Gosti sretniji i spretniji

Šibeniku dojam, Hajduku bodovi: S dva gola u nastavku gosti do važne pobjede

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   16.05.2021 u 18:58

Hrvoje Jelavić/Pixsell
U posljednjoj domaćoj utakmici nogometaši Šibenika poraženi su na svom Šubićevcu s 2:0 od splitskog Hajduka.

Daleko bolji dojam ostavili su narančasti, no, svoje brojne prilike nisu iskoristili. Splićani, pak, jedan poklon domaće momčadi jesu, te su u 58. minuti poveli (Livaja), a iz kontre su potvrdili svoju pobjedu 13 minuta kasnije (Jakoliš). Šibenik je odigrao dobro u polju, no, izostanak realizacije koštao ih je puno boljeg rezultata.

Neopterećeni Šibenčani prvi su zaprijetili: Pajić je poveo solo akciju, još sa svoje polovice, ostavio loptu za Alvara koji puca iskosa, iz daljine, otišlo je pored Kalinićeve vratnice. Nekoliko minuta kasnije iz prekida moglo je doći do promjene rezultata: Ćurić je izveo korner s lijeve strane, na šest-sedam metara Jurić skače, puca glavom, ali visoko preko gola. Bila je to odlična prilika za najboljeg strijelca šibenskog sastava. Gosti su prvi put zapucali prema golu iz slobodnog udarca u 14. minuti: izveo je prekid Vušković, Rogić nije morao intervenirati, otišlo je visoko preko gola.

I dalje su narančasti puno opasniji, kao da se oni bore za nastup u Europi: u 25. minuti Alimi je dao odličnu loptu u prostor za Alvara, on odigrao na desno za Jurića koji se ne odlučuje za šut, već pokušava pronaći E. Sahitija na drugoj strani: Hajdukov stoper Simić bio je na pravom mjestu, zaustavio je to dodavanje i spasio tako svoju momčad većih neugodnosti. Koliko je opasan i koliko mu malo prostora treba Livaja je pokazao u 29. minuti: primio je jednu dugu loptu u Šibenikovih 16 metara, prevario svoje čuvare, pucao, ali Kvesić je spasio da lopta ne uđe u mrežu.

Na drugoj strani, opet prijete domaćini: Jurić puca s ruba kaznenog prostora, malo pored stative. A samo minutu kasnije stativa je spasila Splićane: dubinska lopta za S. Sahitija, zaobišao je i Kalinića, ali otišao je previše ukoso, pa je njegov udarac prema praznom golu zaustavila stativa. Slijedi nova dubinska lopta za S. Sahitija, koji se opet našao na lijevoj strani domaćeg napada, ovog puta uklizali su braniči gostiju i spriječili veće probleme za svoju momčad.

Puno bolji dojam Šibenik je ostavio u prvih 45 minuta i prava je šteta što nisu bili nagrađeni pogotkom. Gosti su pokazali jako malo u prvom dijelu, kao da utakmica nije imala toliku važnost za njih.

I drugi dio udarcem su otvorili domaćini: opet je Alvaro pucao, ni ovoga puta nije bilo preciznosti u njegovu šutu. Brza kontra narančastih u 53. minuti: sudjelovalo je puno igrača, E. Sahiti na kraju je akcije proslijedio do Kvesića (možda je mogao i pucati), a njegov centaršut u sredinu blokirali su Splićani. Greška Simića, E. Sahiti krade loptu, asistira Juriću, no, ni ovoga puta nema preciznosti u šutu najboljeg strijelca šibenskog sastava. I u drugih 45 minuta Šibenik je daleko opasnija momčad. Ali sve je to bilo uzalud jer mrežu su prvi zatresli gosti, prejeftino su se Šibenčani našli u zaostatku, praktički su poklonili vodstvo gostima.

Kvesić nije uspio dobro očistiti jednu loptu, izbio je loptu u zrak, u svoj kazneni prostor, a Rogić ne želi dirati loptu rukom u svojih 16 metara, već je glavom odbija u korner. I upravo iz tog prekida Hajduk je poveo: Biuk je izveo udarac iz kuta, u sredini je Livaja koji glavom trese šibensku mrežu za splitsko vodstvo. U 67. minuti ponovno razigrani Španjolac Alvaro iskušava svoj udarac, ponovno je lopta dirala jednog igrača gostiju i završila u korneru. Jedna dubinska lopta u 71. minuti i susret je prelomljen: S. Jurić asistirao je Jakolišu, koji se sjurio u domaći kazneni prostor i mirno pogodio za 0:2.

Pokušali su Šibenčani do kraja sve ne bi li došli do pogotka i tako zakuhali utakmicu. Opasno je bilo u sudačkoj nadoknadi poslije ubačaja Pajića, no, nisu njegovi suigrači bilo na pravom mjestu da uguraju tu loptu u mrežu. Pobjedu tako nose gosti, Šibenik je po prikazanom zaslužio puno više, ali nije išlo.

Vrlo uspješnu sezonu Šibenik će zaključiti gostovanjem na Maksimiru sljedećeg vikenda.

ŠIBENIK – HAJDUK 0:2 (0:0)
Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja /.
Sudac: Ivan Vučković – Zagreb
Pomoćnici: Ivan Mihalj – Velika Gorica