Slijedi Osijek

Šibenske pobjede protiv Zadra i GOŠK-a za mirni kraj priprema i nadu pred start HNL-a

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   27.07.2024 u 21:52

HNK Šibenik/Facebook
U međunarodnoj prijateljskoj utakmici na Šubićevcu, nogometaši Šibenika su protiv ekipe GOŠK-a iz Gabele slavili sa 3:1 (0:0). Za goste je zabio Šuta u 51., a za domaće Žuta u 53., Kolega u 79. i Laća u 87. minuti.

Nakon što su jučer u Crnici svladali Zadar sa 4:0 (Delić 2, Baković i Ačkovski), utakmica protiv prvoligaša iz BiH bila je posljednja pripremna utakmica Narančastih pred početak prvenstva.

Šibenčani su počeli u formaciji 4-2-3-1. Prvo uzbuđenje u 4. minuti, kada je Roca oprobao udarac sa 18 metara, paradom je obranio Karić. U 16. je Santini s lijeva unutar šesnaesterca dodao po zraku Majiću, koji iz voleja tuče preko gola.

Prvih pola sata proteklo je u igri koja jest bila aktivna, ali i s previše pogrešnih dodavanja da bi se stvorila neka konkretna šansa.

U 38. Santini i Torres pokušavaju kombinirati neposredno ispred protivničkih vrata, no lopta je otišla pored lijeve stative.

Poveli su gosti početkom nastavka, kada je u 51. Šuta pogodio glavom iz blizine iz gužve, nakon kornera s lijeve strane. Samo dvije minute poslije Šibenik je uzvratio: Kolega je dobro probio po desnoj strani, nabacio za Majića, koji nije uspio svladati vratara iz blizine, ali je odbijenu loptu Žuta pospremio u mrežu, za 1:1.

Nije bilo previše uzbuđenja do 77. minute, kada je udarac Mihaljevića iz blizine s desne strane završio u šibenskom bloku. Na drugoj strani u 79. nagrađena je dobra današnja igra Kolege, koji je u polukontri primio loptu usamljen na lijevoj strani kaznenog prostora i pogodio suprotnu stranu za 2:1.

Nova majstorija Kolege u 87., kada podvaljuje loptu iz daljine Laći na lijevoj strani napada, a ovaj je mirno u izglednoj situaciji poentirao kroz noge Karića za 3:1.

ŠIBENIK: Đaković, Žuta, Punčec, Morrison, Perić, Roca, Bakić, Majić, Torres, Kolega, Santini (još su igrali Vasilj, Zdunić, Kulušić, Delić, Laća)
GOŠK (GABELA): Karić, Mandić, Čoko, Šuta, Sipović, Ikić, Lagunđija, Kaćunko, Avrić, Gogić, Mihaljević (još su igrali Lukić, Miličević, Martić, Mizić, Ajdinović)

Prvu utakmicu nove sezone HNL-a Šibenik igra u nedjelju 4. kolovoza u gostima kod Osijeka.