U Zagrebu

Brojne medalje za ritmičarke 'Šibenik-Dalmacije' na Prvenstvu Hrvatske

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   19.06.2024 u 18:17

GK Šibenik-Dalmacija
Šibenske ritmičarke iz kluba ''Gimnastički klub Šibenik-Dalmacija'' proteklog vikenda sudjelovale su na Prvenstvu Hrvatske u slobodnom programu ritmičke gimnastike – individualni i grupni program koji se održao u Zagrebu, a pod vodstvom trenerice Ivančice Jakoliš i sutkinje Luciane Mikulandre.

Na Prvenstvu Hrvatske sudjelovalo je oko 300 gimnastičarki iz regije jug, zapad i sjever Hrvatske.

Državne prvakinje u slobodnom programu, duo kategorija mini su Vita Nakić i Mareta Milošević, u kategoriji mlađe kadetkinje srebro su osvojile Doris Vlahov i Marijana Milošević, broncu su osvojile Iris Renata Pulić i Lana Šarić te 4. mjesto osvojile su Ema Gović i Roza Španja, dok su u kategoriji kadetkinje 6. mjesto osvojile Nadja Lacmanović i Ana Grozdanić.

U individualnom programu, u kategoriji mini Iva Bilać osvojila je 13. mjesto, a Antea Jakovljević 20. mjesto, u kategoriji mlađe kadetkinje Lucija Tare osvojila je 23. mjesto, a u kategoriji mlađe juniorke Lea Dujček osvojila je 17. mjesto.

Unatoč jakoj konkurenciji, šibenske ritmičarke ostvarile su odlične rezultate i učinile ponosnim trenerice i sutkinje kluba ''GKŠD'' koje su cijele godine marljivo trenirale.