Malonogometni turnir

'Kup Vukšić 2022.': Zloselo Gradnja Pirovac West Ham treći, Tin pobjednik

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   18.07.2022 u 22:05

Marko Ledenko Mane
Na veličanstven način u subotu, 16. srpnja 2022.g završen je malonogometni nogometni turnir 'Vukšić kup 2022.', na kojem je sudjelovalo 40 ekipa iz Zadarske, Šibensko-kninske i Splitsko-dalmatinske županije.

Vukšićka malonogometna  Arena je po ocjeni svih ljudi koji su bili nazočni na finalu, sada najljepše malonogometno igralište u Dalmaciji. U petnaest dana trajanja turnira svi putevi vodili su u  Vukšić,  koji je bio malonogometni centar Dalmacije. Finalna utakmica i utakmica za treće mjesto završile su tek nakon izvođenja šesteraca što govori koliko su u prepunoj malonogometnoj Vukšićkoj Areni gledatelji uživali u vrhunskim malonogometnim predstavama.

Finalna završna večer počela je utakmicom za treće mjesto između prošlogodišnjih finalista Zloselo Gradnja Pirovac i Bile Vlake. Zloselo Gradnja Pirovac West Ham brzo je poveo već u drugoj minuti  1:0, ali Bila Vlaka u idućih pet minuta nastavka utakmice preokreće rezultat na 2:1. U drugom poluvremenu  Bila Vlaka ima rezultat  pred kraj utakmice  3:2 . U jednom brzom napadu Zloselo Gradnja Pirovac West Ham poravnava rezultat na 3:3. Prisupilo se izvođenju šesteraca i Zloselo Gradnja Pirovac bila je spretnija, sretnija i zasluženo su osvojili treće mjesto. U revijalnoj utakmici djece 2009. godište Croatia Stankovci je visokim rezultatom 5:0 pobijedila  simpatičnu ekipu Hrvatskog Dragovoljca iz Zagreba.

U Velikom  finalu sastale su se ekipe Bulić i Tin. Bulić je bio pravo otkriće i iznenađenje turnira jer su u polufinalu pobjedili najvećeg favorita turnira Bilu Vlaku. U početku utakmice obje ekipe su igrale oprezno i ispipavale „malonogometni puls„ svog protivnika. Bulić je krenuo u jedan žestoki napad kojeg su iskusni igrači Tin-a mudro presjekli i iz brzog kontranapada u osmoj minuti Hrvoje Jovančević  dovodi Tin u vodstvo 1:0. Kratko je trajalo vodstvo i slavlje ekipe Tin.

Bulić je krenuo odmah žestoko i maestralni  Šime Colić-Škuca topovskim udarcem u devetoj minuti pogađa same rašlje nemoćnog vratara Žure  i poravnava rezultat na 1:1. Do zadnje minute utakmice gledatelji su uživali u velikoj utakmici s mnogo izrazitih prilika s obje strane. Obje ekipe su pogodile bezbroj prečki i stativa, ali lopta nije htjela u gol. Pristupilo se izvođenju šesteraca s mnogo uzbuđenja i promašaja. Tin je na kraju bio spretniji, uspješniji i zasluženo osvojio malonogometni turnir „Kup Vukšić 2022.„

Prije proglašenja pobjednika i uručenja nagrada predsjednik Športskog društva Vukšić  Zoran Ledenko uručio je suprugi pok. Marija Budimira, Ivani sliku i dres Športsko društva Vukšić. Pok. Marijo Budimir bio je predstavnik Rost sporta,  dugogodišnjeg generalnog sponzora turnira u Vukšiću.

Nakon proglašenja najboljih pojedinaca i ekipa organizator Športsko društvo Vukšić priredio je veličanstven vatromet. Do ranih jutarnjih sati glazbeni trio iz Splita svojom svirkom zabavljali su mnogobrojnu nazočnu mladost iz Vukšića i cijelog benkovačkog kraja.

Igralište pod Gradinom. Gledatelja 1000. Suci: Niko Radnić-Drlja i Jure Cigić (Šibenik)

Utakmica za 3. mjesto: ZLOSELO GRADNJA PIROVAC WEST HAM -  BILA VLAKA   6:5 ( 3:3)

ZLOSELO GRADNJA PIROVAC WEST HAM: Mutić, Mišković, Palavra, Žumberac, Dodik, Vukičević, Čačić  , Franjkić  , Perić, Žilić  , Škugor   1, Celić  2 . Voditelj ekipe : Ivan Crljen

BILA  VLAKA: Perica, Mandurić, Bradarić  2, Tokić  1, Zečić, Buljević, Bradarić  ,  Roguljić, Jurić, Vujnović, Grubišić, Dragošević, Marčić. Voditelj ekipe : Frane Pleić