Pobjeda 1:2

Šibenik svladao Istru i četvrti put ove sezone, vratar Đaković spašavao pobjedu na kraju

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   07.05.2022 u 21:34

PIXSELL/SREĆKO NIKETIĆ
U utakmici 34. kola 1. HNL, na stadionu Aldo Drosina u Puli, nogometaši Šibenika ponovo su svladali Istru 1961, svog izravnog protivnika za 8. mjesto, sa 1:2 (0:2). Strijelci za Šibenik bili su Delić 26. i Ćurić u nadoknadi 1. poluvremena iz jedanaesterca, za Istru je smanjio Caseres u 73. Šibenik je pobjegao Puljanima 4 boda, a za sedmoplasiranim Slaven Belupom sada zaostaju 3 boda. U sljedećem kolu Šibenik dočekuje Dinamo.

U utakmicu koja je odlučivala koja ekipa je najlošija u HNL-u ovog proljeća narančasti su krenuli sa Đakovićem na golu i ponešto izmijenjenom obranom. Od početka je Šibenik bio nešto bolji, već u 3. minuti Marin u šansi, ali se spetljao u protivničkom šesnaestercu, a u 11. minuti Šimunović je pokušao glavom. Šibenski golman iskazao se od 13. do 21. minute, obranivši dva udarca Lisice te jedan Hujbera.

Od 26. minute Šibenik vodi, Ćurić je loptu dodao Grezdi na desnoj strani šesnaesterca koji je odlučio ne dirati je, nego je prepustiti Šimunoviću koji je dotrčao iz obrane pa uputio prizemno dodavanje u sredinu kaznenog prostora gdje se nalazio Delić i poslao loptu u mrežu. Šimunović se iskazao i u obrani 4 minute poslije, kada je blokirao udarac Abdallahija. Šibenik je izdržao napade Istre do poluvremena, a tada na drugoj strani Rovis ruši Grezdu u šesnaestercu, dosuđen je jedanaesterac kojeg je realizirao Ćurić.

U drugom dijelu obje ekipe su nastavile napadački. U 61. Grezda pogađa stativu, a u 67. Šibenčani su tražili novi kazneni udarac nakon što je igrač Istre igrao rukom u šesnaestercu. Sudac Čulina ostao je nijem, kao i dvije minute poslije na suprotnoj strani, kada je Istra tražila isto. U 73. Hujber je još jednom probio desnu stranu i pronašao natrčalog Caseresa koji iz trka zabija za 1:2; Šibenik ponovo nije uspio očuvati mrežu netaknutom.

Na kraju utakmice Đaković je imao 3 odlične intervencije, kada je obranio udarce Caseresa i Perkovića u 87. i 88. te još jedan Istrin udarac u nadoknadi vremena. Zadnju priliku Istre iz kontranapada zaustavio je Mina u 94.

ISTRA 1961: Collao - Silva, Galilea, Perković - Hujber, Mlinar, Perera, Rovis (od 65' Moura) - Lisica (od 19' Mišković), Abdallahi (od 65' Caseres), Ivančić
ŠIBENIK: Đaković - Šimunović, Mesa, Perić (od 52' Asanović), Mina - Ćurić, Skorup - Grezda (od 80' Sahiti), Vidović, A. Marin - Delić (od 80' Kvesić)