Minimalna pobjeda Hajduka

Treći poraz, nula i dalje na bodovnom kontu Šibenika: Presudio jedan pogodak

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   01.08.2021 u 21:07

Facebook HNK Šibenik
I nakon trećeg prvenstvenog kola nogometaši Šibenika još uvijek su bez iti jednog osvojenog boda. Na Poljudu su ove nedjelje poraženi s 1:0 od Hajduka.

S nekoliko promjena u početnom sastavu istrčali su Crni na Poljudu. Od prve minute u sastavu su se našli Jakoliš i Julardžija, a na klupu su preselili Bačelić-Grgić i Marin.

Deveta minuta donijela je najveću prijetnju Šibenika u dotadašnjem dijelu utakmice, a pokazat će se i čitavog prvog poluvremena: Jakoliš je na lijevom boku izbacio Kvesića, on šalje preciznu loptu u sredinu, prima je Jurić koji s pet metara, iskosa pogađa ravno u Kalinića. Bila je to odlična prilika za šibenski sastav. A već u 16. minuti morali su gosti obaviti prvu promjenu: Julardžija nije mogao nastaviti utakmicu nakon što je nastradao od udarca Livaje nekoliko minuta ranije.

U igru je ušao Bačelić-Grgić, a nekako u tim trenucima Splićani su zaprijetili. Dok se ukazivala pomoć Sahitiju van terena (dobio je udarac u lice od Krovinovića, potekla je i krv) prema golu je zapucao Dolček, ali Rogić je obranio uspješno taj udarac. Koju minutu kasnije greška Batarela, loše primanje lopte koristi Biuk, ulazi iskosa u kazneni prostor, puca, srećom loptu zaustavlja okvir gola. Na drugoj strani, pokušava Ćurić, njegov je udarac blokiran.

27. minuta donijela je vodstvo za domaći sastav: Lovrencsics je prizemnom loptom pronašao Eduoka, a on pogodio suprotan kut, gore visoko za splitsko vodstvo od 1:0. U 42. minuti ista dvojica igrača ponovno sjajno kombiniraju: opet je Lovrencsics ubacio s desne strane, Eduok je sam pred golom, na šest metara, puca iznimno snažno, ponovno se trese okvir šibenskog gola i ostaje 1:0. Vrlo brzo nakon toga Rogić je ponovno na kušnji: Mlakar je ovog puta pucao iskosa s desne strane, šibenski čuvar mreže čuva svoju mrežu.

Daleko konkretniji i produktivniji bili su Splićani u prvih 45 minuta. Osim jednog gola, dva su puta tresli okvir gola, a još ponešto njihovih udaraca zaustavio je Rogić. Šibenik, pak, vrlo skroman u ofenzivnom dijelu igre, na kušnji je Kalinić bio tek jednom, u već spomenutom udarcu Jurića u devetoj minuti utakmice. I posjed lopte bio je debelo na strani domaćeg sastava.

Brzo su Splićani zabili i u nastavku, strijelac je bio Livaja, no, gol je opravdano poništen zbog zaleđa. Dvostruka izmjena u šibenskim redovima u 53. minuti: izašli su Ćurić i Sahiti, a ušli Rak i Delić. Četiri minute kasnije ukazala se matna prilika za Crne: Jakoliš je centirao s lijeve strane, pogodio točno Bačelića-Grgića, Hajdukov igrač otišao je u prazno,  ali iskusni šibenski veznjak s pet-šest metara ne uspijeva zapucati prema splitskom golu. Kakva je to prilika bila!

U 71. minuti nova dvostruka promjena u šibenskim redovima: izašli su Bačelić-Grgić i Jurić, a ušli Marin i Lopez. Terensku inicijativu imaju crni, pokušavaju ubačajima u sredinu kaznenog prostora Hajduka, ali nedostaje konkretnosti u završnici. Splićana nije bilo nigdje u ofenzivnom dijelu, pokušavali su iz kontre. Lopta je u šibenskom posjedu, no, nema konkretnosti u završnici, fali završni pas, da bi se ozbiljnije ugrozio domaći vratar.

Sačuvali su Splićani rezultat iz prvog dijela, Šibenik neefikasan i ovog puta, osim Jakoliša i Raka malo je bilo raspoloženih igrača u njihovim redovima.

Zanimljivo, u službenom zapisniku s poljudske utakmice kao glavni trener Šibenika naveden je Josip Belamarić, voditelj klupske škole nogometa. Mario Rosas koji obnaša dužnost glavnog trenera i na Poljudu je, kao i u prva dva kola prvenstva, u zapisniku bio je naveden kao predstavnik Šibenika budući da još uvijek nije licenciran. A upravo zbog tog razloga cijelu je utakmicu proveo sjedeći na klupi, jer kao predstavnik kluba igračima ne smije ništa savjetovati niti govoriti.

HAJDUK – ŠIBENIK 1:0 (1:0)