U Radašinovcima

Malonogometni memorijalni turnir hrvatski vitez Božidar Bašić: Pakoštane i Budak finalisti turnira

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   15.09.2022 u 21:44

Marko Ledenko Mane
U srijedu je odigrano polufinale malonogometnog memorijalnog turnira hrvatski vitez Božidar Bašić u Radašinovcima. Gledatelji su s pravom očekivali i doživjeli kvalitetne utakmice.

Pakoštane i Udruga studenata BIK priredili su gledateljima pravu malonogometnu dramu s puno neizvjesnosti do zadnjeg sučevog zvižduka jer su šesterci odlučili pobjednika i finalistu turnira. Sva četiri gola postignuta su u prvom poluvremenu. Pakoštane su odlično otvorile utakmicu i na semaforu u 18. minuti rezultat je glasio 2: 0 za Pakoštane. Studenti su nevjerovatnom brzinom uzvratili i poravnavaju rezultat na 2:2 u poslljednje dvije minute prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu nastaje otvorena, muška, napadačka igra s mnogo sjajnih poteza, pogođenih stativa i izglednih prilika, ali mreže su ostale netaknute. Pristupilo se izvođenju šesteraca gdje su Pakoštane bile spretnije i zasluženo se plasirale u veliko finale s konačnim rezultatom 4:3.

Prošlogodišnji pobjednik turnira Budak od prve minute utakmice krenuo je žestoko i ekipa Prvo kolo teško se nosila s takvim ritmom igre. Prvo kolo je igralo bez zamjene i to im je otežavalo da se mogu ravnoprano nositi s takvom kvalitetnom ekipom. Budak je nastavio sa silovitim napadima i naplatili su svoju dobru igru rezultatom 3:1 na kraju prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Budak je nastavio svoju dobru igru, ali nisu povisili rezultat. Ivan Mikuluć je u zadnjoj minuti utakmice postigao pogodak za Prvo kolo  i uspio ublažiti poraz 3:2.

U velikom finalu prošlogodišnji pobjednik turnira Budak odmjerit će snage protiv novog drugoligaša Pakoštana. U utakmici za 3. mjesto igraju Udruga studenata BIK - Prvo kolo.

Mjesno igralište. Gledatelja: 300. Suci: Krešo Zrilić i Damir Lerga.

PAKOŠTANE - UDRUGA  STUDENATA  BIK     (2 : 2)      4 : 3
PAKOŠTANE - Maksan, Rosan, Šarin  1, Birkić, Vučkov  , Barešić-Bićo  , Mitrović, Lokin ,  Kalac  1. Voditelj ekipe : Luka  Šarin
UDRUGA  STUDENATA  BIK  -  Bačić  1, Vukančić, Kolić, Petrović, Ročak,  Katuša, Jurica  1, Raspović  , Nimac. Voditelj ekipe : Josip Katuša

BUDAK - PRVO   KOLO   3 : 2
BUDAK - Bačić , Knežević, M.Perica, Biluš  1, Kuman  , Čirjak   1, T.Orlović, Rubelj   1,  Colić-Škuca. Voditelj ekipe : Mateo  Orlović
PRVO  KOLO  -  Čirjak-Miš,  Anić  1,  Mikulić  1, Katuša,  Mršić-Pegy,  Budan, Kuman, Batur. Voditelj ekipe : Ivan  Budan

Tekst i foto: Marko Ledenko-Mane