Futsal Dinamo preko Crnice stigao do prve pobjede u sezoni - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 03.11.2019, 04:02h   •

Prva hrvatska malonogometna liga

Futsal Dinamo preko Crnice stigao do prve pobjede u sezoni

OBJAVA 03.11.2019, 04:02h

U važnoj utakmici četvrtog kola Prve HMNL u punoj "Kutiji šibica", u sjajnoj atmosferi, Crnica je poražena 4:0, iako je tijek susreta sugerirao da je moglo biti i drugačije.

- Vrlo loša i ljepljiva podloga od samog početka utakmice stvarala je igračima jedne i druge momčadi probleme prilikom kontrole lopte. Podloga na kojoj se igra futsal u ovoj dvorani je prava antipropaganda futsala za čiju dobrobit svi zajedno radimo – ističu na službenoj stranici MNK Crnice.

Odmah na početku utakmice šok za Crnicu kada Škugor nesretno reagira i lopta ulazi u gol Crnice za vodstvo Dinama. Do kraja poluvremena Crnica  nije stvorila nikakve probleme Dinamu s obzirom da se vrlo malo igrača snašlo u ovim rukometnim uvjetima. Dinamo je imao mnoštvo šansi koje nije iskristio zahvaljujući sjajnom Savolainenu i požrtvovnošću obrane Crnice.

Drugi dio počeo je furiozno. Više je Crnica nereda u obrani Dinama napravila u dvije minute nego cijeli prvi dio. Zaista šteta za nekoliko vrhunskih prilika u režiji Stojkovića, Subotića i Šamije. Nastavila je Crnica igrati fantastično, Dinamo je pokušavao na polukontre kojih je bilo vrlo malo. Utakmica je odmicala, a Crnica je gradila svoje napade, ali nikako da lopta uđe iza Hercega. Pokušao je Mladen Perica sa Škugorom u ulozi kao igrač više, ali  Šulentić kažnjava prvi ozbiljniji napad za vodstvo 2:0.

U 39. minuti crveni karton Protegi i penal Dinamu. - Ako je to bio crveni onda ga je zaslužio i Mužar u 32. minuti nakon prekršaja na Subotiću. Da je Mužar isključen kao i Protega na 1:0 za Dinamo moglo je završiti i drugačije, a trebao je biti isključen. Penal realizira Čekol za 3:0. Pobjedu potvrđuje Čekol pred sam kraj susreta – dodaju iz Crnice na svojoj stranici.

Sljedeće kolo, u subotu u 19 sati, na Baldekinu gostuje Olmissum.

Prva HMNL - 4. kolo

Subota, 2.11. u 20:00 sati

SD Trešnjevka - Zagreb

Gledatelja: 1100

MNK FUTSAL DINAMO - MNK CRNICA - 4:0 (1:0)

Suci: Grgurević i Katinić (Slavonski brod)

Treći sudac: Ličinić; Četvrti sudac: Lang

Delegat: Franić (Varaždin)

MNK FUTSAL DINAMO: Herceg, Šulentić, Kanjuh, Čekol, Prgomet, Hecigonja, Maloševac, Đulvat, Grbič, Mužar, Gagulić, Dekanić, Grubeša, Mudronja; trener: Alen Jukić

MNK CRNICA: Savolainen, Radaj, Marčić, Vukičević, Škugor, Subotić, Protega, Pavičić, Stojković, Vuković (kap.), Šamija, Žilić, Perić; trener: Mladen Perica.

Strijelci: 1:0 Škugor a.g. 1', 2:0 Šulentić 38', 3:0 Čekol 39'(p), 4:0 Čekol 40'

KLJUČNE RIJEČI:   mali nogomet / MNK Crnica /