Teški uvjeti, solidan nogomet

Zagora svladala Šibenik u prijateljskoj utakmici punoj golova i prilika

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   17.01.2024 u 16:20

Unešićki i šibenski nogometni klub međusobnim susretom otvorili su početak proljetnih priprema. Zagora je pobijedila sa 4:3 (2:1). Šibenik je u vodstvo doveo Osmanković u 27. Izjednačio je Krajina u 34. Do poluvremena Zagora je povela golom Tarabarića u 40. U 50. Topić pogađa za 3:1. U 54. smanjio je odličnim golom Laća. Na 3:3 izjednačio je u 72. Sekulić. U 85. je domaćina opet u vodstvo doveo Krajina. Šibeniku za vikend slijedi Zadar, no još je upitno gdje će se taj susret igrati.

Po depresivnom vremenu i teškom terenu, ali ne previše ledenom i bez kiše, igrao se solidan nogomet. Šibenik je u klasičnoj 3-4-3 postavki pokušao igrati po zemlji, Zagora također otvorena. Toni Kolega je konačno igrao na svojoj prirodnoj ofanzivnoj poziciji, a priliku su dobili i juniori.

U 6. minuti greška Perića u obrani prošla je lišo. U 7. Marijanović je izveo slobodni udarac s lijeve strane, lopta je iz gužve prošla pokraj lijeve stative. U 10. aktivni Kolega uposlio je na desnom krilu Kulušića, kojem je udarac blokiran.

U 11. prva poluprilika za domaćina; Krajina je povukao loptu po desnoj strani pa dao nepreciznu loptu. U 24. Gabrić nije sa desne strane iskoristio situaciju u kojoj je Đaković izašao sa vrata.

U istoj minuti Delić je na drugoj strani lijevo pronašao Cvijanovića, koji gađa Bruna Brajkovića, a koji glavom šalje loptu pokraj gola.

U 27. Šibenik je poveo: Marijanović je izveo korner sa lijeve strane, Kulušić je u skoku proslijedio loptu do Osmankovića, koji neometan iz blizine pogađa za 0:1.

Zagora je izjednačila u 34., kada je Tarabarić slijeva vratio loptu Krajini, koji sa vrha šesnaesterca pogađa za 1:1, prizemnim udarcem. U 40. 2:1 za Zagoru, nakon jednog starta u šibenskom kaznenom prostoru, sudac je odlučio pustiti prednost i ne svirati penal, jer je Tarabarić imao otvorenu situaciju i pogodio izbliza.

Do kraja poluvremena je Delić imao dobru šansu u 45., njegov slobodni udarac završio je iznad prečke.

Šibenik se mučio sa preciznim dodavanjima. Kolega agilan, Delić dobar i aktivan, svidio se i Appah. U drugom poluvremenu priliku je dobilo novih 11 igrača.

Na početku nastavka, dvije jedanaestice imale su priliku. Najprije Tarabarić za Zagoru, a onda nakon kontre na drugoj strani Laća. Odmah potom, Laća je opet neprecizan, a potom i šibenski Božić gađa stativu. Na drugoj strani, u 50. minuti, Zagorin Topić je iskoristio povratnu loptu i pogodio za 3:1.

Šibenski napadači i dalje promašuju: opet Božić ne koristi iz blizine. No zato Laća u 55. vrhunskim udarcem smanjuje na 3:2: s lijeve strane, s ruba kaznenog prostora, pogađa suprotnu spojnicu stative i prečke. Drugo poluvrijeme počelo je dosta življe od prvog. U 66. vratar Zagore je promašio prilikom izlaska na loptu: Laća se našao u 99-postotnoj šansi, sam sa loptom išao je na praznu mrežu, no stoper Zagore uspio je stići nemoguće i izbiti loptu pred sporim šibenskim napadačem.

U 72. Pozo je probio po sredini, ušao u kazneni prostor, udarac mu je blokiran, da bi junior Sekulić s lijeve strane iz blizine pospremio loptu u mrežu za 3:3. U 85. Gabrić je vrhunski promiješao šibensku obranu i uposlio Krajinu, koji pogađa za konačnih 4:3.

Igralište na Borovištu, gledatelja 150, sudac Slaven Brkić
ZAGORA: Lukač, Šupe, Abramović, Maretić, Tarabarić, Zeljković, Ravlić, Gabrić, Krajina, Danolić, Mrčela (još su igrali Božić, Topić, Vranjković, Brstilo, Štrbac, Bozina), trener Saša Glavaš
ŠIBENIK: Đaković, Osmanković, Sopić, Perić, Cvijanović, Marijanović, Appah, B. Brajković, Kulušić, Delić, Kolega (još su igrali Mišević, Bikić, Punčec, Dujmović, Čeko, Pozo, Roca, Pavičić, Laća, Sekulić, Božić, Gluščević), trener Mario Carević