Narančasti žale za VAR-om

U ratničkoj utakmici u Sesvetama Šibenik ostao praznih ruku: Prekid opet koban

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   23.09.2023 u 17:02

HNK Šibenik
Novo gostovanje donijelo je i novi poraz nogometaša Šibenika. Nakon Krimeje pokleknuo je Šibenik i u Sesvetama, kod pretposljednjih Sesveta. Slavili su domaćini s 1:0 u ratničkoj utakmici u kojoj je loši sudac Lovrić svirao čak 42 prekršaja, ali je dozvolio i pregrubu igru. Puno povika Šibenčani imaju i na suđenje, početkom drugog poluvremena sudac nije svirao očiti kazneni udarac nad Božićem, a pobjednički gol domaćih u najmanju je ruku dvojben zbog mogućeg zaleđa. VAR-a nema, pa i ovo gostovanje Šibenika prolazi s vrlo upitnim sudačkim odlukama koje su (vrlo vjerojatno) itekako utjecale na konačan rezultat utakmice.

Težak teren, kišno vrijeme dočekalo je nogometaše Šibenika na gostovanju u Sesvetama. Početno ispitivanje snaga trajalo je neko vrijeme, pa većih prijetnji u otvaranju utakmice nije bilo. Sve do 19. minute kad je opasno bilo u gostujućem kaznenom prostoru: Guja je došao do lopte ispred Dujmovića, Đaković je istrčavanjem skratio kut i uspio obraniti taj udarac.

Carevićev sastav odgovara preko Majića. Slobodan udarac, lopta ide pored živog zida, ali i pored okvira gola. Nešto kasnije jedna od najboljih prilika gostiju: Majić je dao odličnu loptu za Božića u domaćih 16 metara, napadač Crnih iz Krešimirova grada nije pucao odmah, a u nastavku akcije stoperi su ga dobro blokirali. Šibenik ima loptu više u svom posjedu: poslije jednog Cvijanovićeva ubačaja s lijevog boka Božić je propustio loptu, no, na drugoj stativi nije bilo nikoga da ugrozi domaći gol.

Najbolji strijelac šibenskog sastava Carlos Torres pucao je i u 37. minuti, lagan je to posao bio za vratara Žigera. Na drugoj strani, samo minutu kasnije, moglo je biti daleko opasnije po Đakovićev gol: Kopljar u vrlo dobroj prilici, srećom, nije dobro zahvatio loptu, a u nastavku akcije Topić iz okreta također ne reagira na željeni način i najbolja prilika domaćina propada.

Neposredno prije odlaska na odmor Šibenik ima stopostotnu priliku, daleko najbolju na utakmici: Božić je izbacio samog Torresa, no, ljevica najboljeg šibenskog strijelca ovog puta nije namještana, udarac odlazi daleko izvan okvira gola. Na poluvrijeme se tako odlazi praznih mreža.

Odmah na startu poluvremena Cvijanović odlično ubacuje s lijeve strane, traži u sredini Božića koji je evidentno povučen za dres, završio je na travnjaku, za suca Lovrića ništa tu nije bilo sporno, on kazneni udarac nije vidio. Zaoštrila se utakmica u nastavku, protestiralo se na sudačke odluke, jer sudac Lovrić kao je izgubio konce igre. A na ruku, odnosno nogu momčadima sigurno nije išao ni sve teži, lošiji teren za igru.

Puno trke, borbe, ali ne i prilika u drugom poluvremenu. U 78. minuti, nakon što je dugo s loptom na lijevom boku, uz korner liniju, bio stoper Dujmović, pucao je Laća, pored gola. Guja je dvije minute kasnije, poslije prekida, za djelić sekunde zakasnio, spasio se Šibenik od težih posljedica u toj situaciji. U 82. minuti duga lopta Majića za Laću, napadač Šibenika ne prima je dobro, pa stoper domaćih uspijeva odbiti u korner.

Novi prekid za domaće ovog je puta bio koban za šibenski sastav (dvojben je bio i prekršaj za domaćine koji je označen): ubačaj s desne strane, nekolicina je igrača Sesvećana u zaleđu u trenutku ubacivanja lopte, u gužvi Sušak trese mrežu. VAR-a u Prvoj NL nema, pa nije bilo moguće provjeriti je bi bilo zaleđa ili ne u ovoj situaciji. Kako god, Šibenik je primio gol u završnici, gol koji ih je gurnuo prema porazu u Sesvetama.

Trostruku izmjenu napravio je Carević u 89. minuti: uveo je Bačelić-Grgića, Marijanovića i Brajkovića. Upravo je Bačelić-Grgić imao glavom odličnu priliku, dobro je pucao, otišlo je malo pored gola. Nisu Šibenčani uspjeli doći do pogotka u Sesvetama i tako se spasiti poraza. Upisali su još jedan poraz, a po prvi put ove sezone nisu postigli niti pogodak.

Već u srijedu Šibenik igra Kup protiv Radnika iz Križevaca.

SESVETE – ŠIBENIK 1:0 (0:0)