Fantastično izdanje cijele momčadi

Super vrijedna pobjeda Šibenika u Velikoj Gorici: Čop (2) i Dolček donijeli slavlje nakon šest mjeseci

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   05.02.2023 u 17:13

Slavko Midzor/PIXSELL
Dugih šest mjeseci čekalo se na Šubićevcu na novu prvenstvenu pobjedu. U super važnoj utakmici, prvoj od povratka Damira Čanadija na klupu, utakmici vrijednoj praktički šest bodova, derbiju začelja, Šibenik je, uz odlično izdanje cijele momčadi, slavio s 3:0 protiv Gorice u Velikoj Gorici. Čop je pred kraj prvog poluvremena načeo domaćine, a posao su završili Dolček, odnosno još jednom Čop u samoj završnici utakmice.

U svojoj prvoj, povratničkoj utakmici trener Damir Čanadi na travnjak je poslao momčad s četvoricom u zadnjem redu. Standardni stoperi M. Matić i Perić, na bokovima Mina (lijevo) i Kvržić (desno), Mesa i Čanađija na zadnjem veznom, u sredini Hiroš, na krilima Dolček i Arai, te u špici Čop.

Deseta minuta donijela je prvu šibensku prijetnju: Hiroš je dao odličnu loptu na lijevoj strani za Araija, Japanac je tražio suigrača u sredini, reagirala je obrana domaćih. Imali su Šibenčani i korner nakon te akcije: pucali su dva puta, no, jednom blok, a drugi put nepreciznosti Šibenikovih igrača nije rezultirala promjenom rezultata.

I 13. minuta bila je opasna za domaćine: Hiroš je izveo već treći šibenski korner, nije domaći vratar baš najbolje reagirao, lopta je stigla do M. Matića koji puca glavom, no, jedan je igrač bio na pravom mjestu i otklonio je opasnost za svoju momčad. Bolji je bio Šibenik u uvodu utakmice, domaćina gotovo da nije bilo u ofenzivnom dijelu. Zaprijetio je Hiroš i u 17. minuti iz daljine, nije to otišlo daleko od okvira Banićeva gola. Šest minuta kasnije prva prijetnja prema šibenskom golu: Pršir je pucao iz daljine, Rogić se nije dao iznenaditi, odbio je udarac u korner.

28. minuta donijela je stopostotnu priliku za šibenski sastav: debitant Kvržić s desnog je boka poslao fantastičan centaršut, pogodio je 'u trepavicu' Čopa na petercu Gorice, ali napadač Šibenika, iako u odličnoj poziciji, glavom nije poslao loptu u mrežu. Propustio je Šibenik tu sjajnu priliku, a već u idućoj minuti i sreća mu se osmjehnula: udarac Matavža završio je na stativi.  Ta akcija kao da je bila uvod u kratku opsadu šibenskog gola: preživjeli su gostujući nogometaši to razdoblje igre bez primljenog gola iako je bilo vrlo opasno u više navrata pa je i Rogić morao spašavati.

U 43. minuti zatresla se domaća mreža: Hiroš je izveo peti šibenski korner, M. Matić prebacio glavom na suprotnu stranu, Čop nije mogao reagirati, ali došla je lopta do Araija koji gađa M. Matića na drugoj stativi. Stoper šibenske momčadi glavom je pucao prema nebranjenoj mreži, a prije nego što je lopta prešla gol liniju natrčao je Čop i poslao je iza linije za zasluženo šibensko vodstvo od 1:0 i vrlo ugodan odlazak u svlačionicu za gostujuću momčad.

Prva prijetnja u drugom dijelu ponovno je pred domaćim golom: Dolček se našao u odličnoj prilici, no, Steenvoorden je uspio blokirati njegov udarac, te sačuvati svoju momčad većih neugodnosti. Domaćin odgovara u 58. minuti preko Mrzljaka, dobro se oslobodio čuvara, ali Rogić se ni ovoga puta nije dao iznenaditi, upisao je još jednu obranu. A domaći vratar Banić ništa nije mogao u 64. minuti: Čop je na polovici Gorice dao loptu za Dolčeka, on primio loptu, sjurio se prema domaćem golu i pravom bombom zatresao mrežu za 0:2. Sjajna solo akcija Dolčeka!

Nakon tog gola radi Čanadi dvostruku izmjenu: ulaze debitanti Đira i Radonjić, a na klupu su sjeli Čanađija i Hiroš. Gorica pokušava preko Pršira iz slobodnog udarca, ne da se Rogić iznenaditi. U 75. minuti dobra je polukontra bila šibenskog sastava: udarac Mese je blokiran, u nastavku akcije pokušao je i Dolček, Banić je ovog puta uspješniji od ofenzivca gostiju. Koju minutu kasnije moglo je biti opasno, no, odlična je bila obrambena reakcija Perića i Đire, Krizmanićev udarac završio je u njihovom bloku.

Bacili su domaćini sve karte na napad, ali šibenska je obrana sigurno rješavala sve prijetnje. Pokušao je u 84. minuti Petković, Šibenčanin u velikogoričkom dresu, poslije ubačaja Majstorovića s boka, Rogić nije morao intervenirati. Match loptu imao je Šibenik u 86. minuti: Radonjić i Čop išli su dva na jedan, novi napadač Šibenika je imao je loptu u posjedu, nije želio asistirati samom Čopu, već se odlučio na udarac: branič domaćih i vratar Banić već su bili na podu, a Radonjić se odlučio na prizeman udarac te je pogodio domaćeg igrača. Šteta, jer bila je to prilika za definitivnu potvrdu pobjede, Radonjić je u ovoj utakmici ostao bez prvijenca u šibenskom dresu.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade još jedan bijeg Araija: domaći kapetan Mrzljak srušio ga je u 16 metara, sudac Pejin pokazao je na bijelu točku. Ulogu realizatore preuzeo je Čop, sigurno je matirao Banića za konačnih 0:3 i veliko šibensko slavlje.

Ovom pobjedom Šibenik je odmakao Gorici na sedam bodova. A, nakon osvojenih bodova u Turopolju, Šibeniku će s novim/starim trenerom sad zasigurno biti i psihološki lakše. Dobar je to zamah za nastavak sezone, a kad se novi igrači još u potpunosti uigraju s ostatkom ekipe, pogled prema budućnosti je puno optimističniji nego do nedavno.

GORICA – ŠIBENIK 0:3 (0:1)
Velika Gorica, igralište Gradski stadion.
Sudac: Tihomir Pejin – Donji Miholjac
Pomoćnici: Sanja Rođak Karšić – Podravske Sesvete