Tradicija nije srušena

U Koprivnici mreže mirovale: Nogometaši Šibenika osvojili peti bod u sezoni

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   06.08.2022 u 20:53

Pixsell/ Matija Habljak
I s drugog gostovanja u sezoni nogometaši Šibenika vraćaju se s bodom. Nakon Velike Gorice do boda su stigli i u Koprivnici. Odigrali su 0:0 protiv Slaven Belupa i tako povećali svoj bodovni saldo na pet bodova. A tradiciju koja kaže da nikada u HNL-u nisu uspjeli pobijediti na stadionu 'Ivan Kušek Apaš' nisu uspjeli srušiti ovom prilikom.

Jako lijepu akciju složili su Šibenčani odmah na otvaranju utakmice: jako lijepo izašli su gosti, Arai je s desne strane ubacio za Čopa, on ostavio za Raka, ali mladi veznjak Šibenika nije uspio dobro zahvatiti loptu i zapucati prema Markoviću. Koju minutu kasnije Mina je izveo aut, netko od gostujućih igrača prenio je loptu glavom, a na drugoj stativi Ćurić nije uspio na željeni način zahvatiti loptu i zaprijetiti domaćem čuvaru mreže. U šestoj minuti po prvi put i to vrlo opasno priprijetili su Koprivničani: Kvržić je prošao desnom stranom, dao u sredinu, no, Talys srećom puca pored gola.

Nakon dinamičnog uvoda u utakmicu smirile su se stvari na travnjaku, pa prilika dugo vremena nije bilo niti pred jednim golom. U 34. minuti šibenski trener Damir Čanadi bio je prisiljen na prvu izmjenu: Perić se ozlijedio, nije mogao nastaviti, pa je na teren ušao B. Matić, pa smo po prvi put na stoperskim pozicijama u šibenskom dresu gledali braću Matić. Tri minute kasnije ukazala se jako dobra prilika domaćima: nespretni su Šibenčani pred svojim golom, na sreću, nisu to igrači Zorana Zekića znali kazniti.

U 38. minuti sreća se osmjehnula Šibeniku, jer je Caimacov ljevicom opalio s 30-ak metara, pogodio je stativu, pa je na semaforu ostalo 0:0. Kako se poluvrijeme bližilo kraju Slaven Belupo postajao je sve opasniji: novi prekid izveo je Kvržić, u skoku je stoper Tepšić, ali udarac glavom nije išao u okvir gola. Vratari su bili besposleni u prvom dijelu, jer niti jedan udarac nije išao u okvir gola: Koprivničani su pet puta prijetili Rogiću, Šibenčani jednom Markoviću, bez potrebe za njihovom intervencijom.

Dvostruka izmjena u šibenskim redovima odmah na početku drugog poluvremena: u svlačionici su ostali Rak i Vidović, a na travnjak su istrčali Čanadi i Dolček, jer domaćini su imali dominaciju u veznom redu u prvom poluvremenu. U drugom dijelu gurnuo je Čanadi B. Matića u vezni red, a Minu na stopersku poziciju. 51. minuta i prvo uzbuđenje u drugom dijelu, opet pred šibenskim golom: pucao je iskosa s lijeve strane Hoxha, Rogić i obrana uspjeli su otkloniti opasnost.

Prva prijetnja narančasto-crnih u drugom dijelu stiže u 60. minuti: nakon niza ubačaja Čanadija, što iz slobodnog udarca što iz kornera, stigla je lopta do Čopa na desnoj strani, zahvaća napadač Šibenika loptu iz voleja, ali, na šibensku nesreću, na pravom je mjestu domaći stoper Božić koji blokira taj dobar udarac Čopa. Dvije minute kasnije opet pokušaj Čopa: Dolček je ubacio s lijeve strane, pucao je glavom i pogodio stopera Soldu u nogu, pa je i ta prilika propala.

14 minuta čekalo se na novu prijetnju pred domaćim golom: munjevita kontra Šibenika, Arai se sjurio po lijevoj strani, dao je odličnu loptu za Dolčeka koji puca, ravno u vratara. Na drugoj je stativi u toj situaciji potpuno sam bio Kreković. Neposredno prije isteka 90. minute po golu je opalio Čanadi, Božić je požrtvovno ponovno blokirao taj šibenski pokušaj. Do pobjedničkog gola pokušali su doći i Koprivničani, također bezuspješno.

Priliku za nove bodove, odnosno pobjedu Šibenik će imati u petak kad na Šubićevac stiže Istra 1961.

SLAVEN BELUPO – ŠIBENIK 0:0