U Radašinovcima

Malonogometni memorijalni turnir hrvatski vitez 'Božidar Bašić': Završena osmina finala

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   08.09.2022 u 17:31

Marko Ledenko Mane
U srijedu je konačno završena osmina finala malonogometnog memorijalnog turnira hrvatski vitez 'Božidar Bašić' u Radašinovcima.

Nije nedostajalo kvalitetnih utakmica i uzbuđenja. Pakoštane i Bez nervoze odigrali su najbolju utakmicu večeri. Bez nervoze većinom je bila sastavljena od igrača poznate ekipe Young Boys i gledatelji su s pokrićem znali da će to biti velika utakmica protiv  sjajne ekipe Pakoštana. Pakoštane su u jednoj brzoj kontri preko Frane Vučkova u 8. minuti povele 1:0. Ekipu Bez nervoze to nije zbunilo i brzo u 12 minuti preko Marina Jozinovića poravnavaju reuzultat na 1:1. S tim se rezultatom otišlo na odmor. U drugom poluvremenu obje ekipe igraju otvoreno i sijevaju obostrane izgledne prilike. Pakoštane igraju hrabro i otvoreno jer su došle sa šest igrača bez zamjene. Takav način igre Pakoštanima donose plodove i Mate Šarin u 31 minuti pogađa mrižu nemoćnog vratara Pavića za vodstvo Pakoštana 2:1. U nastavku utakmice ekipa Bez nervoze ide na sve ili ništa u nadi da poravnaju rezultat, ali Pakoštane odolijevaju  svim napadima i zasluženo su obranili svoja vrata za konačnu pobjedu 2:1.

Podgrađe su na iznenađenje svih nazočnih gledatelja jednostavno razbili i visoko razmontirali Fortunu Drage  8:1. Prošlogodišnji branitelj turnira i ovogodišnji veliki favorit turnira Budak, također se lako obračunao s mladom, neiskusnom ekipom Športskog društva Vukšić i bez problema ih pobijedili 6:2.

Stari znanci susjedi Drage i Torovi su najavljivali veliki derbi, te neizvjesnu utakmicu do zadnjeg sučevog zvižduka. Od samog početka utakmice Drage su dokazale tko je  „gazda u dvorištu„ i tijekom cijele utakmice Drage su stvarale šanse, postizale golove i na kraju su zasluženo slavile veliku pobjedu s rezultatom 4:0.

Mjesno igralište. Gledatelja: 300. Suci: Ivan Zdrilić i Damir  Lerga.

PODGRAĐE  -  FORTUNA  DRAGE       8 : 1
PODGRAĐE – N.Žilić, Jozinović, R. Čerina, Ćurković,   S.Čerina, H.Žilić  3,  M.Čerina,  Marković   4,  Vrsaljko  1. Voditelj ekipe : Goran   Uskok
FORTUNA  DRAGE - Stojanov  , Barešić, Bobanović  1, Kazija, J.Vulin  1, L.Vulin, Miro  Vulin, Marko  Vulin, Jurjević, Vulin – Grozni. Voditelj ekipe : Marijan Vulin

BUDAK - ŠPORTSKO  DRUŠTVO  VUKŠIĆ      6 : 2
BUDAK - Bačić  1, Knežević, M.Perica, I.Perica  1, Zekonjić, Biluš, Kuman  2, Čirjak   1, T.Orlović, M.Orlović, Rubelj  1,  Colić-Škuca. Voditelj ekipe : Mateo   Orlović
ŠPORTSKO  DRUŠTVO   VUKŠIĆ  -  Ledenko, Tadić, Marić  1, Grubelić, Popov, Gladović, Pešut  1, Perica. Voditelj ekipe : Zoran Ledenko

DRAGE  - TOROVI    4 : 0
DRAGE – Stojanov  2, Šarić, T.Vulin, T.Barešić, A.Barešić  1, Šare  , F.Vulin,  R.Stojanov   1, Peričić-Trki
TOROVI - Lukić-Iško, Bjeliš, Knez, Kamber, Šarić, Čulina -Čule, Birkić –Mido, Adžić-Kapitanović,Čačić. Voditelj ekipe : Mateo Mrkić-Džomba

PAKOŠTANE-BEZ   NERVOZE       2 : 1
PAKOŠTANE - Maksan, Rosan, Šarin  1, Vučkov  1, Barešić-Bićo , Mitrović, Lokin  . Voditelj ekipe : Luka  Šarin
BEZ  NERVOZE - Števanja, Pavić, Abramović, Brekalo, Jozinović  1, Šušak, Katuša, Galešić, Bilaver, Stojčević, Birkić, Vulić, Luka  Brekalo . Voditelj ekipe : Ante  Števanja

Tekst i foto: Marko Ledenko - Mane