Još jednom uspješniji od slavonske momčadi

Šibenik se vratio na pobjedničke staze: Ivan Cvijanović s dva gola 'riješio' Vinkovčane

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   18.09.2023 u 19:54

HNK Šibenik /Milan Balaban
Vratio se Šibenik na pobjednički kolosijek nakon šokantne utakmice na Krimeji. Na Šubićevcu su, pred više od 1 000 gledatelja, s 2:0 pobijedili vinkovačku Cibaliju. Dvoboj nekadašnjih prvoligaša odlučio je lijevi bek domaće momčadi Ivan Cvijanović koji je postigao dva gola, po jedan u svakom poluvremenu.

Za dvoboj protiv Vinkovčana domaći strateg Mario Carević odlučio je napraviti dvije izmjene u odnosu na prošlo kolo. Drugog strijelca momčadi Josipa Majića, koji ima problema s ozljedom ramena, ostavio je na klupi, a u početni je sastav gurnuo Ivana Laću. Druga promjena dogodila se u obrambenom redu: po prvi put ove sezone Stefan Perić zaigrao je od prve minute, mjesto u početnoj postavi izgubio je Robert Ćosić.

Jako dugo čekalo se na prvu prijetnju pred jednim od golova. Domaćin je više imao loptu u svom posjedu, gosti su strpljivo čekali u defanzivnom bloku. U 18. minuti prvi udarac prema golu i to onom vinkovačkom: pucao je Vinkovčanin u šibenskim redovima Ivan Božić, vratar Kovačević lako je pokupio tu loptu. Do 29. minute čekalo se na novu priliku: Cvijanović je s lijeve strane poslao odličnu loptu u sredinu kaznenog prostora, ali napadač Božić nije ju uspio bolje smiriti da bi mogao ugroziti gol gostiju. Pokušao je i Roca iz daljine, otišlo je malo pored vratnice.

Tek u 35. minuti gosti su uputili prvi i jedini udarac prema domaćem golu: iz daljine je pucao Bosak, šibenski kapetan Đaković uspio je odbiti tu loptu, a obrana potom otkloniti opasnost. Samo minutu kasnije zatresla se mreža gostiju s Bosuta: Cvijanović je prošao lijevom stranom, a onda sjajno pogodio suprotan kut nemoćnog vratara gostiju za šibensko vodstvo od 1:0. Prvijenac je to lijevog beka koji je na Šubićevac stigao na posudbu s osječke Opus Arene. 43. minuta zamalo je donijela novi gol u mreži gostiju: kombinirali su Kolega i Božić, pucao je napadač Šibenika, Belančić je u bloku zaustavio put lopte prema vinkovačkoj mreži. S vodstvom domaćih od 1:0 otišlo se tako na predah.

Solo akcijom Laće počelo je drugo poluvrijeme: prošao je svog čuvara, ali udarac malo iskosa s desne strane obranio je Kovačević. Do 56. minute čeka se na novu prijetnju, autor je ponovno strijelac vodećeg šibenskog gola na ovoj utakmici: duga lopta Kolege s desne strane, na suprotnoj Cvijanović zahvaća loptu iz prve, puca snažno, ali i neprecizno. Opasno je u šibenskom kaznenom prostoru nešto kasnije, pao je jedan igrač gostiju poslije duela s braničem domaćih, sudac Pajač odmah je pokazao da se igra nastavi.

Na drugoj strani novi gol i to ponovno mladog Cvijanovića: Laća je prošao po desnoj strani, poslao savršenu prizemnu loptu na suprotnu stativu za Cvijanovića koji nema težak zadatak, još jednom šalje loptu u mrežu za vodstvo od 2:0. 68. minuta i nova prijetnja prema gostujućem golu: odličan prodor odradio je stoper Šibenika Dujmović, namjestio je odličnu priliku Božiću, no, nema preciznosti u šutu napadača Carevićeve momčadi. I nakon vodstva od 2:0 Šibenik je taj koji je puno opasniji po gol, od Vinkovčana nismo vidjeli gotovo pa ništa u ofenzivnom dijelu.

Tražio je Šibenik do kraja utakmice i novi gol, nije išlo. Ali, nema veze, upisana je nova pobjeda, još jedna bez primljenog gola na Šubićevcu. Vrijedi izdvojiti i kako je obrana ovog puta odigrala odlično, a naglašavamo smirenost i mirnoću koju je u zadnji red donio Stefan Perić.

Šibenik je i dalje vodeća momčad lige, a u sljedećem kolu gostuju kod Sesveta.

ŠIBENIK – CIBALIA 2:0 (1:0)
Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja 1 135.
Sudac: Igor Pajač – Sv. Ivan Zelina
Pomoćnici: Bruno Geller – Sveti Ivan Zelina