Golijadom do slavlja

Imamo još jednog prvoligaša: MNK Šibenik 1983 ušao u najviši rang slavljem kod Uspinjače!

Ostali sportovi   |   Autor: Š.I.   |   22.05.2021 u 05:52

Facebook Naši tići/arhiva
Malonogometni klub Šibenik 1983 igrat će u najvišem rangu hrvatskog futsala. Od iduće sezone članovi su najvišeg ranga domaćeg futsala, a do tog su ostvarenja stigli slavljem kod Uspinjače Gimke, bilo je 8:4 za šibenski sastav.

Nakon što na domaćem terenu nisu uspjeli potvrditi prvoligašku vizu u prošlom kolu, na gostovanju kod Uspinjače stigli su do pobjede, velikog uspjeha i slavlja.

Šućur je u šestoj minuti Šibenčane doveo u vodstvo, a nakon novih šest minuta igre povećao je šibensku prednost. U istoj minuti zabija i Knežić, a u sljedećoj Šućur stiže do hattricka. Domaćini odgovaraju s dva gola, a za šibenskih 2:5 na poluvremenu poentira Jurković.

S dva gola, u 27. i 28. minuti, domaćini dolaze na zaostatak od samo jednog gola. Odgovaraju Knežević i Protega golovima u razmaku od dvije minute, a točku na i i početak šibenskog slavlja stavlja Šućur svojim četvrtim golom u posljednjoj minuti utakmice.

Čestitke MNK Šibeniku 1983 na plasmanu u Prvu HMNL!

USPINJAČA GIMKA – ŠIBENIK 1983  4:8 (2:5)

Prvi sudac: Josip Dujmić
Drugi sudac: Mario Lulić
Treći sudac: Marijan Šimatović
Četvrti sudac: Stjepan Harastija
Delegat: Ivan Župan

USPINJAČA GIMKA: Antonio Gracin, Ante Matan, Matija Uremović, Silvio Toth, Renato Koturović, Tvrtko Ivan Pajalić, Domagoj Jurički, Bruno Devčić, Marino Jedvaj, Lovro Cigler, Ante Piplica, trener: Korab Morina.

ŠIBENIK 1983: Marko Mihaljević, Ivan Škugor, Danjel Knežević, Ante Kosor, Vinko Jurković, Alen Milišić, Franko Knez, Nenad Knežić, Zvonimir Šućur, Frane Batinica, Antonio Milanović, Alen Protega, trener: Danijel Rimac.

STRIJELCI: 0:1 Šućur (6’), Šućur 0:2 (12’), Đerek 0:3 (12’), Šućur 0:4 (13’), 1:4 Uremović (15’), 2:4 Toth (16’), 2:5 Jurković (17′), 3:5 Jedvaj (27’), 4:5 Jedvaj (28’), 4:6 Knežević (29′), 4:7 Protega (31′), 4:8 Šućur (40′).