Podjela bodova

Šubićevac više nije neosvojiva utvrda: Dugopolje prvo uzelo bod, neefikasnost skupo koštala domaćine

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   02.10.2023 u 22:11

Facebook HNK Šibenik/arhiva
Nakon četiri čiste i glatke pobjede na svom Šubićevcu Šibenik nije uspio nastaviti svoj pobjednički niz. Odigrali su 1:1 protiv Dugopolja. Bio je Carevićev sastav daleko bolja momčad u polju, no, neefikasnost je skupo koštala domaćine koji su dugo gubili, a pogodak za izjednačenje je postigao Josip Majić.

U samom otvaranju utakmice Šibenik je imao najbolju moguću priliku: jedan od gostujućih igrača udario je Šibenikova veznjaka Rocu u 16 metara, sudac Slišković bez oklijevanja je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo napadač Božić, no, njegov udarac pročitao je vratar Dugopolja Lukić koji je spasio svoju momčad rezultatskog zaostatka u vrlo ranoj fazi dvoboja.

Samo dvije minute kasnije blizu je Božić iskupljenja za promašeni kazneni udarac. Kolega je poslao dugu loptu na suparničku polovicu, Božić je izašao sam pred Lukića, iskosa s desne strane, pucao je vrlo snažno, u bliži kut, nije se čuvar mreže gostiju ni ovog puta dao iznenaditi. 19. minuta donijela je solo akciju Torresa: prošao je gotovo od centra, predriblao nekolicinu igrača Dugopolja, pucao odlično, gađao suprotan kut i Lukić je već bio savladao, ali vodstvu se ispriječio okvir gola. Na odbijancu je Božić, s tri metra udarac mu je obranio vratar gostiju, no, označeno je i zaleđe.

Prvi udarac u okvir gola Šibenika rezultirao je pogotkom: nakon što sudac Slišković nije dosudio evidentan prekršaj nad Kolegom uz aut liniju, lopta je stigla na drugu stativu, a Šaranić lako poentirao za 0:1. Apsolutno ništa Dugopolje nije napravilo u ofenzivnom dijelu, no, svoj jedini udarac u prvom dijelu pretvorili su u pogodak. Šibenik je u polju bio daleko bolji, stvorili su najmanje tri-četiri fantastične šanse, no, slaba je u tome utjeha kad do pogotka nisu nikako uspijevali doći.

40. minuta i još jedna sjajna prilika za Božića: uposlio ga je Laća, napadač Šibenika pripremu je odradio dobro, no, završi dio, udarac bio je loš, daleko od okvira gola. Duboko u sudačkoj nadoknadi sreća je još jednom okrenula leđa domaćinu: dobra akcija, Pozo je pripremio sve za Cvijanovića, lijevi bek puca snažno, trese se prečka gostujućeg gola. Šibenik je daleko aktivniji, poduzetniji, ali, nažalost, i daleko neefikasniji.

U nastavku Šibenik stišće, pokušava što prije doći do izjednačenja, ali prva prijetnja stiže u 58. minuti: pucao je Kolega, zapelo je u bloku. Četiri minute kasnije trostruka izmjena u domaćim redovima: Carević je  travnjak poslao Majića, Rovisa i Bačelić-Grgića. Španjolac Pozo pokušao je iz daljine, vratar Lukić nema potrebu niti intervenirati. Dugopolje je i u drugom poluvremenu potpuno u podređenom položaju, jedna od rijetkih kontri mogla im je donijeti ploda u 68. minuti, no, nije bilo posla za Đakovića. Lopta je gotovo stalno na polovici i u kaznenom prostoru gostiju, kruže Šibenčani oko gola gostiju, ali i dalje bez promjene u vidu rezultata.

Sve su karte bačene u napad, pa sve više prostora dobivaju i Dugopoljci za kontre. Ali konačno do pogotka stiže Šibenik: u kaznenom prostoru srušen je Marijanović, sudac Slišković pokazao je na bijelu točku. Loptu je ovog puta uzeo Majić koji je sigurno izveo udarac s kreča, zabio je za izjednačenje i povratak u utakmicu domaćeg sastava.

Odugovlače gosti maksimalno, počeli su još u prvom poluvremenu, a nastavili još više u drugom dijelu. Orijentacija domaćina je maksimalno napadačka. Jedna dobro pripremljena akcija, no, udarac Bačelić-Grgića je blokiran. Vrijeme curi, novih prilika pred Lukićem nema, pa susret završava podjelom bodova. Trudili su se Šibenčani maksimalno, ali do drugog gola nisu uspjeli doći i tako nastaviti pobjedničku seriju na Šubićevcu.

U sljedećem kolu Šibenik u nedjelju gostuje u Zmijavcima.

ŠIBENIK – DUGOPOLJE 1:1 (0:1)
Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 844.
Sudac: Luka Slišković – Zagreb
Pomoćnici: Marko Maloča – Zagreb