Ništa od novih bodova

Težak poraz Šibenika od Lokomotive: Skup je bio 'nedolazak na utakmicu' u prvih 45 minuta

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   12.02.2023 u 17:17

Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Nogometaši Šibenika visoko su poraženi na svom Šubićevcu. U 21. kolu SuperSport HNL-a Lokomotiva je slavila s visokih 4:0. Preskup je za Šibenčane bio 'nedolazak na utakmicu' u prvih 45 minuta kad su gosti iskoristili dio svojih prilika i usmjerili utakmicu u svoju korist. Bolje je Čanadijeva momčad izgledala u nastavku, no, kad svoje stvorene prilike nisu iskoristili gosti su zabili iz kontranapada i bodove odnijeli u Kranjčevićevu ulicu.

Nakon velike, važne pobjede protiv Gorice u Velikoj Gorici (0:3), nogometaši Šibenika u identičnom su sastavu istrčali u domaći dvoboj protiv Lokomotive. Ali nije to bilo ni približno dobro šibensko izdanje kao u toj utakmici, u ovoj su utakmici ostali poprilični dužnici, pogotovo u prvom poluvremenu. Prvi prijete gosti: u petoj minuti opasna je bila akcija gostiju: uspjeli su Šibenčani na prvu zaustaviti Kulenovića, lopta je došla do Marića koji puca izvan 16 metara. Neugodan udarac uspio je Rogić zaustaviti i odbiti u polje. Šibenik odgovara u devetoj minuti, pokušao je Hiroš, nije bilo potrebe za intervencijom vratara gostiju. U 21. minuti bilježimo prvu i jedinu intervenciju Čavline u prvom poluvremenu: pucao je iskosa Čop, gostujući čuvar mreže uspio je zaustaviti taj udarac.

Relativno siromašno prvo poluvrijeme ipak je donijelo pogotke, nažalost, u šibenskoj mreži. Prvi u 26. minuti. Milićević je ubacio s lijeve strane, lopta je okrznula Pivarića, došla do Kulenovića koji pogađa bliži kut za vodstvo gostiju. Četiri minute kasnije još je jedna lopta odsjela iza Rogićevih leđa: Marić je ubacio s desne strane, Bubanja je nadskočio Perića u kaznenom prostoru Šibenika i Lokomotiva ima vodstvo od 2:0. Iz tri udarca u okvir gola gosti su postigli dva gola, dok Šibenik je definitivno ostao dužan u ofenzivnom dijelu (samo dva udarca prema golu gostiju u prvih 45 minuta govore sami za sebe).

Mogli su gosti i do trećeg gola u 36. minuti: šibenska obrana bila je propusna, šuplja kao švicarski sir, šetali su se gosti kako su željeli, ovog puta Stojković je izašao pred Rogića, ali pogotka na sreću nije bilo. Pred kraj poluvremena ostali su Šibenčani bez ozlijeđenog Perića, u igru je ušao Đorić (na zadnjeg veznog, Mesa je vraćen na stopera). S dva gola minusa Šibenčani su otišli na poluvrijeme, i rezultat i prikazana igra bili su u potpunosti na strani gostiju iz Kranjčevićeve.

U drugačijoj formaciji i s čak tri promjene u svom sastavu istrčali su domaćini u drugi dio. M. Matić kao korektor, te Đorić i Mesa kao stoperi u trojci iza, a nova imena u sastavu bili su Radonjić (umjesto Dolčeka), Đira (umjesto Hiroša) i Soldo (umjesto Mine). Upravo je Soldo uputio prvi udarac prema vratima Čavline u drugom poluvremenu, ni ovog puta nije to išlo u okvir gola. Koju minutu potom opet je Soldo pokušao, zapelo je u bloku. Puno angažiraniji su Šibenčani u drugom poluvremenu: Radonjić je u 56. minuti pucao iz okreta, Čavlina je to uspio zaustaviti. Nekoliko minuta kasnije isti dvoboj: Radonjić je ponovno u dobroj poziciji, vratar gostiju uspješniji je i ovog puta.

U nastavku akcije Čanađija je ubacio s desne strane, tražili su domaći igrači igranje rukom, VAR je provjeravao situaciju, prosudili su da nema kaznenog udarca. Daleko agilniji domaći igrači su u nastavku: redaju prijetnje pred golom raspoloženog Čavline. Pokušao je Čop iz daljine, nije to bilo daleko od okvira gola. Prijeti i Arai, Čavlina to bez većih problema uspijeva uhvatiti. Šibenik je taj koji sada ima loptu gotovo stalno u svom posjedu, kruže oko kaznenog prostora gostiju. Ali kako svoje prilike nisu iskoristili stigla je kazna. Samo jedan dobar napad u nastavku gostima je bio dovoljan da i treća lopta odsjedne iza leđa Rogića: Vasilj je prebacio loptu do Goričana koji nema težak zadatak, pogađa za 0:3 i kraj šibenskih nadanja u možebitni povratak u utakmicu.

Sve je već bilo odlučeno, a gosti su stigli i do četvrtog gola: poentirao je Tuci u 85. minuti. Čavlina bilježi još jednu obranu, zaustavio je udarac Araija. Pokušavali su Šibenčani i dalje, no, promjene rezultata nije bilo. Gosti zasluženo nose bodova sa Šubićevca, a Šibenčanima ostaje pitanje zbog čega je prvo poluvrijeme bilo loše, daleko ispod mogućnosti momčadi.

ŠIBENIK – LOKOMOTIVA 0:4 (0:2)
Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja 628.
Sudac: Igor Pajač – Sv. Ivan Zelina
Pomoćnici: Vedran Đurak – Sveti Ivan Zelina