Završeno u nedjelju

Budak pobjednik memorijalnog malonogometnog turnira hrvatski vitez Božidar Bašić 'Radašinovci 2022.'

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   19.09.2022 u 20:11

Marko Ledenko Mane
Pred prepunim tribinama u nedjelju, 18. rujna završen je četvrti memorijalni malonogometni turnir 'Hrvatski vitez Božidar Bašić' u mjestu Radašinovci. Turnir je organizirao MNK Štandarac, a sudjelovale su 32 ekipe. Budak je po drugi put za redom osvojilo ovaj prestižni turnir.

U utakmici za treće mjesto pravu ljepoticu finalne večeri odigrali su stari prijatelji, Benkovačke ekipe Prvo kolo i Udruga studenata BIK. Tijekom cijele utakmice od prve minute do zadnjeg sučevog zvižduka obostrano se mijenjao rezultat. Gledatelji su bili ugodno iznenađeni odličnom i efikasnom utakmicom na kojoj je postignuto čak trinaest golova. Prvo kolo bilo je za jedan gol bolja ekipa, zasluženo su na kraju pobjedili 7:6 i osvojili treće mjesto.

U revijalnoj utakmici domaće ekipe veterani Radašinovaca i Otpisani s velikom željom su ušli u ovu utakmicu da dokažu „tko je gazda u dvorištu„. Vremešni veterani, usprkos svojim godinama i nedostaku snage pokazali su mladićima Radašinovaca da su bolji od njih tijesno ih porazili 7:6 i dobili su veliki pljesak prepunih tribina.

U finalnoj utakmici snage su odmjerile prošlogodišnji pobjednik turnira Budak i novi drugoligaš Pakoštane. U prvim minutama obje ekipe su krenule oprezno, respektirajući jedni druge. Budak je sjajnom solo akcijom u osmoj minuti preko Vice Biluša poveo 1:0. Pakoštane su istoj minuti poravnale nakon što je lukavi Vice Birkić presjekao dodavanje lopte vrataru Budaka i zakucao za 1:1. U posljednjoj minuti prvog poluvremena maestralni Josip Zekonjić lukavo se prikrao obrani Pakoštana u njihovom šestercu i doveo Budak u vodstvo 2:1.

U drugom poluvremenu najbolji igrač turnira Tony Rubelj dva puta sjajno je proigrao raspoloženog Zekonjića koji postiže svoj hattrick i Budak ima nedostižnu prednost 4:1. Pakoštane su smanjile rezultat na 4:2 i nadale se preokretu. Najbolji igrač turnira Tony Rubelj s vrha šesterca topovskim udarcem u zadnje dvije minute pogađa mrežu nemoćnog vratara Rosana za konačnu pobjedu 5:2. Nakon zadnjeg sučevog zvižduka nastalo je veliko slavlje igrača i navijača jer je Budak po drugi put pobjednik prestižnog turnira u Radašinovcima.

Nakon uručenja nagrada i proglašenja pobjednika, organizatori su u spomen na pok. Božidara Bašića priredili veličanstvenu bakljadu uz pjesmu Mila Hrnića „Požurite konji bijeli„. Na ovom turniru nije bilo novčanih nagrada nego su sve ekipe od 1. do 4. mjesta dobile pečene janjce i odojke.

Predstavnici svih pobjedničkih ekipa pokazali su veliku ljudsku i športsku veličinu. Nazočne  gledatelje pozvali su na zajedničku večeru, sve osvojene pečene janjce i odojak podjelili su s gledateljima. S takvim velikim ljudskim i športskim činom oduševili su i razgalili srca ljudi dobre volje. Do ranih jutarnjih sati, bilo je dosta pjesme, veselja i nezaboravnog prijateljskog druženja.

Mjesno igralište u Radašinovcima. Gledatelja: 800.  Suci: Ivan Zdrilić i Damir Lerga.

Utakmica za 3. mjesto: PRVO  KOLO - UDRUGA  STUDENATA  BIK   6:5
PRVO  KOLO  - Zrilić,  Čirjak-Miš  2,  Anić  2,  Mikulić, Katuša,  Mršić-Pegy,  Budan, Đeveljekaj  2, Hasanović, Kuman  , Batur, Duvnjak  1, Katuša, Stojčević. Voditelj ekipe: Ivan  Budan.
UDRUGA  STUDENATA  BIK  -  Bačić  2, Vukančić, Rosić-Kisa, Kolić  1, Petrović  2, Ročak,  Katuša, Jurica , Mikulić  1, Raspović  , Nimac, Raspović, Viduka, Nimac-Đimi, Marinović. Voditelj ekipe : Josip Katuša

Revijalna utakmica: VETERANI RADAŠINOVACA  - OTPISANI  RADAŠINOVCI   7:6

VETERANI  RADAŠINOVACA - T.Došen, M.Bašić, A.Bašić  2, G.Bašić  1, Jokić  2,  S.Bašić, M.Drlić  2, A.Došen. Voditelj ekipe : Mate  Barišić
OTPISANI  RADAŠINOVCI - Jokić, T.Drlić  1, D.Drlić, M.Gladović  1, K.Bašić  1, L.Bašić, J.Došen - Suky  3. Voditelj ekipe : Stipan Rakić

Finale: BUDAK  - PAKOŠTANE   5 : 2
BUDAK - Zekonjić  3,  Bačić , Knežević, I.Perica, M.Orlović, M.Perica, Biluš  1, Kuman  , Čirjak   1, T.Orlović, Rubelj   1,  Colić-Škuca. Voditelj ekipe : Mateo  Orlović
PAKOŠTANE - Maksan, Rosan, M.Šarin  1, Birkić  1, J.Šarin, Vučkov, Barešić-Bićo  , Mitrović, Lokin ,  Kalac  1, F.Bačkov. Voditelj ekipe: Luka  Šarin