I dalje na nuli

Šibenik ponovno ostao 'kratkih rukava': Gorica zabila tri gola, Bilić tresao i svoju i suparničku mrežu

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   24.07.2021 u 23:12

Facebook HNK Šibenik
I nakon drugog odigranog kola nogometaši Šibenika još uvijek imaju nulu na svom kontu. Nakon Gradskog vrta, 'kratkih rukava' vraćaju se i iz Velike Gorice. Domaćin je slavio s 3:1. Jeftino su Crni primali golove, u drugom poluvremenu, ulaskom Jakoliša i Julardžije, bili su puno opasniji po domaći gol, no zaostatak je tada već bio prevelik. Uspjeli su zabiti tek jedan gol, preko Bilića koji je nešto ranije zatresao i vlastitu mrežu.

Prvi su udarac oprobali Šibenčani, koji su ovog puta igrali u potpuno crnoj opremi. S više od 25 metara opalio je Mesa, Banić nije morao intervenirati, otišlo je preko gola. Lopta je u uvodnom dijelu utakmice više u šibenskom posjedu, a kao rezultat toga stiže i još jedna prijetnja: pucao je Delić sa 17-18 metara, Banić je uz manje poteškoće uspio uhvatiti tu loptu. Statistike radi bio je pokušaj Marina u 17. minuti: išlo je u okvir gola, ali lagan je to zadatak bio za domaćeg čuvara mreže.

Dvije minute kasnije dobro kombiniraju crni: Kvesić je ubacio s lijeve strane, na drugoj stativi Jurić vraća loptu, ali ispred Marina reagira dobro domaća obrana i otklanja potencijalnu opasnost. Gorica je zaprijetila preko Jovičića, zaustavili su to Šibenčani slanjem u korner, a jednom je pokušao i Lovrić, njegov je udarac blokiran.

Iz ničega su domaćini došli do prednosti u 26. minuti, Šibenik se vrlo jeftino našao u rezultatskom zaostatku: Lovrić je izveo korner s lijeve strane, Dieye mu vratio loptu on prebacio šibensku obranu koja je loše postavljena, Babec izlazi sam pred Rogića i šalje loptu u mrežu. Treća je to utakmica ovih protivnika u Velikoj Gorici za redom kako je upravo Babec strijelac. Nekoliko minuta kasnije moglo su Rendulićevi igrači i do povećanja prednosti: Lovrić je izveo korner, a Jovičić glavom pucao malo pored gola.

Koliko je opasan Kristijan Lovrić pokazao je i u 36. minuti: solo prodor, došao je na 17-18 metara, odlično opalio, ali pogotku se ispriječila vratnica. Do kraja prvog poluvremena pravih prijetnji nije bilo. Crni iz Krešimirova grada imali su terensku inicijativu, ali uzalud je to bilo. Domaćin je zasluženo vodio poslije prvih 45 minuta, mogao je i uvjerljivije, dok Rosasov sastav nije bio konkretan u završnici.

Sve do 54. minute čekalo se na prvu opasnost u nastavku: domaćini su promašili 'mrtvu' šansu: Lovrić je ubacio s lijeve strane, 'u trepavicu' pogodio Dieyea koji je na par metara od praznog šibenskog gola, ali na sreću gostiju, poslao je loptu nebu pod oblake. Nakon te situacije Rosas radi prvu izmjenu: umjesto Bačelića-Grgića u igru uvodi povratnika Jakoliša. Nekoliko minuta potom imaju Šibenčani obećavajuću kontru, tri na jedan, ali nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti domaći gol.

Odmah potom sjajna prilika za šibenski sastav: Jakoliš je podvalio loptu u prostor za Jurića, on puca malo iskosa s lijeve strane, Banić zaustavlja taj udarac, na odbijancu je Delić na suprotnoj strani, no, njegov je udarac iznimno loš, daleko od okvira gola. Bila je to najbolja prilika Šibenčana u dosadašnjem dijelu utakmice. A u 67. minuti Gorica je poveća svoju prednost: korner s desne strane, odbijena je lopta gotovo do centra, Musa od tamo šalje dubinsku loptu za Matara koji iskosa s lijeve strane pogađa bliži kut za 2:0.

Samo dvije minute potom i treća je lopta odsjela iza Rogićevih leđa: dugo je najbolji domaći igrač Lovrić vukao loptu, opalio je potom s ruba 16 metara, loptu je na putu prema golu okrznuo Bilić, promijenila je lopta smjer, prevarila Rogića i završila u mreži za 3:0. U 77. minuti, poslije Ćurićeva kornera Perić je glavom odlično pucao, Banić odlično reagira i zaustavlja da ta lopta uđe u mrežu. Provjeravao je VAR tu situaciju, je li lopta prešla gol crtu ili ne, promjene rezultata nije bilo.

U samoj završnici stisli su Šibenčani, izveli su šest kornera, prijetili i iz slobodnog udarca, a do počasnog gola stigli su u 87. minuti: Jakoliš je izveo korner, a Bilić sa sedam – osam metara šalje loptu u malu mrežnicu za 3:1. Nakon vlastite zatresao je tako Bilić i suparničku mrežu. U drugoj minuti sudačke nadoknade i Šibenik je pogodio okvir gola: Bailone je glavom vratio loptu na drugu stranu, Delić, uz kontakt s braničem domaćih na leđima, trese vratnicu. Do isteka utakmice bilježimo još udarac Bailonea, ravno u domaćeg vratara.

Šibenik je imao više udaraca u okvir, ukupno tek jedan manje od svog protivnika, ali i daleko veći posjed lopte. Sve je to bilo uzaludno, kao i puno bolja igra u drugom dijelu, nakon primljenih golova. Jer bodovni saldo i dalje pokazuje nulu.

GORICA – ŠIBENIK 3:1 (1:0)