Golijada na Šubićevcu

Šibenik stigao do prve pobjede u sezoni: Fenomenalno drugo poluvrijeme narančastih

Nogomet   |   Autor: Ivana Jurica   |   15.08.2021 u 21:03

Prva pobjeda nogometaša Šibenika u novoj sezoni! Na Šubićevcu su s čak 6:2 pobijedili Hrvatski dragovoljac i to nakon što su na poluvremenu bili u rezultatskom zaostatku.

Fantastično je bilo to drugo poluvrijeme, kao i igra Šibenika tada. Teško je izdvojiti pojedince, a neke moramo: M. Jakoliš zabio je gol i namjestio tri, Delić i Bačelić-Grgić dvostruki su strijelci, jedan gol upisao je Delić, a mladi Niko Rak odigrao je još jednu odličnu utakmicu, imao je i dvije asistencije.

Otvaranje utakmice kakvo su na Šubićevcu samo poželjeti mogli. Tek što se krenulo s centra Delić je primio loptu od Nike Raka iskosa s lijeve strane kaznenog prostora gostiju. Sjajno je opalio i precizno naciljao Šubarićevu mrežu. Provjeravao je VAR tu situaciju, ali ništa nije bilo sporno, Šibenik je tako u ranoj fazi utakmice stigao do vodstva od 1:0.

Gosti su prvi put pokušali zaprijetiti Rogiću u osmoj minuti, Veljačin šut bio je preslab za Lovru Rogića. Jednu obranu zabilježio je i Šubarić u tom razdoblju igre. U 16. minuti Jakoliš je izašao sam pred Šubarića, vratar gostiju je istrčao, na rubu kaznenog prostora rukama je odnio tu loptu, no, suci su tu označili zaleđe krilnog igrača Šibenika. Bez većih prijetnji do 34. minute od strane gostiju, a tada stiže izjednačenje: ubacio je Štrkalj s lijevog boka, u sredini je Šibenčanin Petković koji nema težak zadatak, pogađa za 1:1 i šok na Šubićevcu.

U 38. minuti nova prijetnja u domaćem kaznenom prostoru: ponovno je pucao Petković, Rogić je obranio, a odbijenu loptu jedan gostujući igrač nije uspio poslati u okvir gola. Na drugoj strani pucao je Sahiti, završilo je u bloku.

Završnica je u potpunosti pripala gostima koji su stigli do novog gola. Ali i prije toga zakuhalo se na travnjaku u 43. minuti: na polovici HD-a Sahiti je u dvoboju s Veljačom kojega je odgurnuo, sudac Pajač pokazao je žuti karton obojici. Šibenik je pokušavao kroz posjed doći do prilike, no, ponovno nije bilo konkretnosti u završnici. To se ne bi moglo reći i za suparničku momčad koji su bili itekako efikasni: u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Viduka je izveo kornera, nezgodna lopta preletjela je i Rogića, na drugoj stativi je Štrkalj koji glavom šalje loptu u bliži kut za potpuni preokret. Vodstvom gostiju otišlo se tako u svlačionice.

U nastavak je domaćin krenuo s jednom promjenom: umjesto Sahitija, u igru je ušao Bačelić-Grgić. I upravo je on u 52. minuti iskoristio odličnu loptu Marina Jakoliša, izašao sam pred Šubarića, mirno ga zaobišao i precizno pogodio mrežu. VAR je provjeravao i ovaj pogodak koji je na kraju priznat. Živnuli su domaći nogometaši nakon izjednačenja: ponovno je Marin Jakoliš odmah potom namjestio sjajnu šansu za Antonija Marina, a on s nekoliko metara promašuje nemoguće, prazan, nebranjen gol.

Otvorila se utakmica tada, sijevalo je na sve strane. Identična akcija istog dvojca koju minutu kasnije urodila je plodom: opet je Marin Jakoliš s desne strane sjajnu loptu poslao u sredinu, na pravom je mjestu Marin koji ovoga puta pogađa za novo šibensko vodstvo. Ludilo se na tribinama još nije ni smirilo, a pao je i novi pogodak: mladi Niko Rak odradio je još jednu sjajnu asistenciju (drugu na ovoj utakmici), gurnuo je loptu u prostor za Marina Jakoliša koji takvu priliku ne propušta realizirati, zaobišao je i vratara Šubarića i pogodio praznu mrežu za vodstvo od 4:2. Drugi je to njegov gol u ovoj sezoni.

A do drugog gola na utakmici stigao je i Stipe Bačelić-Grgić koji je u nastavku odigrao odličnu utakmicu: Ćurić je sve odradio sam na desnoj strani, dao idealnu prizemnu loptu, a iskusni šibenski veznjak još jednom matira Šubarića za 5:2. Nije tu bio kraj: M. Jakoliš upisao je još jednu asistenciju, ponovno za Antonia Marina koji još jednom zabija za konačnih 6:2.

ŠIBENIK – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 6:2 (1:2)

Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja 470. Sudac: Igor Pajač – Zelina Pomoćnici: Vedran Đurak – Sisak Željko Bučar – Duga Selo Četvrti sudac: Jakov Titlić – Hrvace Delegat: Vicko Bućan – Mravince Kontrolor: Ante Vučemilović-Šimunović – Osijek VAR: Marin Vidulin – Kanfanar AVAR: Robi Kezele – Rijeka

Strijelci: Delić 1', Bačelić-Grgić 52', 85', M. Jakoliš 58, Marin 61', 90' – Petković 34', Štrkalj 45'

ŠIBENIK: Rogić, A. Jakoliš (od 62. Perić), Batarelo, Bilić (od 80. Benić), Kvesić, Rak (od 73. Lopez), Ćurić, Sahiti (od 46. Bačelić-Grgić), Marin, M. Jakoliš, Delić (od 73. Bailone). Trener: Mario Rosas.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić, Bagadur, Vulikić, Petković (od 66. Turčin), Viduka (od 66. Bašić), Hrvoj, Roca (od 84. Nreca), Veljača (od 66. Karoglan), Štrkalj, Ćosić, Mioč (od 77. Pasariček). Trener: Miroslav Kuljanac.