Ne ponovilo se

Završile muke za navijače: Šibenik okončao sumorno proljeće porazom kod Lokomotive

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   20.05.2022 u 22:10

Pixsell/Luka Stanzl
U posljednjem 36. kolu Prve HNL Lokomotiva je u Zagrebu svladala Šibenik 2:1 (2:1), potvrdivši tako petu poziciju na tablici. Za Lokomotivu su zabili Kulenović iz penala i Marić, za Šibenik Delić.

Šibenik je utakmicu počeo sa više-manje standardnom postavom, s izuzetkom Đakovića na golu, tako da se nije ostvarila klupska želja da zadnje kolo isprobaju neke rezervne igrače, budući da juniori u svojoj ligi igraju važnu utakmicu ovaj vikend.

Prvi važan događaj bilježimo u 6.minuti, kada je Mesa bez potrebe srušio Stojkovića u kaznenom prostoru; jedanaesterac je realizirao Kulenović za 1:0. Tako je postao služben podatak da je od 36 utakmica u ovosezonskom prvenstvu Šibenik primio gol u njih 35, jedina iznimka bila je pobjeda nad Hajdukom 2:0 na Šubićevcu.

Osim toga, ništa se posebno značajno nije dogodilo u prvih 20 minuta, utakmica sporog ritma rodila je tek jedan udarac Vidovića preko gola u 11. minuti te Stojkovićev ulazak u šesnaesterac na drugoj strani, pri kojem se odlučio dodati igraču u zaleđu. U 21. minuti zanimljiv pokušaj Šimunovića petom je prošao pokraj gola.

U 29. Lokomotiva je udvostručila vodstvo, raspoloženi Stojković ulazi u šesnaesterac sa desne strane te diže loptu za Marića koji glavom postiže pogodak. Odmah nakon toga zamalo i 3:0, sam je ispred Đakovića izbio Aliyu i pucao pored gola. Dojam groznog prvog poluvremena popravio je malo Kačavenda dalekometnim udarcem u 39. koji je Đakoviću napravio manje probleme, a onda je konačno i Šibenik konkretan u napadu; u 41. Perić je s desne strane dodao Deliću koji je u svom stilu okrenuo Mersinaja i lijevom nogom s ruba šesnaesterca svladao Turbajevskog za smanjenje domaćeg vodstva.

Drugo poluvrijeme Šibenik počinje aktivnije, nekoliko manjih šansi na samom početku. Nakon tih prvih par pokušaja utakmica se potpuno smirila pa do 63. minute i dobrog dalekometnog pokušaja Ćurića nismo vidjeli ništa. Nakon Ćurića, na drugoj strani pokušava i Aliyu, izbio je sam ispred vratara Đakovića koji ga ruši; mogao je to lako biti crveni karton za čuvara šibenske mreže da se Aliyu nije nalazio u nedozvoljenoj poziciji. U 71. Kulenović u polušansi, u šesnaestercu nije dobro zahvatio loptu. Bio je to prvi konkretniji pokušaj Lokomotive u drugom dijelu. U 77.minuti Delić nije iskoristio priliku koju mu je pružio Lokomotivin golman, koji nije uspio uhvatiti loptu prilikom jednog nabačaja sa desne zagrebačke strane.

U 87. Perić je sam probio obranu domaćih, ušao u kazneni prostor, da bi onda nastavio s loptom naprijed dok mu nije ponestalo terena, a lopta otišla u gol-aut. Marin u nadoknadi dribla na 20-ak metara i dodaje lijevo, Delić ga ne prati i tako je propala još jedna polušansa. Lokomotiva je uspjela u namjeri da cijelo drugo poluvrijeme završi bez velikih prilika te je tako osvojila peto mjesto, Šibenčani su još ranije znali da će završiti osmi.

Završilo je tako sumorno šibensko proljeće, a uprava kluba je sada slobodna ostvariti svoju namjeru da preko ljeta unaprijede šibensku momčad i stručno vodstvo.

LOKOMOTIVA - ŠIBENIK 2:1 (Kulenović 6' (11m), Marić 29' - Delić 41')
LOKOMOTIVA: Turbajevski, Vranjković, Salihu (od 61. Vasilj), Mersinaj, Pivarić, Cokaj, Marić, Aliyu (od 90. Smakaj), Kačavenda (od 90. Krivak), Stojković (od 61. Miličević), Kulenović
ŠIBENIK: Đaković, Šimunović (od 46. Kvesić), Perić, Mesa, Mina (od 70. Klopp), Skorup (od 87. Asanović), Ćurić, Vidović (od 82. Attys), Julardžija (od 70. Sahiti), Marin, Delić