Dva potpuno različita poluvremena

Šibenik se s bodom vraća iz Varaždina: Preživjeli prvi dio, Jurić u nastavku izjednačio

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   16.04.2021 u 18:06

Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL
S jednim osvojenim bodom vraćaju se nogometaši Šibenika iz Varaždina. Odigrali su 1:1 protiv istoimenog domaćina u utakmici koja je imala dva potpuno različita poluvremena. Narančasti su bili loši, bez borbenosti, u prvih 45 minuta, gubili su s 1:0, a po prikazanom mogli su i puno više. U nastavku, kao da je na travnjak istrčala potpuno nova momčad, Varaždinaca nije bilo nigdje, Šibenik je dominirao travnjakom, a izjednačio je golom Jurića s bijele točke u 75. minuti.

Šibenik je prvi put zaprijetio u osmoj minuti: dobra akcija u kojoj su sudjelovala oba narančasta beka, lopta je na kraju ostavljena za Kvesića koji puca, ali udarac mu je blokiran. Dobili su Šibenčani samo korner iz kojeg nije bilo prijetnje po Horkašev gol. Na drugoj strani, prvi udarac prema Rogićevom golu rezultirao je vodstvom. Bilić na svojoj polovici nije dobro glavom očistio loptu, Varaždinci munjevito slažu kontru, u for na desnom boku guraju Obregona, on milimetarski precizno pogađa suigrača Đuraseka koji je potpuno sam, pa lako pogađa donji desni kut šibenskog gola.

Varaždin je tako u 11. minuti došao do prednosti, a u sljedećih deset minuta od tada imali su i još dvije fantastične prilike. Prvo je Obregon u 17. minuti uzdrmao okvir gola, a pet minuta kasnije Benko je promašio nemoguće: Herrera mu je poslao preciznu loptu, iskusni domaći napadač je na tri metara od gola, sam i neometan, pred njim prazna mreža, ali na šibensku sreću poslao je loptu izvan okvira gola.

U 29. minuti Jurić iz daljine pokušava iznenaditi domaćeg vratara, Horkaš lako kupi taj udarac. Bila je to potpuno jednosmjerna utakmica u prvih 45 minuta, svaki dolazak pred i u kazneni prostor Šibenika, bio je prava opasnost. Rogić je u 36. minuti pokupio pokušaj Obregona glavom. Koju minutu kasnije opet su domaćini složili odličnu priliku: strijelac Đurasek imao je novu priliku, ovog puta nije bilo preciznosti u njegovu šutu.

Prije odlaska u svlačionicu pokušao je još Mesa iz velike udaljenosti, domaći čuvar mreže lako je to pokupio. S minusom od jednog gola Šibenik je otišao u svlačionicu. Prikazali su lošu igru, bez velike doze želje i borbenosti, a s obzirom na prikazano mogu biti sretni što su primili samo jedan gol, jer Varaždin je pogodio okvir gola jednom, promašio 'mrtvu' šansu Benku, a bilo je tu i još prijetnji prema šibenskom golu.

Trener Šibenika Escobar prije početka nastavka radi trostruku izmjenu: izvadio je Bilića, Raka i Prince, u uveo je Batarela (na stopersku poziciju), te Minu i S. Sahitija na krila. Izgledao je Šibenik puno življe u nastavku, loptu su puno više imali u svom posjedu, češće dolazili pred i u kazneni prostor Varaždina. Prvu prijetnju kreirao je Batarelo, Horkaš je to pokupio. Domaći čuvar mreže siguran je i prilikom udarca iz kuta Bulata. U 57. minuti prekid: pali su u kaznenom prostoru prvo Jurić, a potom i E. Sahiti nakon kontakta s Memijom, išao je Lovrić sam pogledati što se tu dogodilo, kolike je jačine bio kontakt, na kraju je pokazao da kaznenog udarca nema.

U 73. minuti uveo je Escobar u igru i Laću, a samo dvije minute kasnije stiže izjednačenje: kontakt S. Sahitija i Kolarića počeo je u 16 metara, Šibenikovo krilo izgurano je izvan 16 metara, a potom je pao. Suci su označili prekršaj, a nakon konzultacija s VAR sobom, glavni sudac Lovrić pokazao je na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo najbolji šibenski strijelac Deni Jurić koji zakucava loptu pod gredu. Jubilarni deseti gol Jurića za 1:1 u baroknom gradu.

I nakon izjednačenja Šibenik je bio taj koji je više prijetio: u 80. minuti, poslije ubačaja Pajića s desnog boka, Jurić je prvi na lopti na petercu domaćina, ali nema preciznosti u njegovu šutu. Tri minute kasnije pokušava i E. Sahiti, Horkaš i to kupi. Prva i jedina prijetnja domaćeg sastava u drugih 45 minuta stiže u 89. minuti: izveli su prekid s desne strane, pucao je Senić, a Rogić refleksno zaustavio taj udarac. Pet minuta sudačke nadoknade prošlo je bez većih prijetnji po vratare, te je susret završio bez pobjednika.

Već u utorak Šibenik će na Šubićevcu ugostiti Goricu.

VARAŽDIN – ŠIBENIK 1:1 (1:0)