U svom trećem finalu

Josip Maleš spretno u zadnjoj minuti donio Rupama prvi trofej Županijskog kupa

Ostali sportovi   |   Autor: G.M.   |   16.03.2024 u 11:13

Facebook/Mali balun u županiji
MNK Rupe pobjednik je ovosezonskog izdanja Županijskog kupa u malom nogometu. Nakon što su prethodno svladale Šubićevac 08 nakon penala pa onda i ove sezone vrlo dobri Perković, u (svom trećem) finalu su do naslova stigle pobjedom 3:2 (1:0) protiv ekipe CB Kula, u uzbudljivoj završnici.

Rupe, klub koji je jedan od zaštitnih znakova Županijske lige u malom nogometu, još otkako je u isto natjecanje stupio, pokazao je od početka da pobjeda protiv Perkovića u polufinalu nije bila iznenađenje. Favoriziranoj CB Kuli bili su ravnopravni od početka susreta te su se šanse izmjenjivale na obje strane. Do odmora postignut je jedan pogodak, Rupe je u vodstvo doveo Matej Čirjak, nakon što je u 18. minuti iznenadio iz daljine inače odličnog vratara Goretu, kojem je lopta prošla kroz ruke.

U 26. Leonard Radnić postavio je 2:0, iz odlične akcije Rupa sa nizom brzih dodavanja, nakon koje mu nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu. CB Kula brzo uzvraća te u 28. Ante Mijat iskosa s desne strane pogađa za smanjenje na 2:1. U 39. Marko Ivan Mrdeža iz slobodnog udarca kroz živi zid izjednačuje na 2:2. Obje ekipe nisu htjele čekati penale, pokušavale su zabiti za 3:2, a to je u polukontri u zadnjoj minuti uspjelo Josipu Malešu, koji je spretno pogodio suprotnu stranu vrata.

Spomenimo i da je ove sezone finale vrlo dobro organizirano, da je bio veći broj gledatelja nego inače, što uključuje i raspoložene navijače Rupa te da će sljedeće sezone Rupe, zahvaljujući ovoj pobjedi, igrati u pretkolu Kupa Hrvatske (točnije kvalifikacijama u dalmatinskoj regiji), kao što je to ove sezone, dosta uspješno, igrala i CB Kula.

RUPE: A. Dujić, Perković, Maleš, Silov, Radnić, Vučenović, J. Dujić, Blaić, Karega, Nakić, Bajalica, Kartelo, Petrović, Čirjak
CB KULA: I. Goreta, Maretić, Ante Kulušić, Mrdeža, Mijat, Krasnići, Antonio Kulušić, Junaković, Šupe, Ledenko, A. Goreta, Barišić, Fuštin