Barone preokretom do pobjede, Damir Bilić igrač kola - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 21.04.2016, 16:57h   •

Malonogometna ekipa kluba Šibenčana u Zagrebu

Barone preokretom do pobjede, Damir Bilić igrač kola

Facebook Barone preokretom do pobjede, Damir Bilić igrač kola
OBJAVA 21.04.2016, 16:57h

I sedmo kolo Malonogometne lige Kluba Šibenčana u Zagrebu ponudilo je puno uzbudljivih utakmica.

Ši-Ši Futsal Club – Barone  1:2 (Franko Berović – Goran Relja, Domagoj Kulušić)

Obje ekipe u utakmicu ulaze jako oprezno. Ovaj dvoboj je značio mnogo za obje ekipe, pošto su se ekipe nalazile jedna iza druge na tablici, a na samom rubu donje granice za ulazak u playoff. Od prilika u prvih deset minuta možemo upisati priliku Prnjaka koju brani Galić, vratar Šišija, te Živkovića koju brani vratar Baronea Renje. U desetoj smo minuti vidjeli prvi gol. Strijelac pogotka je Franko Berović, koji s otprilike 8 metara pogađa Renji kroz noge u gol. Tada ekipa Šišija prijeti u nekoliko navrata preko Petkovića i Protege, ali rezultat se ne mijenja do poluvremena.

U drugom poluvremenu potpuno drukčija utakmica. Barone preuzima inicijativu od samog početka. Prvo Galić brani udarce Kulušića i Lalića, a potom Gracin promašuje stopostotnu prigodu. U drugom poluvremenu Šiši je igrao neprepoznatljivo, te u cijelom poluvremenu nisu imali niti jednu priliku. S druge strane Barone uz svu terensku nadmoć nije uspijevao promijeniti rezultat, te još jednom Galić brani udarac Kulušića.

A tada u posljednje dvije minute slijedi potpuni preokret. U 28. minuti Goran Relja poravnava rezultat na asistenciju Kulušića nakon kontranapada. U 30. minuti Domagoj Kulušić se i sam upisuje u strijelce. Antonio Prnjak ga pronalazi na rubu šesterca, a on okreće Petkovića i loptu iz poluvoleja posprema u rašlje Galićeva gola. Ovom pobjedom igrači Baronea su na pragu osiguranja playoffa, dok se mladići iz ekipe Šišija ne nalaze u zavidnoj situaciji. Dobro bi im došao jedan posjet Darija Šarića da ih malo prodrma i probudi iz, za neke još uvijek, zimskog sna.

Šibenski Most – Zlarin 5:2 (Damir Bilić x3, Stipe Bušac, Ivan Škugor – Ivan Brajković x2)

Šibenski Most ulazi odlično u utakmicu. Već u 2. minuti Mostaše u vodstvo dovodi Damir Bilić koji pogađa s lijeve strane vrataru kroz noge. U 5. minuti Ivan Brajković poravnava rezultat golom iz slobodnog udarca s otprilike 8 metara sa sredine, u kojem pogađa kroz živi zid igrača Mosta. Potom Mostaši prijete nakon akcije Bušca i Slavice, ali Slavica ne uspijeva realizirati prigodu. To kažnjava Ivan Brajković u 11. minuti nakon lijepe akcije sa svojim bratom Josipom, u kojoj odigravaju dva dupla pasa, Josip ostavlja Ivanu na povratnu, a ovaj svladava vratara Barića.

Vodstvo Zlarinjana trajalo je svega dvije minute, kada Bilić sa 7 metara postiže još jedan pogodak vrataru kroz noge, na asistenciju Stipe Bušca. Do kraja poluvremena obje ekipe su imale po jednu šansu, ali Reljica s jedne, te Štrelov s druge ne uspijevaju realizirati svoje prilike. Mostaši u drugo poluvrijeme ulaze kao u prvo, te već u drugoj minuti dolaze u vodstvo preko Ivana Škugora, koji postiže pogodak sa 10 metara udaljenosti.

Dvije minute nakon vodstva Mostaša, Zlarinjani su imali izrazitu prigodu, ali udarac Josipa Brajkovića brani vratar Mosta Antonio Barić. U 24. minuti Mostaši povećavaju vodstvo preko Stipe Bušca, koji ovaj put nije proslavio gol poput Cristiana Ronalda, što je iznenadilo sve gledatelje ove utakmice. U 27. minuti Damir Bilić rješava pitanje pobjednika golom kakvi se rijetko viđa i na profesionalnim terenima. Uzima loptu na svojih 7-8 metara, niže tri igrača Zlarina, te postiže još jedan pogodak vrataru kroz noge, te osigurava sebi titulu igrača kola. Naime nakon prošlotjednog kiksa Mostaši su dobili novu trenericu, a možemo utvrditi kako se u igri već pomalo osjeti njezin rukopis.

Đardin – Mišo Kovač  4:3 (Bruno Čivljak x2, Tadej Čivljak, Lovre Erceg – Antonio Bumbak x2, Franko Mandić)

Branitelji naslova bolje ulaze u utakmicu, te u prvim minutama prijete preko Pralije i Jambrešića, ali vratar Đardina zaustavlja udarce. U 6. minuti Aužina propušta priliku 1 na 1 s vratarom Miše Kovača, ali u istoj minuti Bruno Čivljak dovodi Đardin u vodstvo pogotkom s osam metara kroz noge vratara Baranovića. Nakon pogotka ekipa Miše Kovača preuzima inicijativu, te prijete preko Pralije, kojeg vratnica sprječava od postizanja izjednačujućeg pogotka.

U 11. minuti Antonio Bumbak poravnava rezultat. Bumbak postiže već drugi pogodak iz slobodnog udarca ove sezone, gdje koristi nespretnost vratara i živog zida Đardina, te lukavo na nepostavljen živi zid postiže pogodak u suprotne rašlje vratara Đardina. S rezultatom 1:1 se odlazi na odmor.

Ekipa Miše Kovača bolje ulazi u drugo poluvrijeme. Već u 3. minuti drugog poluvremena Bumbak i Pralija odigravaju školsku malonogometnu akciju, u kojoj odigravaju dupli pas na povratnu, a Bumbak silovito pogađa gornji lijevi kut vratara Đardina. Veselje „Kovača“ nije dugo trajalo. Nakon svega dvije minute Lovre Erceg oduzima loptu protivnicima, odigrava dupli pas s Tadejom Čivljakom,  svladava vratara Baranovića u situaciji 1 na 1, te poravnava rezultat.

Nakon izjednačujućeg pogotka obje ekipe su počele igrati čvršće i agresivnije. U 25. minuti Tadej Čivljak donosi prednost Đardinu pogotkom s 10 metara udaljenosti. Dvije minute potom „Kovači“ poravnavaju rezultat preko Franka Mandića, koji postiže pogodak na drugu stativu na asistenciju Bumbaka. Kada se činilo kako ćemo prvi put u ovom kolu svjedočiti podjeli bodova, Đardinu tri boda donosi najmlađi član ekipe Bruno Čivljak koji postiže pogodak s 5 metara s lijeve strane, na asistenciju svog brata Tadeja koji mu je dodao loptu iz kornera. Ovim porazom ekipa Miše Kovača si je smanjila izglede za plasman u playoff, dok su ova tri boda Đardin gurnula u sigurniji dio tablice.

TLM – Kurba Vela  3:1  (Milan Vukadinović x2, Martin Varenina – Andrija Skračić)

Obje ekipe u utakmicu ulaze ispipavajući snagu protivnika.  Već u trećoj minuti ekipa Kurbe Vele dolazi u prednost kada igrači TLM-a gube loptu na centru, a loptu prije vratara TLM-a stiže igrač Kurbe Vele koji ju odbija prema golu TLM-a, a na nju natrčava Andrija Skračić, te postiže pogodak na prazan gol. Tada ekipa TLM-a preuzima inicijativu, ali udarce Burazera i Varenine brani Skračić.

Tada uzvraćaju i Murterini preko Skračića i Mudronje, ali vratar Metalaca Puncet je siguran. U 11. minuti Kurba Vela je imala izglednu priliku za povećanje prednosti, ali udarac Skračića zaustavlja vratnica. Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika, te se na odmor odlazi s minimalnom prednošću Kurbe Vele.

U drugom smo poluvremenu gledali potpuno drukčiju utakmicu. Metalci preuzimaju inicijativu, te u 6 minuta postižu tri pogotka i preokreću susret. Prvo u 18. minuti nakon kombinacije Vukadinovića i Burazera, Vukadinović postiže pogodak za izjednačenje. Tri minute nakon toga Vukadinović pronalazi Martina Vareninu koji postiže pogodak s otprilike 6 metara udaljenosti. U 24. minuti Vukadinović postiže svoj drugi, a TLM-ov treći pogodak na utakmici. Oduzima loptu igračima Kurbe Vele, povlači kontranapad, odigrava akciju sa Vučenovićem, koji mu vraća loptu na otprilike 7 metara po sredini, a ovaj svladava vratara Skračića.

Nakon pogotka Metalaca, Kurba Vela prijeti iz udaljenosti, ali vratar Puncet je siguran. Tri minute prije kraja susreta Murterini uvode golmana-igrača, ali igrači TLM-a odlično odigravaju obranu, te ne dopuštaju igračima Kurbe Vele povratak u utakmicu, te rezultat ostaje nepromijenjen. Ovom pobjedom Metalci su došli na prag osiguravanja playoffa, što bi im ujedno bio i prvi playoff otkad se uveo playoff.

Rezultati 7. kola:
Barone - Ši-Ši Futsal Club 2:1 (Goran Relja, Domagoj Kulušić - Franko Berović) Šibenski Most - Zlarin 5:2 (Damir Bilić x3, Stipe Bušac, Ivan Škugor - Ivan Brajković x2)
Đardin - Mišo Kovač 4:3 (Bruno Čivljak x2, Tadej Čivljak, Lovre Erceg - Antonio Bumbak x2, Franko Mandić)
TLM - Kurba Vela 3:1 (Milan Vukadinović x2, Martin Varenina - Andrija Skračić)