Međunarodna prijateljska utakmica

Šibenik poražen od Zrinjskog ranim golom, Kreković nije iskoristio veliku šansu

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   23.09.2022 u 18:59

Facebook/HŠK Zrinjski (M)
U međunarodnoj prijateljskoj utakmici Šibenik je u Mostaru za sparing partnera imao domaći Zrinjski. Završilo je 1:0 (1:0) za mostarski klub, golom Juranovića u 4. minuti. Bila je to, barem po imenu kluba, jaka provjera, jer su Mostarci u UEFA-inoj Konferencijskoj ligi zamalo došli do grupne faze, ispavši na penale od Slovana iz Bratislave u četvrtom pretkolu.

Gol smo vidjeli već u 4. minuti. Greška kakvu smo mnogo puta vidjeli u europskom nogometu, čak i kod vrhunskih ekipa, ovaj put je koštala Šibenik. Vratar Đaković izveo je gol-aut do lijevog beka Mine, ovaj se odmah našao u problemima (jer su igrači Zrinjskog bili spremni i čekali) te je morao odmah se riješiti lopte, u nastavku je Zrinjski bez problema probio šibensku lijevu stranu, sa 4 igrača ušao s loptom u kazneni prostor Šibenčana, Ćorluka je sa desne krilne pozicije uposlio Juranovića koji iz blizine postavlja 1:0. Nije prvi put da Šibenik na ovakav način primi gol u pripremnim utakmicama, dok glavni vratar Rogić u prvenstvu ovakve stvari radije izbjegava i umjesto dodavanja sa bekovima unutar šesnaesterca radije odabire sam napucati loptu daleko.

I Zrinjski je nekoliko puta imao donekle slične situacije, često su koristili golmana kao dodatnog igrača, no igrači Šibenika često su bili predaleko da bi napravili pritisak. Kada bi stisli, i oni bi odmah uzeli loptu.

Dobru šansu Šibenika vidjeli smo u 25. minuti, kada je Delić između nekoliko igrača u bijelo-crvenom uzeo loptu na centru, pobjegao s njom svima osim jednom čuvaru, pratio ga je brzi Arai koji je bio sam, no Delić ga nije gledao i odlučio sam pucati, na kraju slabi šut u vratara.

U 29. minuti mogli smo vidjeti da Šibenčani, kada to odluče, imaju kvalitetu kreirati opasan napad, nizom sitnih dodavanja na lijevoj strani loptu se od sredine svoje polovice dovelo sve do protivničkog šesnaesterca, Delić je na kraju pronašao Krekovića koji je dobro prošao svog čuvara i našao se u velikoj šansi, sam ispred golmana Topića, no prilikom šuta iz blizine gledao je samo loptu, ne i gol, tako da je i taj udarac obranjen. Da je Kreković stigao dignuti glavu, bio bi to siguran pogodak.

I u drugom poluvremenu Šibenik je iz svoje klasične, prilično defenzivne formacije pokušavao se podignuti prema naprijed, no još uvijek je to previše stidljivo. Zrinjski je igrao otvoreno pa prema tome bio idealan protivnik za uvježbavanje ofenzivnije igre narančastih. I doista su igrači trenera Čanadija pokušavali "donositi bolje odluke u napadu", što je trener istakao kao glavni problem, no i dalje su neka ključna dodavanja mogla biti bolje izvedena, a i pritisak na zadnju liniju Zrinjskog bio je rijedak; naši su uglavnom provodili vrijeme u dvostrukom bloku. Istaknut ćemo Araija, koji svojim zalaganjem doista iskače, no trčanje nije sve u nogometu. Obrana opet čvrsta, napad je i dalje u potrazi za bržim i preciznijim rješenjima.

ZRINJSKI (M): Topić, Ćorluka, Magdić, Senić, Brekalo, Stranput, Kamenar, Malekinušić, Zubairu, Juranović, Mandić (na klupi su počeli Soldo, Marandici, Zlomislić, Tičinović, Hadžić, Berbić)
ŠIBENIK: Đaković, Mesa, Mina, Pajić, Dolček, Arai, Skorup, Marasović, Kreković, Čanadi, Delić (na klupi su počeli Rogić, M. Matić, Perić, Vidović, Koprivnik, Rom, Petrenko, B.Matić, Kvesić)