Euro

Uvjerljiva pobjeda Danske protiv nemoćnih Velšana

Nogomet   |   Autor: HINA   |   26.06.2021 u 20:44

Hina/EPA
Danska nogometna reprezentacija prvi je četvrtfinalist ovogodišnjeg EURA, u subotu u susretu osmine finala igranom u Amsterdamu Danska je svladala Wales sa 4-0 (1-0). Strijelac prva dva pogotka bio je Kasper Dolberg u 27. i 48. minuti, da bi Joakim Maehle u 88. i Martin Braithwaite u šestoj minuti nadoknade (90+6) postavili konačni rezultat.

Bila je to utakmica s malo prilika, ali Danci su od početka do kraja kontrolirali susret i potpuno su neutralizirali velški napad. Velšani su izgledali nemoćno i bez ideja.  Junak danske pobjede u Amsterdamu bio je igrač koji je u tri utakmice u skupini dobio tek pola sata. No, izbornik je umjesto ozlijeđenog Yussufa Poulsena u igru od prve minute odlučio ubaciti upravo Dolberga, koji mu se odužio s dva gola.

Danska je povela u 27. minuti, a lijepi zgoditak sa 18 metara postigao je Kasper Dolberg, 23-godišnji napadač Nice.

Još jednu veliku priliku Danska je imala u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+1). Nakon ubačaja u 16-erac velški branič je promašio loptu i ona je došla do Joakima Maehlea na drugoj stativi, koji puca sa sedam metara iskosa, ali vratar Ward brani.

Novi šok za Velšane uslijedio je na početku drugog poluvremena, u 48. minuti. Braithwaite se probio po desnoj strani u kazneni prostor i ubacio u peterac, a velški branič 20-godišnji Neco Williams pokušaj ispucavanja pretvorio je u asistenciju za Kaspera Dolberga, koji zabija svoj drugi pogodak na utakmici.

U 86. minuti Martin Braithwaite iz blizine pogađa vratnicu, ali u završnici utakmice Danska zabija još dva pogotka. Prvo je u 88. minuti bio strijelac Joakim Maehle, a u sudačkoj nadoknadi i Martin Braithwaite (90+6).

Igrači Walesa stvorili su tek dvije polušanse. U 10. minuti Gareth Bale je pucao sa 17 metara, ali je bio trunku neprecizan, dok je u 59. minuti Daniel James pokušao sa ruba šesnaesterca, ali je lopta završila u danskom bloku.

Danska će u četvrtfinalu 3. srpnja u Bakuu igrati protiv pobjednika susreta Nizozemska - Češka, koji će se igrati u nedjelju u Budimpešti.

WALES: Ward - Roberts (Williams 40), Mepham, Rodon, Davies - James (Brooks 78), Morrell (Wilson 59), Ramsey, Allen, Bale - Moore (Roberts 78).

DANSKA: Schmeichel - Christensen, Kjaer (Andersen 77), Vestergaard - Stryger Larsen (Boilesen 77), Højbjerg, Delaney (Jensen 60), Mæhle - Braithwaite, Dolberg (Cornelius 69), Damsgaard (Nørgaard 60).

STRIJELCI: 0-1 Kasper Dolberg (27), 0-2 Kasper Dolberg (48), 0-3 Joakim Maehle (88), 0-4 Martin Braithwaite (90+6).

CRVENI KARTONI: (Harry Wilson, Wales, 90. min)

SUDAC: Daniel Siebert (Nje)

STADION: Johan Cruijff Arena u Amsterdamu