Ništa od uspješnog starta Kartela

Šibenik protiv Osijeka odličan na početku, ispuhan i izgubljen na kraju

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   19.10.2024 u 18:10

Pixsell/Hrvoje Jelavić
U susretu 10. kola SuperSport HNL-a, nogometaši Šibenika su na svom Šubićevcu protiv Osijeka poraženi sa 1:3 (1:1). Domaće je u vodstvo doveo Santini u 3. minuti, a preokret su gostima donijeli Jakupović u 45., Jelenić u 62. i Soldo u 81. minuti.

Još jednom je Šibenik poražen na Šubićevcu od Osijeka na isti način. Čim su Osječani prvi put dočekali grešku Šibenčana i poentirali, utakmica je dobila drastično drukčiji smjer te su gosti, kako se primicao kraj, sve više odavali dojam puno bolje momčadi, što se nije vidjelo na početku.

Šibenik i dalje u sistemu 3-5-2, drugog izbora nije bilo, no s puno više okomitosti. Santini je uglavnom bio tamo gdje bi i trebao biti, u špici, Roca odigrao dobro u sredini, Majić i Kolega na krilu, obrana pravovremena i hrabra, u sredini i naprijed igralo se agresivno i hrabro.

No slaba šibenska realizacija i jedna greška na kraju poluvremena omogućili su Osijeku da u drugom dijelu pokaže koliko je bolja ekipa u duelima, trci i tehnici, a na kraju i realizaciji pa su svi dojmovi iz gornjeg odlomka bili drukčiji na kraju utakmice.

Novi, hrabri pristup Šibeniku je rano donio šanse. Već u 1. minuti Božić i Zuta izgradili su akciju koju je Santini završio udarcem u prečku. Isti dvojac donosi novo uzbuđenje u 3., nakon auta s lijeve strane, odličan ubačaj Zute iskoristio je zadarski napadač i donio ranih 1:0: Santini je nadskočio čuvara i glavom poentirao iz blizine.

Petnaestak minuta trajao je početni šibenski trans, a onda se igra malo primirila. U 18. Đaković loše izlazi na jednu visoku loptu te boksa samo do Hernanija, koji je pucao na prazan gol, ali spasio je Punčec.

U 34. Majić zamalo zabija golčinu; probio se po desnoj strani i s 15 metara iskosa, kada su svi očekivali centaršut, vanjskim felšom pogodio prečku. U 38. na drugoj strani Hernani vuče kontru, ali Đaković mu brani udarac. Hernani je opet u šansi u 41., provukao je loptu ispod Đakovića, no spasio je Morrison ispred crte.

Na isteku petominutne nadoknade vremena, Zuta je spasio na šibenskoj lijevoj obrambenoj strani da lopta ne ode u korner, ali to je iskoristio Soldo, uzeo loptu i precizno nabacio za Jakupovića, koji iz blizine izjednačuje glavom, poništivši time sav trud Šibenčana u prvom dijelu.

U 52. Božić probija desnu stranu i daje u sredinu Kolegi, ovaj tuče isprve i neprecizno. Na drugoj strani u 57. Hernani zdesna daje loptu Bukviću na lijevoj strani, bila je to ipak teška pozicija, ali bio je to opasan pokušaj iz poluvoleja. U 59. Hernani sam ima opasan pokušaj s vrha šesnaesterca, no ta lopta otišla je pored gola.

U 62. Osijek vodi nakon kornera s lijeve strane: Jelenić je proslijeđenu loptu iz blizine poslao u mrežu.

U 69. Božić je s loptom ušao u kazneni prostor i dao loptu na drugu, lijevu stranu Zuti, a ovaj je tukao u dobroj prilici preko gola. Na drugoj strani u 74. bilježimo pokušaj Jakupovića, koji je završio pored lijeve stative, a u 79. Oliveire preko vrata.

Ispuhao se domaćin kako se približavao kraj utakmice, sve više kvarivši dojam s početka, što su gosti pokušavali iskoristiti sve jačim pritiskom. Rješenje u 81., nakon slobodnog udarca sa sredine terena, Jugović je uposlio Soldu na desnoj strani, koji je izbio ispred Đakovića i svladao ga.

Stadion Šubićevac, gledatelja 1100, sudac Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina)
ŠIBENIK: Đaković, Majić (od 66. Vasilj), Božić (od 82. Baković), Morrison, Santini (od 66. Delić), Kolega (od 82. Kulušić), Punčec, Roca, Gržan (od 46. Bakić), Zuta, Prekodravac, trener Marko Kartelo
OSIJEK: Malenica, Jugović, Tuia (od 36. Bukvić), Soldo (od 88. Lima), Jakupović (od 88. Ademi), Oliveira, Jurišić, Jelenić, Hernani (od 64. Pušić), Hasić, Omerović, trener Federico Coppitelli

U sljedećem kolu Šibenik u petak gostuje kod Slaven Belupa.