Na Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu

Josip Bepo Srzić jedan od najboljih mlađih juniora, osvojio dvije zlatne i dvije brončane medalje

Ostali sportovi   |   Autor: F.Z.   |   18.07.2023 u 20:47

Na Zagrebačkim Sveticama se od 13. do 16. srpnja održalo Prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore, juniore i seniore. Natjecanje je okupilo 370 plivačica i plivača iz 39 hrvatskih klubova.

PRVENSTVO HRVATSKE ZA DOBNE SKUPINE

Plivački klub Šibenik je nastupio sa 5 plivača. U mlađe seniorskoj konkurenciji nastupio je Toni Slavica, dok su Josip Bepo Srzić, Šimun Srzić, Matej Vukičević i Mauro Gali plivali u mlađe juniorskoj konkurenciji.

Naš najbolji plivač na prvenstvu bio je Josip Bepo Srzić koji je otplivao maestralno prvenstvo i s dvije zlatne i dvije brončane medalje bio jedan od najboljih mlađih juniora natjecanja. Zlatne medalje Bepo je osvojio prva dva dana natjecanja u disciplinama 200 mješovito i 100 prsno. Brončane medalje je osvojio u disciplinama 50 slobodno i 200 prsno.

Toni Slavica je tri puta bio viceprvak Hrvatske na ovom prvenstvu. Srebrne medalje je osvojio u disciplinama 200 mješovito, 400 mješovito i 100 prsno.

Istaknut ćemo još i nastupe mlađe juniorske štafete koja ja u uzbudljivim utrkama došla do jedne brončane medalje i jednog četvrtog mjesta. U disciplini 4x100 slobodno Josip Bepo Srzić, Mauro Galić, Šimun Srzić i Matej Vukičević su osvojili broncu. Vrlo napeto je bilo i u štafeti 4x100 slobodno u kojoj su naši plivači osvojili 4. mjesto, tek 60-ak stotinki dijelilo ih je od nove medalje.

3. KOLO ST LIGE ZA POČETNIKE I MLAĐE JUNIORE

Plivačice i plivači PK Šibenik su nastupili i na posljednjem kolu Otvorene ST lige za početnike i mlađe kadete.

Bilo je ovo ujedno i posljednje njihovo natjecanje u ovoj natjecateljskoj sezoni.

PK Šibenik su predstavljali Teo Macura, David Slavica, Vito Ofner, Borna Horvatović, Rafaela Bašić, Sara Gović, Dominik Šupe, Petar Načev, Petar Blažević, Ante Paladin, Vito Ljepava, Petra Pešić, Božo Dodig i Niko Erceg.

Na rasporedu su bile četiri discipline: 50 leđno, 100 prsno, 200 slobodno i 50 leptir.

Naši plivači ukupno su osvojili 8 medalja.

Jedinu zlatnu medalju osvojio je Ante Paladin u disciplini 100 prsno. Vito Ljepava je doplivao do dvije medalje i to srebrene u disciplinama 50 leptir i 200 slobodno. U disciplini 50 leđno još jedno srebro osvojio je Božo Dodig.

U disciplini 200 slobodno do medalja su došli Niko Erceg i David Slavica. Niko je osvojio brončanu medalju dok je David bio srebrni. Još jednu srebro i broncu osvojili su Teo Macura i Petar Načev. S posljednjim kolom naši malci idu na zasluženi odmor, a početak sezone predviđen je za početak rujna.