Prijateljska međunarodna utakmica

Šibenik slavio protiv Veleža, svi golovi postignuti nakon prekida, Morrison atraktivno zabio

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   03.07.2024 u 19:32

Mostarski Rođeni UG
U prvoj prijateljskoj utakmici nove sezone, nogometaši Šibenika svladali su prvoligaša iz BiH, ekipu mostarskog Veleža koju vodi Damir Čanadi, rezultatom 2:1 (1:0). Na neutralnom terenu ŠRC Adria Ski u Kupresu, pogotke za Šibenik postigli su Kulušić u 43. i Morrison u 72. minuti, a za Velež Okeke u 59. minuti.

U solidnoj igri za prvu utakmicu sezone, šibenski vratar Đaković upisao je nakon 11 minuta igre jednu dobru obranu, imali su protivnici još udaraca na gol, da bi Šibenik poveo pred kraj prvog poluvremena. Nakon prekršaja na desnoj strani Šibenikovog napada, skroz kod korner zastavice, Majić je izveo slobodan udarac, a Kulušić se upisao u strijelce nakon što je prvi iz blizine reagirao na loptu koja je nespretno ispala protivničkom vrataru.

U nastavku je Velež izjednačio nakon prekida: lopta je nakon slobodnog udarca za Mostarce s desne strane iz daljine stigla do Okekea, koji glavom zabija pokraj dvojice šibenskih obrambenih igrača, s nekih pet metara.

Do pobjedničkog gola narančasti dolaze nakon kornera, koji nije dobro očišćen; šibenski igrač prvi dolazi do lopte na lijevoj strani, prolazi čuvara, ulazi u šesnaesterac i povratnom loptom nalazi Morrisona, ovaj se uspješno namješta na šut te s nekih 11 metara atraktivno poluvisokom loptom pogađa lijevi golmanov kut, za konačnih 2:1.

Za Šibenik su počeli Đaković, Brajković, Perić, Punčec, Mučić, Pozo, Kolega, Kulušić, Majić, Torres, Božić, a igrali su još Mišević, Baturina, Gačić, Morrison, Sopić, Roca, Laća, Delić, Sekulić, Iyendjock, Rahmadani i Falcao.

U subotu u Glavicama od 18 sati Šibenik igra protiv Posušja.