Organizator MNK Štandarac

Budak pobjednik memorijalnog turnira hrvatski vitez „Božidar Bašić„ u Radašinovcima

Ostali sportovi   |   Autor: Š.I.   |   05.09.2021 u 17:59

Marko Ledenko-Mane
Pred prepunim tribinama završen je treći memorijalni malonogometni turnir "Božidar Bašić" u mjestu Radašinovci. Turnir je organizirao MNK Štandarac u spomen hrvatskom vitezu i bivšem igraču MNK Štandarca Boži Bašiću, na kojem je sudjelovalo 30 ekipa.

U utakmici za treće mjesto finalnu večer otvorile su ekipe Udruga BIK i Biskupija Knin. U prvom poluvremenu obje ekipe su bile ravnopravne s malo pravih prilika i otišle su na odmor bez golova 0 :0. U drugom poluvremenu Bikovi su bili konkretniji i opasniji, te su brzo preko Nikole Peraića došli u vodstvo 1:0. Biskupija se otvara i  žestoko napada obranu Bikova u nadi da poravna rezultat. Udruga BIK to znalački koristi i preko dvostrukog strijelca Nikole Peraića postiže konačnu pobjedu 2:0.

U revijalnoj utakmici djeca Croatije Stankovaca i Vrane prikazali su pravo malonogomoteno umjeće s mnogo prilika. U regularnom dijelu utakmica je završila bez golova 0:0. Pristupilo se izvođenju šesteraca da bi dobili pobjednika, Vrana je bila uspješnija u ruletu šesteraca i pobijedila 3:1. U znak sjećanja  za sudjelovanje na turniru obje ekipe  dobile su  pehare i medalje.

U finalnoj utakmici snage su odmjerile ekipe Vaćani i Budak, pred prepunim gledalištem i gromoglasnim navijanjem svojih navijača. U prvom poluvremenu gledatelji su vidjeli opreznu igru s malo prilika. Jure Matić sjajno je proigrao Šimu Kartela, koji  precizno po zemlji  para  „malu mrižu „ i pogodio vrata nemoćnog Karduma u 14 minuti za 1:0.  S tim se rezultatom otišlo na odmor.

U  prvoj minuti nastavka Mateo Orlović  je solo akcijom izbio sam pred vrata Klarića i poravnao  rezultat na 1:1. Nakon par minuta opet na scenu stupa najbolji igrač turnira Mateo Orlović i topovskim udarcem pogađa same rašlje nemoćnog vratara Klarića za preokret rezultata 2:1. Budak u nastavku igra  odlično, stvara šanse, te  preko Kumana, Tonija i Matea Orlovića  postiže konačnu pobjedu 5:1. Budak je tijekom cijele utakmice u svim elementima nadigrao Vaćane i na kraju utakmice dobio veliki pljesak prepunih tribina.

Nakon uručenja nagrada i proglašenja pobjednika organizatori su u spomen na pok. Božidara Bašića priredili veličanstvenu bakljadu uz pjesmu Mile Hrnića 'Požurite konji bijeli'.  Bila je to predivna i nezaboravna malonogometna večer za pamćenje  u Radašinovcima.

Igralište Štandarac u Radašinovcima. Gledatelja: 800.  Suci: Damir Lerga i Ivan Zdrilić