I dalje u vrhu

Zagora uvjerljiva u derbiju protiv Uskoka, Vodice također uspješne

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   10.10.2022 u 10:54

Facebook/NK Zagora
U 7. kolu 3. HNL-jug (četvrti rang) Zagora i Vodice ostvarili su pobjede; Unešićani u derbiju kola protiv Uskoka sa 3:0 (3:0), Vodičani protiv Uranije 2:1 (1:0).

Zagora je derbi riješila u drugom poluvremenu. Zeljković je u 56. minuti iz slobodnog udarca prizemnim šutom svladao loše postavljenog golmana, a lopta je prošla kroz isto tako loše postavljeni živi zid. Gabrić je u 75. povećao vodstvo, nakon što je izbio sam pred golmana, zaobišao ga i ušetao s loptom u gol. Konačnih 3:0 djelo je Krajine, koji je također izbio sam pred golmana, no on se odlučio na drukčije rješenje, odnosno lob.

ZAGORA: Lytovka, Blažević, Mornar, Ivanišević, Vidović, Šupe, Zeljković, Krajina, Božić, Bagarić, Gabrić (još su igrali Bolanča, Rajčić, Rodić), trener Boris Pavić
USKOK: Šolić, Milović, Cikojević, Jurendić, Relota, Grubišić, Danolić, Maretić, Gilić-Kuko, Božinović, Pažanin (još su igrali Ivčević, Mihovilović, Ožegović, Šošić), trener Duje Tokić

Kod Vodica Prpić je načeo mrežu u 20., vodstvo je poduplao Sušić u 67., a Vujčić je smanjio na konačnih 2:1.

VODICE: Radaj, Sušić, Fuštin, Alispahić, Malenica, Pandža, Prpić, Spahija, Marić, Markota, Gulam (još su igrali Celić, Josipović, Sarić, Stojčević), trener Kristijan Tuta
URANIA: Jurić, Volarevic, Skoko, Tomas, Katić, Poljak, Stojić, Šiljić, Urlić, Tomas, Pejković (još su igrali Kovačević, Šolić, Tomaš, Barać, Vujčić), trener Alen Kljenak

U sljedećem kolu, već u srijedu, Zagora gostuje u Baškoj Vodi kod Uranije, a Vodice u Dubrovniku.