Hep miting

Član PK Šibenik Toni Slavica osvojio dva zlata u disciplinama 200 i 400 mješovito na Zagreb openu

Ostali sportovi   |   Autor: F.Z.   |   16.03.2023 u 15:32

Proteklog vikenda održano je natjecanje za starije natjecatelje, Zagreb open, Hep miting u Zagrebu na kojem su sudjelovali članovi PK Šibenik.

Nakon natjecateljske pauze od tri mjeseca mlađi juniori, juniori i seniori PK Šibenik nastupili su na Zagreb Open, Hep miting koji je organizirao Plivački klub Dubrava iz Zagreba.

Ovaj miting označio je početak natjecateljske sezone u 50m bazenima. Prvo izdanje ovog natjecanja okupilo je 410 natjecatelja iz 5 zemalja i 43 kluba. Za PK Šibenik nastupilo je 6 plivača, Stipe Bumber i Toni Slavica natjecali su se u općoj konkurenciji, dok su se Matej Vukičević, Šimun i Josip Bepo Srzić, Mauro Galić i Daniel Bušac natjecali u mlađe juniorskoj konkurenciji.

Natjecanje je održano u 4 dijela kroz dva dana. Ujutro su se plivale kvalifikacije i finala za mlađe juniori a popodne A i B finala za opću i juniorsku konkurenciju. Najuspješniji naš plivač bio je Toni Slavica koji je osvojio dva zlata u svojim najboljim disciplinama 200 i 400 mješovito. Treću medalju Toni je osvojio u disciplini 200 leđno.

Dvije medalje, i to brončanog sjaja osvojio je Josip Bepo Srzić u disciplinama 200 mješovito i 50 prsno. Za komplet medalja pobrinuo se Mauro Galić koji je osvojio srebro u disciplini 100 leptir.

- Ovaj miting ponudio nam je kvalitetno natjecanje s međunarodnom konkurencijom. Iako je termin samog natjecanja mogao biti adekvatniji s obzirom na natjecateljsku pauzu, kao i činjenicu da nas već idući vikend očekuje Grand Prix Victoria Primorje za iste dobne kategorije. Rezultati s natjecanja su zadovoljavajući s obzirom na kalendarski dio sezone kao i na činjenicu da naši plivači još uvijek treniraju u 25 bazenu, a natjecanja plivaju u 50m bazenu što daje dodatni izazov za isplivavanje osobnih rekorda – kazali su iz kluba.