mitrović, Lokin  1,  Kalac  3. Voditelj ekipe : Luka  Šarin
FRIŠKA  RIBA  KUKURIN- Klarin, Petrović, Meič, Špadina, Vodanov, Perica, L.Klarin,  Kendeš  1, I.Vodanov, Bračanov, Šimat. Voditelj ekipe : Ivan Matov -Kukurin

Tekst i foto: Marko Ledenko-Mane