Tri kluba, tri pobjede

Izvrstan start naših odbojkašica u 1b ligi

Ostali sportovi   |   Autor: F.Z.   |   10.10.2023 u 15:45

Odbojkaški savez ŠKŽ
Proteklog vikenda su sva tri kluba iz naše županije odigrala svoje utakmice u 1b ligi.

OK Šibenik 91 je jedini bio domaćin i pobijedio OK Makarsku sa 3:1. Prvi set je osvojio domaćin, nakon čega su Makaranke izjednačile na 1:1. Međutim, to je bio i posljednje pa su “šinjorine” uvjerljivo pobijedile zadnja dva seta i dva važna boda ostavile doma.

OK Vodice je gostovao na vrućem terenu u Kaštelima protiv OK Kaštel Lukšić. Utakmica je tekla slično kao i kod Šinjorina. Prvi set za Vodice, onda Lukšićanke izjednačuju na 1:1, i nakon toga Vodičanke osvajaju sljedeća 2 seta te 2 boda nose kući.

ŽOK Šibenik je gostovao u Župi Dubrovačkoj i u drami u 5 setova izašao kao pobjednik. Domaćini su poveli, Šibenke su okrenule na 2:1, nakon čega se Župa vratila na 2:2. Ipak, iskustvo je presudilo i gošće iz Šibenika su odvojile peti set.

U sljedećem kolu OK Šibenik 91 gostuje u Omišu protiv OK Gusar, OK Vodice kod kuće igraju sa OK Marina Kaštela, a ŽOK Šibenik dočekuje OK Brda iz Splita.