Sudjelovalo 36 ekipa

Budak solo prijevoz pobjednik 19. malonogometnog turnira 'Kup Vukšić 2023.'

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   17.07.2023 u 12:19

Marko Ledenko Mane
U subotu 15. srpnja na veličanstven svečarski način završen je tradicionalni 19. malonogometni turnir 'Kup Vukšić 2023.', na kojem je sudjelovalo 36 ekipa iz Zadarske, Šibensko-kninske i Splitsko dalmatinske županije. U velikom finalu Budak Solo prijevoz pobijedio je dvostrukog osvajača turnira ekipu Novi Izbor West Ham s rezultatom 3:1.

Vukšićka malonogometna Arena bila je ispunjena do posljednjeg mjesta ljubiteljima  „malog baluna„. U petnaest dana trajanja turnira svi putevi vodili su u Vukšić, koji je bio malonogometni centar Dalmacije. Svih tih dana ljudi su uživali u vrhunskim utakmicama, potezima malonogometnih majstora, lijepo se družili uz bogatu ponudu jela i pića.

Finalna završna večer počela je utakmicom za treće mjesto, između Ledenko metala i Škabrnje. Iznad svih očekivanja utakmica je bila zanimljiva i neizvjesna do samog kraja. Ledenko metali preko najboljeg strijelca turnira Josipa Zekonjića već u petoj minuti poveli su 1:0. Škabrnja zbija svoje redove i preokreće rezultat na 2:1 i s tim se rezultatom otišlo na odmor. U drugom poluvremenu Ledenko metali kreću silovito i preokreću rezultat na 3:2. Škabrnja u zadnje dvije minute utakmice kreće na poravnanje i Mladen Jarmanović s zadnjim sučevim zviždukom potvrđuje pobjedu Ledenko metala na 4:2.

U revijalnoj utakmici između pionira Croatije Stankovci muški i ženske, gledatelji su vidjeli dobre poteze u obje ekipe. Ženske su povele 1:0 i tijekom cijele utakmice bile su bolji protivnik, iako su dječaci poravnali na 1:1. Mlade curice dobile su veliki pljesak za sjajnu igru i poteze.

U velikom finalu sastale su se ekipe Budak Solo prijevoz i dvostruki osvajač turnira moćna ekipa Novi Izbor Split West ham. U prvom poluvremenu gledatelji su ostali uskraćeni za  prigodne prilike jer su obje ekipe igrale u grču i obostranom respektu. Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka. U drugom poluvremenu igralo se obostrano otvoreno i napadački s otpuštenim kočnicama. Budak je početkom drugog poluvremena,  preko brzonogog Paula Katuše iz sjajne kontre poveo 1:0. Novi Izbor Split nije se dao smesti te u slijedećoj minuti preko maestralnog Luke  Celića poravnava rezultat na 1:1.  Nakon tih početnih golova igra se rasplamsala i sijevale su šanse s obje strane. Najbolji igrač turnira Matej Čirjak u 29. minuti na asistenciju  Tonija Rubelja silovito je opalio i pogađa same rašlje nemoćnog Miškovića za vodstvo Budaka 2:1. Nakon tog vodstva Budak Solo prijevoz preuzima stvar u svoje „noge“ i bio je bolji protivnik. Točku na „I„ stavio je Tomislav Kuman u 38. minuti kada je postigao pobjedonosni gol za konačnu pobjedu 3:1. Nakon zadnjeg sučevog zvižduka nastalo je veliko slavlje igrača i navijača Budak Solo prijevoza na osvojenom prestižnom turniru u Vukšiću.

-Koristim jedinstvenu priliku da se od srca zahvalim cijeloj mladoj ekipi Športskog društva Vukšić koji su zajedno sa mnom na ovakav veličanstven način organizirali turnir na ponos našem mjestu Vukšiću. Iduće godine slavimo jubilarni 20. turnir, već  se od sutra  pripremamo za takav veliki jubilej. Uopće ne sumnjam da ćemo to  vrhunski odraditi i proslaviti za pamćenje, rekao je na kraju Zoran Ledenko – Zoka, predsjednik Športskog društva Vukšić.

Nakon proglašenja najboljih pojedinaca i ekipa, organizator Športsko društvo Vukšić priredio je veličanstven vatromet i bakljadu. Kao pravi domaćini  tradicionalno  su pripremili  bogatu večeru, počastili nazočne goste i gledatelje s domaćom janjetinom uz kapljicu poznate „Vukšićke žutine„. Do ranih jutarnjih sati Irena i Boemi iz Splita svojom svirkom zabavljali su mnogobrojnu nazočnu mladost iz Vukšića i cijelog benkovačkog kraja.

Igralište pod Gradinom. Gledatelja: 1000.
Suci: Antonio Čvrljak i Niko Radnić-Drlja