Dalmatinko kup

Stariji pioniri HNK Šibenik došli do bronce na jakom međunarodnom turniru u Zadru

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   04.06.2024 u 20:24

HNK Šibenik
Dalmatinko kup 2024., deveto izdanje jakog turnira za mlađe kategorije nogometaša, igralo se od 30. svibnja do 2. lipnja u Zadru i Zadarskoj županiji. Ukupno gledajući, sudjelovalo je 220 ekipa iz 22 države, podijeljenih u kategorije. HNK Šibenik nastupio je s dvije kategorije (U14 i U12), a stariji pioniri (U14) osvojili su broncu.

Grupa D: Željezničar 7, Devetka (Zg) 5, Priština 4, Sv. Mihovil 0
Grupa E: Sarajevo 9, SHF El Clasico 4, GOŠK-Dubrovnik 2, Abeceda sporta (Murvica) 1

Banatul Timisoara-Šahtar D. 5:1

Brončana ekipa Šibenika: Luka Svirčić, Benz Kovacs, Matija Miliša, Zvonimir Vidačak, Bruno Pirc, Frane Tomić, Marin Stančić, Ivan Milković, Petar Slavica, Luka Mamić, Jakov Milošević, Jeronim Škenber, Niko Šuperba, Duje Štrkalj, Gabrijel Štrbac, Lovre Vranić, Maks Macura, Karlo Alajbeg, Andrija Čogelja, Tomislav Brnić Boće, trener Niko Škugor

U generaciji 2012. (U12), Šibenik je u skupini H osvojio drugo mjesto sa 7 bodova, odigravši 1:1 protiv ekipe Slask Wroclaw te pobijedivši SHF El Clasico sa 6:0 i Primorac (B) sa 5:0. U osmini finala izgubili su od Maksimira sa 6:4. Treće mjesto osvojila je Abeceda sporta (Murvica) zahvaljujući 5:4 protiv Vojvodine, prvi je bio Hajduk nakon 4:2 protiv Dinama.