Prva utakmica turnira

Šibenik poražen od Austrije Klagenfurt: Prvi dio bili bolji, u drugom bez prave prilike

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   03.02.2024 u 14:07

Pixsell/Hrvoje Jelavić
U prvoj utakmici međunarodnog nogometnog turnira Adria Winter Cup, na stadionu Šubićevac, Šibenik je poražen od Austrije Klagenfurt rezultatom 0:1 (0:0). Binder je bio strijelac za Austriju u 54. minuti. Cijeli turnir igra se na 2x30 minuta.

Obje ekipe odigrale su susret u kombiniranom sastavu. Šibenik je igrao lijepo, po zemlji, a većina akcija počela bi od danas kreativnog Majića. U 8. je Toševskom poništen pogodak zbog prekršaja na austrijskom golmanu. U 14. Austria ima svoju prvu priliku, Đaković je obranio Sotu udarac sa strane. U 16. Majić vrlo dobrim udarcem izvana pogađa desnu stativu.

U 19. opet Majić skroz iskosa sa lijeve strane prisiljava vratara Knallera na bravuroznu intervenciju. Do kraja prvog poluvremena igralo se aktivno, ali bez prilika.

Drugo poluvrijeme počinje mlakim udarcem Majića; lagan plijen za Knallera. U 37. Schwarz ne koristi gužvu u šibenskom šesnaestercu, a ubrzo potom ni Wimmer glavom iz blizine ne pogađa mrežu. I dok se po sunčanom vremenu polako čekao kraj, a tempo susreta jenjavao, Binder je u 54. primio loptu na vrhu šesnaesterca i precizno naciljao donji desni kut Miševića, za 0:1. Do kraja, Šibenik nije uspio povezati smisleni napad te nisu ugrozili gol Austrijanaca.

Od 14 sati i 30 minuta igrat će Austria (K) i Zrinjski (M), a od 16 sati Šibenik i Zrinjski (M).

Stadion Šubićevac, gledatelja 200, sudac Dario Kulušić
ŠIBENIK: Mišević, Perić, Osmanković, Morrison, Pavičić, Marijanović, Appah, Kolega, Bačelić Grgić, Majić, Toševski (još su igrali Conte, Laća)
AUSTRIA KLAGENFURT: Knaller, Gezos, Mahrer, Wimmer, Schumacher, Benatelli, Irving, Cvetko, Karweina, Schwarz, Soto (još su igrali Loune, Binder)