Promašili i penal

Šibenik u prijateljskoj nogometnoj utakmici poražen od Posušja

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   06.07.2024 u 19:53

U svojoj drugoj prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za novu sezonu, Šibenik je na neutralnom terenu na igralištu u Glavicama poražen od prvoligaša iz BiH, ekipe Posušja, sa 0:1 (0:0). U 53. minuti strijelac je bio Petrović, a u 81. Delić je za Šibenik promašio jedanaesterac.

Šibenčani i Posušaci sastali su se po sunčanom vremenu i kvalitetnom travnjaku igrališta u Glavicama kod Sinja, uz potporu navijača iz obaju mjesta. Prijateljske utakmice ova dva kluba prije početka prvenstva tradicija su još iz devedesetih.

Šibenik je u prvom dijelu bio dosta bolji, nametnuo određeni ritam igre, ali je stvorio samo dvije šanse. U drugom dijelu, rezervna narančasta postava nije uspjela ponoviti tempo iz prvog poluvremena, ali je svojim trudom, naročito pri kraju susreta, ipak uspjela stvoriti nekoliko prilika, koje nisu iskorištene ponajprije zbog nepreciznog zadnjeg pasa.

U 8. minuti kombinirali su Pozo i Kolega po sredini napada, šut potonjeg otišao je preko gola. Odmah na drugoj strani vidjeli smo duel dvojice fizički daleko najjačih igrača na terenu, posuškog napadača Gabrijela Bobana i šibenskog stopera Agyemanga Morrisona, koji i u seniorskom sastavu, kao i u juniorskom prošle sezone, impresionira u zadnjoj liniji narančastih.

Iako su tek na početku priprema, igra je bila dosta aktivna, naročito Šibenikova, uz malo problema s davanjem precizne lopte, sve standardno za ovo doba godine.

U 20. i 21. minuti dvije velike prilike za Šibenik; najprije je Torres nakon kornera s lijeve strane propustio zabiti glavom iz blizine, a onda je minutu poslije Brajković s desne strane odlično pronašao na drugoj strani Kolegu, koji se izborio za šut u povoljnoj situaciji, ali je pucao opet preko gola.

Do kraja poluvremena Šibenik je bio dosta bolji, lijevi i desni krilni bekovi, Kolega i Brajković, naročito aktivni, a i Perić je, kao i u drugoj ligi, kao stoper kreirao neke situacije prema naprijed. Napad Posušja uglavnom je dugim loptama tražio svoje fizički jake igrače, šibenska obrana dobro se othrvala tim pokušajima.

U drugo poluvrijeme oba sastava su ušla s potpuno promijenjenim sastavima. U 53. Petrović je doveo Posušake u vodstvo, nakon što je iskoristio dobru loptu s lijeve strane i pogodio glavom za 0:1. Ubrzo nakon toga, posuški vratar Soldo, koji je ušao na poluvremenu, se nakon požrtvovne intervencije ozlijedio pa je Galić morao ponovno ući u igru i vratiti se na gol.

Galić je brzo nakon povratka u igru imao odličnu intervenciju, nakon što je lopta s desnog krila došla do Kulušića, koji tuče iz blizine glavom i sili protivničkog vratara na efektnu paradu.

U 71. minuti iskazao se šibenski vratar Mišević refleksnom obranom udarca iz neposredne blizine. U 79. Sekulić odlično tuče sa 17 metara, opet je Galić spasio Posušje.

U 80. neobična situacija, sudac Titlić je nakon pola minute odlučio dosuditi penal nakon starta na Deliću. Upravo Delić je pucao s bijele točke i pogodio prečku. Na drugoj strani Mišević pravovremenom intervencijom spašava da ne bude 0:2, kao i u sudačkoj nadoknadi, kada je opet spasio udarac glavom iz blizine.

Igralište u Glavicama, gledatelja 50, sudac Jakov Titlić (Potravlje)

ŠIBENIK: Đaković, Brajković, Perić, Morrison, Punčec, Kolega, Pozo, Roca, Morić, Torres, Božić (rezerve Mišević, Baturina, Sopić, Gačić, Mučić, Iyendjock, Delić, Laća, Sekulić, Falcao, Kulušić, Šalić, Buva), trener Mario Carević

POSUŠJE: Galić, Vrgoč, Marić, Stapić, Bekavac, Begić, Jenjić, Hanuljak, Rozić, Mandić, Boban (rezerve Soldo, Abrego, Bešlić, Mihaljević, Petrović, Čuljak, A. Pavković, D. Pavković, Ćurdo, Miočić, Mikulić, Martinović), trener Duško Vranešević