Gosti prekasno počeli pogađati

Crnica protiv Pule nesvakidašnjim golovima do prve proljetne pobjede

Ostali sportovi   |   Autor: G.M.   |   10.02.2023 u 22:31

ŠibenikIN
U 13. kolu 1. HMNL, Crnica je na Baldekinu pred solidno popunjenim gledalištem svladala Pulu sa 4:2 (2:0), čime je zasjela na 4. mjesto u prvenstvu. Za Crnicu su zabili Radić, Šamija, Vuković i Perić, za Pulu Vukmir i Bilić. Sudila je zagrebačka trojka Džeko, Stanić i Soldo.

Nakon poraza kod Vrgorca 3:2 i od Squarea 2:4 te remija u Splitu kod Universitasa 2:2, Crnica je protiv Pule imala imperativ prve pobjede u nastavku prvenstva. No na početku su žuto-zeleni iz Pule bili bolji, stvorivši 2 prilike odmah na početku susreta.

No u prvom dijelu zabijali su samo domaćini. U 8. minuti Knežević je izveo aut sa lijeve strane i pronašao Radića koji je iz blizine prizemnim udarcem isprve svladao vratara Milanovića za 1:0. Već u 10. je 2:0, Škugor je dodao Šamiji, od kojeg se lopta u neobičnom visokom luku na kraju odbila u gol.

I dalje se Pula činila aktivnijom momčadi, u 16. Difonzo pogađa stativu, a u 18. gostujući vratar je zamalo smanjio, kada je prešao centar i tukao blizu gola. Obrana Crnice bila je vrlo organizirana i do poluvremena je izdržala bez primljenog gola.

Neuobičajeni golovi nastavljaju se odmah na početku nastavka; u 21. Vuković nakon nabačaja pogađa glavom, u akciji koja je se puno češće viđa na velikim terenima nego u dvorani.

15 minuta do kraja golman Pule počinje više sudjelovati u gostujućim napadima. Pula nastavlja dominirati u posjedu, a u 27. Prelčec izbliza pogađa stativu. Crnica se i dalje dobro branila, uz večeras sigurnog vratara Luketina. A onda u 30. minuti pulski vratar Milanović ponovo se pridružuje napadu, puca na gol, lopta se od bloka odbija u polovicu Pule, na njoj je najbrži Perić koji pogađa praznu mrežu za domaćih 4:0.

Do kraja je Pula uspjela dvaput okruniti svoju igru pogotkom. U 35. Vukmir iz daljine pogađa obje stative, nakon čega lopta ulazi u gol. U 37. s lijeve strane Bilić pogađa pod prečku za konačnih 4:2. Do preokreta nije došlo, iako je Pula stvorila još par šansi.

CRNICA: Luketin, Škugor, Katuša, Vuković, Žilić, Jolić, Wallysson, Knežević, Šamija, Perić, Knežić, Radić, Mudronja, trener Mladen Perica
PULA: Milanović, Da. Moravac, Difonzo, Bilić, Ramić, Cindrić, De. Moravac, Marković, Osredkar, Petrušić, Dujmović, Galešić, Vukmir, Prelčec, trener Nijaz Mulahmetović